BolBol
Üye Girişi
Check-In Check-in Bilgileri
Havalimanı Adı
Şehir/Ülke
Terminal
Havalimanı
Web
Mobil
Kiosk
Online Barkod
Paris Charles de Gaulle Havalimanı
/
TERMINAL 1
CDG
-
-
-
YOK

Paris - Charles de Gaulle Havalimanı, şehir merkezinin yaklaşık 25 kilometre kuzeydoğusunda yer alan Fransa'nın en büyük ve en işlek havalimanı olma özelliğini taşıyor. Ayrıca havalimanı, birçok hava yolu kuruluşu için merkez görevi görerek yolcuları dünya çapında 200'den fazla varış noktasına bağlıyor. Havalimanında birçok check-in kontuarına sahip dokuz terminal, çok sayıda restoran, mağaza, oyun alanı bulunuyor. Aynı zamanda otobüs, taksi ve kiralık araç gibi ulaşım seçenekleri ile misafirlerinin gidecekleri yere hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmasını sağlıyor. Pegasus’un Paris uçak bileti için sunmuş olduğu avantajlar ile ister iş ister tatil için seyahat ediyor olun, Paris - Charles de Gaulle Havalimanı’nın tüm ziyaretçileri için sunduğu keyifli deneyimin tadını çıkarabilirsiniz.

Pegasus ile İstanbul’dan direkt uçuşla Paris - Charles de Gaulle Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Fransa uçak bileti fiyatları incelemesi yaparken turunuzu uzatmak ve dünyanın farklı yerlerini de keşfetmek için Paris’i geçiş noktası olarak kullanabilir, Berlin, Lyon, Brüksel, Köln birçok noktaya ulaşabilirsiniz. Eğer uçuşunuz Paris çıkışlıysa İstanbu aktarmalı olarak Türkiye’nin ve dünyanın birçok noktasına uçabilirsiniz.

Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım


Paris - Charles de Gaulle Havalimanı şehir merkezine ulaşımda tren, otobüs, taksi ve araç kiralama gibi farklı hizmetler sunuluyor.

Tren

Terminal 2 kalkış noktası olan RER B treni, toplamda 35 dakika şehrin farklı noktalarına ulaşım sağlıyor. Saint-Michel-Notre-Dame, Châtelet-Les-Halles, Gare du Nord gibi birçok durağı bulunan tren, hafta içi 15 dakikada bir hareket ediyor. Trene Navigo kartı ile binilebilir. CDGVal ise havalimanında terminaller arasında ücretsiz ulaşım sağlayan seçenek olarak kullanılıyor. Her 4 dakikada bir ücretsiz olarak tüm müşterilere hizmete açık. Biletleri terminallerdeki belirli noktalardan temin edebilirsiniz.

Otobüs

Havalimanından otobüs ile de şehre gidilebiliyor. RoissyBus otobüsleri, 60 dakikada Paris-Opéra ile havalimanı arası kesintisiz ulaşım sağlıyor. Kalkış noktası Terminal 1 olan otobüsler; Terminal 3, Terminal 2AC, Terminal 2D ve Terminal 2EF’ten diğer yolcuları da alarak rotasına devam ediyor. Gün içerisinde farklı zaman dilimlerinde 15-20 dakikalık aralıklarla Paris-Opéra’ya ulaşabilirsiniz. 350 ve 351 numaralı otobüsler ise yerel hizmet sağlayıcıları. 350 numara ile 70 dakikada Porte de la Chapelle’ye, 351 ile de Paris merkeze 80 dakikada gidilebilir.

Paris Charles de Gaulle Havalimanı'ndan Disneyland’a Nasıl Gidilir?

Havalimanından doğruca Disneyland Paris’e gitmek isteyen yolcular için de hizmet veriliyor. Magical Shuttle, Disneyland ile güzergâh üzerindeki birçok otele sağladığı hizmet ile kesintisiz ulaşımın adresi oluyor. Terminal 1’den çıkış yapan shuttle, Terminal 2E-2F ve 2G’den yolcu alarak devam ediyor. 3 yaş altı çocuklara ücretsiz yararlanabiliyor.

