Konya Havalimanı

Konya Havalimanı

Pegasus uçuşunuz öncesinde ve sonrasında ihtiyaç duyacağınız Konya Havalimanı ulaşım bilgileri, araç kiralama hizmeti, otopark ve otel rezervasyonu gibi detayları sizin için derledik.

2000 yılında hizmete giren Konya Havalimanı, iç ve dış hat uçuşlarına ev sahipliği yapan sivil-askeri statüde bir havalimanıdır. Şehir merkezine yaklaşık 18 km uzaklıkta konumlandırılmıştır.

Konya Havalimanı'na Nasıl Gidilir?

HAVAŞ

Konya uçuşunuz sonrasında şehir merkezine gitmek için HAVAŞ yolcu servislerini kullanabilirsiniz.

Taksi

Ulaşım için kullanabileceğiniz bir diğer seçenek ise taksilerdir.

 

Not: Bilgiler Ocak 2019 tarihinde güncellenmiştir. Lütfen resmi kaynaklardan bilgilerin güncelliğini teyit etmeyi unutmayın.

Konya Havalimanı Hakkında Bilgiler

Bulunduğu Ülke: Türkiye

Bulunduğu Şehir: Konya

Havalimanı Kodu: KYA

Şehre Uzaklığı: 18 km

Terminal binası, İç Hat ve Dış Hat olarak ortak kullanılmakta, giden yolcu zemin kattan, gelen yolcu bodrum kattan çıkış yapmaktadır. Zemin katta, ortak salon, iç hat yolcu çıkış salonu, dış hat yolcu çıkış salonu ve VIP salonu; Bodrum katta, bagaj alım salonu ve idari bürolar bulunmakta, pasaport ve gümrük işlemleri yapılmaktadır.

Konya Otel Rezervasyonu

Nerede konaklayacağınıza karar vermeden önce Konya uçak bileti sayfamızı ziyaret ederek, önce şehirde sizi bekleyen tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri keşfedebilir; ardından size en uygun tarih aralığındaki uçak bileti fiyatlarını listeleyerek seyahatinizi planlamaya başlayabilirsiniz.


REZERVASYON YAP

Şehre turizm amaçlı gidiyorsanız gezip görülecek yerlerle ilgili daha detaylı bilgi almak için “Konya Şehir Rehberi” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Konya Havalimanı Otopark

Konya kalkışlı uçuşlarınızda ya da birini karşılamak için havaalanına özel aracınız ile geldiğinizde otopark hizmetinden yararlanmak için, önceden flypgs.com üzerinden online otopark rezervasyonu gerçekleştirebilirsiniz.

OTOPARKTA YERİNİ AYIRT

Konya Havalimanı Araç Kiralama

Ayrıca iş seyahati ya da tatil için Konya’ya geldiğinizde şehir içi ulaşım için daha konforlu bir seçeneğini değerlendirmek isterseniz, Pegasus ayrıcalıkları ile araç kiralayabilirsiniz.

ARAÇ KİRALA

Konya Havalimanı İletişim

Adres: Büyükkayacık Mahallesi, Vali Ahmet Kayhan Cad., 42250 Selçuklu/Konya

Telefon: (0332) 239 13 43

Web sitesi: konya.dhmi.gov.tr

Konya Yakınındaki Diğer Havalimanları

Yazdır
Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.