tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Türkiye'de Mavi Yolculuk Turları

Türkiye'de Mavi Yolculuk Turları

Mavi Yolculuk İçin Türkiye’de Görülmesi Gereken Yerler 

Türkiye'de Mavi Yolculuk

Türkiye, denizleri ile ünlü bir ülke. Karadeniz, hırçın dalgaları nedeniyle yüzmek için her zaman elverişli olmasa da Ege Denizi ve Akdeniz, bahar ve yaz dönemi boyunca serin suların keyfini çıkarmak isteyenleri kucaklıyor. Bu iki bölge boyunca uzanan tatil köylerinde ve otellerde yüz binlerce insan, mavi suların tadını çıkarırken sosyalleşiyor, yeni şeyler öğreniyor ve daha önce hiç tatmadıkları lezzetleri deneyimliyor.    

 • Bodrum: Türkiye’nin Uğruna Şarkılar Bestelenen Tatil Merkezi

Bodrum Mavi Yolculuk Turları

Bodrum gezisi ile Türk sahillerinin mükemmelliğini keşfedebilirsiniz. Kıyılar boyunca uzanan her şey dahil tatil köylerinde, her yıl dünyanın her köşesinden tatilciler bir araya gelir ve Türk misafirperverliğinin tadını çıkarır. Bodrum, aynı zamanda yalnızlık ve mahremiyet isteyenlere de cevap verir. Buradaki butik otellerde kafanızı dinleyebilir ya da el değmemiş doğa içerisine inşa edilmiş bungalov tarzı kamp yerlerinde tabiatın tadını çıkarabilirsiniz. Bodrum, aynı zamanda güneyin en çılgın gecelerine de sahne olur. Yaz boyunca Bodrum gece kulüpleri dolup taşarken dans eden insanların mutlu sesleri geceye karışır.    

 • Fethiye: Mavi Yolculuğun Başlangıç Noktası

  Fethiye Mavi Yolculuk Tekne Turları

Fethiye, mavi yolculuk planlıyorsanız görmeniz gereken ilk yerlerden biri olarak göze çarpar. Burada özel kurumlar aracılığı ile düzenlenen 3-4 günlük yat turları ile çevredeki adaları keşfe çıkabilir, el değmemiş sularda yüzebilir ve çılgın Türk gecelerinin tam ortasına dalabilirsiniz. Fethiye, konuklarını sadece mavi yolculukla şımartmaz; aynı zamanda el değmemiş doğası ile de kucaklar. Buradaki ormanlar içerisinde kurulmuş kamp alanlarının yanı sıra maceraperestler, kendilerini tabiatın içerisine bırakarak özel kamp yerlerini keşfedebilir. Fethiye; mağaraları, şelaleleri ve yüksek bölgeleri ile doğanın içinde kaybolmak isteyenler için tam anlamıyla bir cennet konumunda.    

 • Antalya: Burada Kışın Bile Denize Girebilirsiniz

  Antalya Mavi Yolculuk Turları

Antalya, yılın üç mevsimi boyunca denize girilebilmesini sağlayan havası ile pek meşhur bir şehir. Burada Türkiye’nin en ünlü tatil köylerinin bulunmasına şaşırmamak gerek! Antalya’daki tatil köyleri, kış döneminden başlamak üzere rezervasyonlar ile tutulur, yaz döneminde buradaki her otel tamamen dolu olur. Antalya tatili düşünüyorsanız elinizi çabuk tutmanız ve yerinizi erkenden ayırmanız gerekir.   Peki, Antalya’yı bu kadar ünlü yapan sadece güzel havaları mı? Tabii ki hayır. Antalya’nın çevresinde gezip görülebilecek birçok doğa harikası ve tarihi eser bulunuyor. Örneğin Düden Şelalesi, Türkiye’nin en popüler doğal tatil rotalarından biri olarak her dönem gezginleri kendine çekiyor. Ayrıca Hadrian Kapısı ve Yivli Minare gibi tarihi eserler, Doğu felsefesinin Batı anlayışı ile birleştiği bu güzel tatil yerinde görülebilecek yerlerin sadece ikisi.    

 • Marmaris: Türkiye’de Ucuz Tatil Yapmak İsteyenlerin Seçimi

Marmaris Mavi Yolculuk Turları

Türkiye’de ucuz tatil yapmaktan bahsediyor ve denize girmek istiyorsak aklımıza Marmaris’in gelmesi çok doğal; çünkü buradaki fiyatlar gerçekten çok uygun. Sahil kesimi boyunca yükselen tatil köylerinde, erken rezervasyon dönemlerinde gerçekten çok ucuza oda kiralamak mümkün.   Marmaris’te denize girmek istiyorsanız İçmeler Plajı’nı görmelisiniz! Burası yaz döneminde kalabalık oluyor, ama su çok temiz ve yüzmeye müsait. Dalgasız, sakin ve çarşaf gibi denizi ile İçmeler Plajı, Marmaris’te görülmesi gereken yerlerden biri. Marmaris’te gezilecek yerlerden bir diğeri de bölgenin en eski yapılarından Marmaris Kalesi.

Tekne Turu Rezervasyonu Yapın

Bu yazılar da ilgilini çekebilir:

Türkiye'ye gitmek için 50 sebep

Türkiye'de yapılacak şeyler

popüler Türkiye rotaları

Yukarı Yukarı