Taksi & Araç Kiralama

Taksi ve araç kiralama ise şehir merkezine ulaşım da tercih edilebilecek diğer ulaşım seçenekleri. Terminaller dışında yer alan resmi taksilere binerek istediğiniz noktaya kolayca ve kısa sürede gidebilirsiniz. Her terminalde bulunan farklı firmaların sağladığı araç kiralama hizmeti ise Paris yolculuğunuzu özgür ve rahat kılıyor. Seyahatiniz boyunca kullanabileceğiniz araç kiralama ile dilediğiniz noktaya toplu taşıma aracı kullanmadan varabilirsiniz.

Havalimanı Terminalleri

Paris - Charles de Gaulle Havalimanı’nda 1, 2A, 2B, 2C, 2D, 2E, 2F, 2G ve 3 olmak üzere toplamda 9 adet terminal yer alıyor. Mağaza, restoran ve check-in noktaları gibi farklı hizmetlerin sunulduğu terminallerde, diğer terminaller arasında transfer araçlar bulunuyor. CDGVAL metrosu, havalimanındaki tüm terminallere ulaşım sağlıyor.

N1 servisi ücretsiz olarak 2A/2C, 2B/2D, 2E, 2F, otopark, SNCF tren istasyonu, Sheraton Hotel ve kayıp bagaj noktalarında duruyor. 7/24 10-15 dakikada bir kalkan servisler ile belirtilen tüm terminallere ulaşabilirsiniz. N2 servisi ise yine ücretsiz hizmet sağlıyor. 2F, 2E ve 2G güzergâhını takip eden servis 05.30-23.00 arası her 5 dakikada bir kalkıyor.

Güvenlik

Schengen Bölgesine giren ve çıkan tüm yolcular sınır kontrolünden geçer. Güvenlikten sorumlu birimler sınır kontrolünde seyahat belgelerinin gerçekliğini doğrulamak ve uluslararası veritabanlarını kontrol etmek gibi bazı görevleri üstlenir. Uçağa binmeden önce güvenlik önlemlerini bilerek süreci hızlandırabilirsiniz. Güvenlik personeli havalimanı içerisinde rastgele de kontroller yapabileceği için uçuş saatlerinden en az iki saat önce havalimanında olmak olası gecikmeleri önleyebilir.

Uçak biletipasaport, vize, gidilecek yere bağlı olarak yaptırılması zorunlu aşıların belgesi, AB Dijital Covid Sertifikası gibi bazı evrakı güvenlik kontrolünden geçmeden önce hazırlamalısınız. Tek başına seyahat edecek çocuklar için ise muvafakatname kontrol aşamasında istenilen belgeler arasında yer alır. Sıvı, jel ve sprey gibi aerosol ürünler, şeffaf bir torba içerisinde güvenlik noktasında görevlilerin göreceği şekilde hazırlanmalıdır. Lityum pil ve tehlikeli maddelerin uçağa alınmayacağını bilmek de bagaj güvenlik kontrolünde süreci hızlandıran adımlardan biridir.

İşlemler

Uçağa binmeden önce hem kendiniz hem de bagajınız için check-in işlemi yapmalısınız. Pegasus online check-in sayesinde zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Check-in kontuarına vardığınızda el bagajınızı teslim ederek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Self-servis terminaller ise check-in yapmak için kullanılacak bir diğer yoldur. Dijital biniş kartı ve bagaj etiketi ile yapacağınız check-in işleminden sonra kontrol edilmiş bagajlar için oluşturulan kontuarlara eşyalarınızı bırakabilirsiniz.

Geçerli zaman dilimi içerisinde check-in yapmamak uçağa binemeyeceğiniz anlamına gelir. Bu süre 45-60 dakika arasında değişebilir. En ucuz uçak bileti arayıp seyahatinizi planladıktan sonra Pegasus check-in işlemi için belirlenen süreyi öncesinde mutlaka öğrenerek işlemleri buna göre gerçekleştirilmelisiniz.

