Sivas Nuri Demirağ Havalimanı

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı

Pegasus uçuşunuz öncesinde ve sonrasında ihtiyaç duyacağınız Sivas Havalimanı ulaşım bilgileri, araç kiralama hizmeti, otopark ve otel rezervasyonu gibi detayları sizin için derledik.

Başlangıçta 1957 yılında askeri amaçlı kullanılmak üzere inşa edilen Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, 1990 yılında DHMİ tarafından yaptırılan 2217 m²'lik terminal binasıyla birlikte sivil hava trafiğinde de hizmet vermeye başlamıştır. Havaalanının şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 22 km’dir.

Sivas Havalimanı'na Nasıl Gidilir?

HAVAŞ

Sivas Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için servisleri kullanabilirsiniz. HAVAŞ servisleri hem Sivas hem de Tokat’a sizi rahat ve uygun fiyatlı bir şekilde ulaştıracaktır.

Taksi

Havalimanında kullanabileceğiniz diğer bir ulaşım yöntemi taksilerdir. Terminal çıkışında bekleyen taksilerle hızlı bir şekilde merkeze gidebilirsiniz.

 

Not: Bilgiler Ocak 2019 tarihinde güncellenmiştir. Lütfen resmi kaynaklardan bilgilerin güncelliğini teyit etmeyi unutmayın.

Sivas Havalimanı Hakkında Bilgiler

Bulunduğu Ülke: Türkiye

Bulunduğu Şehir: Sivas

Havalimanı Kodu: VAS

Şehre Uzaklığı: 22 km

Pegasus, Sivas uçuşları için Nuri Demirağ Havalimanı’nı (VAS) kullanıyor. Havalimanı mimari yapısı itibari ile şehrin mütevazı yaşamını misafirlere yansıtıyor.

Sivas Otel Rezervasyonu

Nerede konaklayacağınıza karar vermeden önce Sivas uçak bileti sayfamızı ziyaret ederek, önce şehirde sizi bekleyen tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri keşfedebilir; ardından size en uygun tarih aralığındaki uçak bileti fiyatlarını listeleyerek seyahatinizi planlamaya başlayabilirsiniz.


REZERVASYON YAP

Sivas Havalimanı Otopark

Sivas kalkışlı uçuşlarınızda ya da birini karşılamak için havaalanına özel aracınız ile geldiğinizde otopark hizmetinden yararlanmak için, önceden flypgs.com üzerinden online otopark rezervasyonu gerçekleştirebilirsiniz.

OTOPARKTA YERİNİ AYIRT

Sivas Havalimanı Araç Kiralama

Ayrıca iş seyahati ya da tatil için Sivas’a geldiğinizde şehir içi ulaşım için daha konforlu bir seçeneğini değerlendirmek isterseniz, Pegasus ayrıcalıkları ile araç kiralayabilirsiniz.

ARAÇ KİRALA

Sivas Havalimanı İletişim

Adres: Yazıbaşı Mh, 58000 Yazıbaşı Köyü/Sivas Merkez/Sivas

Telefon: (0346) 224 86 87

Web sitesi: sivas.dhmi.gov.tr

Sivas Yakınındaki Diğer Havaalanları

Yazdır
Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.