Çevre

Paris - Charles de Gaulle Havalimanı ziyaretçilerine birbirinden farklı hizmetler sunarak uçuş bekleme süresi boyunca zaman geçirmelerine, ihtiyaçlarını karşılamaya olanak verir. Makyaj malzemelerinden aksesuara, eğlenceden sağlığa kadar birçok mağaza farklı terminaller içerisinde yer alır. Bar, fast food mekânları, restaurant ve kafeler ise uçuş öncesi veya sonrası zaman geçirilecek alanlar arasındadır. Dünyaca ünlü markalardan free shoplara kadar alternatifli mağazalar ile havalimanında alışveriş deneyimini yaşayabilir, bekleme sürelerinizi keyifli hale getirebilirsiniz.

Havalimanındaki açık alan konserleri, atari alanları, PlayStation PS5 oyun alanları zaman geçirmek için değerlendirilebilecek eğlenceli aktiviteler çerçevesinde yer alıyor. Tüm terminallerde bulunan fotoğraf, heykel ve sanat eserlerinden oluşan kültürel sergileri gezebilir, Paris’in en saygın müzelerinden biri olan Espace Musees’i keşfedebilirsiniz.

Banka, ATM, KDV iade ofisi, otomatik vergi iadesi, döviz büroları finansal hizmetler olarak sunuluyor. Tıp merkezi ve eczane ziyaretçilerin alabileceği sağlık hizmetleri arasındayken posta kutuları ve postaneler de yine havalimanında bulunan ihtiyaç noktaları. Son anda gerekli olan bir fotoğraf veya fotokopi işlemini de havalimanında halledebilirsiniz.

Zaman geçirirken internete erişim sağlamak için ise Paris Aéroport uygulamasını veya Wi-Fi portallarınızı kullanmanız yeterli. 11 dil seçeneği ile internete hızlıca bağlanabilirsiniz. Ücretsiz şarj noktaları ise şarj aletini almayı unutanlar için düşünülen hizmetlerden bir diğeri. Uçağa binmeden önce ya da indikten sonra bir toplantıya katılmanız gerekiyor ve bunun için bir yer arıyorsanız da havalimanındaki toplantı ve sunum alanlarını kullanabilirsiniz.

Servisler

Paris - Charles de Gaulle Havalimanı sunduğu özel servisler ile yolculuk arası duraklarda birinci sınıf hizmet sağlıyor. “Kişiye özel karşılama” hizmetiyle aynı dili konuşacağınız bir karşılama görevlisi eşliğinde konfor içerisinde seyahat edebilirsiniz. Güvenlik taramasında kolaylık sağlayan bu hizmet aynı zamanda bagajınızı emanet edebileceğiniz kişiyi de size sunar. Bulunduğunuz salondan uçuş alanına limuzin ile yolculuk etmek ise bir diğer özel hissettiren hizmet başlığı altında.

Yemek servisi, gazete, hızlı internet erişimi, dinlenme alanı ve duşları bulunan VIP lounge servisi, uygunluk koşullarını karşılayan yolcular için uçuş öncesi veya uçuş aralarında zaman geçirip dinlenilebilecek bir hizmet. VIP lounge sayesinde kişiselleştirilmiş hizmet ile kendinizi özel hissedebilirsiniz.

Havalimanına aracınız ile geldiyseniz ve seyahatiniz boyunca kalacaksa otopark hizmeti ile seyahatinize başlayabilirsiniz. Online olarak arabanın kalış süresini ve yerini seçerek rezervasyon yapabilirsiniz. 6 saat öncesine kadar iptal seçeneği bulunan bu hizmet havalimanının resmi hizmeti olduğu için de aracınızı güvenle bırakabilirsiniz. Otopark hizmeti farklı terminaller içerisinde yer aldığından uçak biniş alanınıza en yakın olanı tercih etmeniz daha hızlı gitmenize yardımcı olur.

Paris Otel Rezervasyonu

Nerede konaklayacağınıza karar vermeden önce Paris uçak bileti sayfamızı ziyaret ederek, önce şehirde sizi bekleyen tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri keşfedebilir; ardından size en uygun tarih aralığındaki uçak bileti fiyatlarını listeleyerek seyahatinizi planlamaya başlayabilirsiniz.

Paris Havalimanı Otopark

Paris kalkışlı uçuşlarınızda ya da birini karşılamak için havaalanına özel aracınız ile geldiğinizde otopark hizmetinden yararlanmak için, önceden flypgs.com üzerinden online otopark rezervasyonu gerçekleştirebilirsiniz.

OTOPARKTA YERİNİ AYIRT

Araç kiralama ise şehir merkezine ulaşımda tercih edilebilecek diğer ulaşım seçeneğidir. Terminaller dışında yer alan resmi taksilere binerek istediğiniz noktaya kolayca ve kısa sürede gidebilirsiniz. Her terminalde bulunan farklı firmaların sağladığı araç kiralama hizmeti ise Paris yolculuğunuzu özgür ve rahat kılıyor. Seyahatiniz boyunca kullanabileceğiniz araç kiralama ile dilediğiniz noktaya toplu taşıma aracı kullanmadan varabilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Paris - Charles de Gaulle Havalimanı'na ne kadar erken gelmeliyim?

Paris - Charles de Gaulle Havalimanı'nda engelli yolcular için hizmetler var mı?

Paris - Charles de Gaulle Havalimanı'ndan geceleri toplu taşıma var mı?

Çerezleri kullanımımız hakkında

Pegasus İnternet Sitesinin düzgün bir şekilde çalışması ve performansının artırılması için gerekli çerezleri kullanıyoruz. Bunlara ek olarak tercihinize bağlı foksiyonel çerezler ile reklam ve üçüncü kişilere ait çerezler kullanmaktayız. Fonksiyonel çerezler Pegasus İnternet Sitesindeki tercihlerinizin hatırlanmasını sağlar. Reklam ve üçüncü kişilere ait çerezler ise tarayıcınız üzerinden internet kullanımınıza bağlı reklam ve tanıtım içeriği sunmaktadır.Tercihe bağlı çerezlerin kullanımına aşağıdaki tercihler üzerinden izin verebilir veya bu yönde kullanımı engelleyebilirsiniz. Gerekli çerezleri internet tarayıcınızın ayarlar bölümünden etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Bu çerezleri devre dışı bıraktığınızda Pegasus İnternet Sitesinin bazı özelliklerinden faydalanamayacağınızı lütfen dikkate alınız. Detaylı bilgi için Pegasus Gizlilik Politikası – Çerezler (Cookies) ve Dijital Pazarlama Uygulamaları sayfasındaki bilgileri inceleyebilirsiniz.

Oturum çerezleri

Pegasus İnternet Sitesinin düzgün bir şekilde çalışabilmesi için gereklidir. Pegasus İnternet Sitesinin ziyaret edilebilmesini ve özelliklerinden faydalanılmasını bu çerezler sağlar. Oturum çerezleri, internet sitesinde sayfalar arasında bilgileri taşıyabilmek ve bilgileri tekrardan girmek zorunluluğunu ortadan kaldırmak için kullanılmaktadır.

Performans çerezleri

Bu çerezler aracılığıyla, sayfaların ziyaret sıklığı, varsa ilgili hata iletileri, sayfalarda geçirilen zaman ve kullanıcının internet sitesini kullanma şekliyle ilgili bilgileri toplanır. Bu bilgiler aracılığıyla, Pegasus İnternet Sitesinin performansının arttırılması sağlanır.

Fonksiyonel çerezler

Bu çerezler ile kullanıcının site içinde yapmış olduğu seçeneklerin (örneğin, seçilen şehir, uçuş tarihi) hatırlanması sağlanır ve böylelikle kullanıcıya kolaylık sağlanmış olur. Bu çerezler ile kullanıcılara gelişmiş internet özellikleri sağlanır.

Reklam ve üçüncü taraf çerezleri

Pegasus internet sitesinde bazı fonksiyonların kullanımı amacıyla üçüncü taraf tedarikçilerine ait çerezleri kullanılır (örneğin, uçuş noktaları ve promosyon sayfalarında yer alan sosyal medya paylaşım araçlarının oluşturduğu çerezler). Pegasus İnternet sitesinde reklam takibi yapan firmaların çerezleri de mevcuttur.

Detaylı bilgi için

Detaylı bilgi için Pegasus Gizlilik Politikası – Çerezler (Cookies) ve Dijital Pazarlama Uygulamaları sayfasındaki bilgileri inceleyebilirsiniz.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus BolBol hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.
İŞLEM TAMAMLANDI
Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.