tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Baharın en güzel günlerine denk gelen bu anlamlı bayramı ailenizle en keyifli şekilde kutlamak için ülkemizde ve yurt dışında seyahat edebileceğiniz birçok rota var. 23 Nisan ruhunu doyasıya yaşayabileceğiniz Ankara’dan, gastronomik bir maceraya atılabileceğiniz Gaziantep’e çocuklarınızın unutamayacağı bir 23 Nisan için planlarınızı geç kalmadan yapın!

 

 

23 Nisan Ruhunu Yaşayabileceğiniz Şehirler

Ankara uçak bileti İstanbul uçak bileti İzmir uçak bileti Amasya uçak bileti

23 Nisan’ı Çocuklarınızla Kutlayabileceğiniz Avrupa Şehirleri

Paris uçak bileti Roma uçak bileti Barselona uçak bileti Londra uçak bileti

23 Nisan’da Ailecek Gezilecek Şehirler

Nevşehir uçak bileti Antalya uçak bileti Balıkesir uçak bileti Gaziantep uçak bileti

23 Nisan’ı Keyifle Geçirebileceğiniz 10 Şehir
 

1. Ankara

Ankara

Başkent Ankara, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamak için akla gelen ilk kent. 23 Nisan’ı kutlamak için şehirde birçok aktivite düzenlenirken, devlet adamlarının katılımıyla gerçekleşen resmi kutlamalar da şehri 23 Nisan’da mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yere dönüştürüyor. 23 Nisan ruhunu yerinde hissetmek ve büyük bir kalabalık eşliğinde Anıtkabir’de kutlamak harika bir deneyim. Ayrıca şehirde çeşitli müzelerin ve alışveriş merkezlerinin düzenlediği çocuklara özel etkinlikler de oldukça çekici.

UCUZ UÇUŞ BUL

2. İstanbul

İstanbul

Çocuklarla kısa bir tatil kaçamağı için İstanbul harika bir adres olabilir. Kentte çocuklar için hem ücretsiz hem de ücretli birçok etkinlik düzenleniyor. Ayrıca şehrin tarihi güzelliklerinin tadına varmak da 23 Nisan’da ailenizle yapabileceğiniz keyifli bir aktivite olabilir.

UCUZ UÇUŞ BUL

3. İzmir

İzmir

23 Nisan ruhunu yaşamak için harika bir şehir olan İzmir’de Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kalabalıkla birlikte kutlamak eşsiz bir deneyim olacaktır. Bayramın yanında şehrin doğal güzellikleri ve dolaşabileceğiniz birçok turistik mekânıyla ailenizle 23 Nisan tatilini hem keyif hem de keşif yaparak geçirebilirsiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

4. Paris

Paris

Çocuk Bayramı 23 Nisan’da çocuklarınıza bir sürpriz yapmak ve ailecek bir yurtdışı tatili planlamak isterseniz Paris ilk adresiniz olmalı. Paris’te bulunan Disneyland her yaştan çocuk için büyük bir çekim noktasıyken, bu güzel şehir ailenizin her bireyine hitap edecek birçok aktivite vaat ediyor.

UCUZ UÇUŞ BUL

5. Roma

Roma

23 Nisan civarında ayırabileceğiniz birkaç gününüz varsa, Roma da mutlaka değerlendirmeniz gereken bir seçenek. Aile dostu bu şehirde birçok ilgi çekici müzeyi görebilir, İtalyan yemeklerinin keyfine varabilir ve 23 Nisan için planladığınız tatilinizi ailecek keyifle geçirebilirsiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

6. Barselona

Barselona

Park Guell’den şehrin büyük Akvaryumuna ve ünlü çikolata müzesine, ailecek renkli bir tatil geçirmek istiyorsanız Barselona tercihiniz olabilir.

UCUZ UÇUŞ BUL

7. Nevşehir

Nevşehir

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı yurt içinde kutlamak istiyor ancak resmi kutlamalar yerine çocuklarınızla farklı deneyimler yaşamak istiyorsanız, güzel doğasıyla Nevşehir ideal bir destinasyon. Peribacaları arasında dolaşmaktan seramik yapımına kadar birçok aktiviteyle ailecek hoş vakit geçirmek mümkün.

UCUZ UÇUŞ BUL

8. Antalya

Antalya

Yaz gelmeden yazdan bir parça yaşamak için ilk tercihiniz Antalya! 23 Nisan’ı ailenizle deniz kenarında kutlamak için Antalya’nın sıcak denizinden güzel ne olabilir?

UCUZ UÇUŞ BUL

9. Ayvalık, Balıkesir

Ayvalık, Balıkesir

Hem denizin tadını çıkartmak, hem de ailenizle sakin bir tatil geçirmek için Ayvalık güzel bir alternatif. Her mevsim ayrı güzel olan Cunda Adası’nı kalabalık yaz aylarından önce çocuklarınızla dolaşmak ise ayrı bir güzel olacaktır.

UCUZ UÇUŞ BUL

10. Gaziantep

Gaziantep

Yemek severler için 23 Nisan’ı geçirmek için en çekici rotalardan biri Gaziantep! Farklı mimarisi ve gelişmiş yemek kültürüyle Gaziantep’i ailenizle dolaşırken hem tarihe, hem doğaya hem de kebaba doyacaksınız.

UCUZ UÇUŞ BUL

 

Çocuklar için En Güzel Hediye

hediye uçak bileti

 

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Neden Kutlanır?

23 Nisan, 1920 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunu kutlayan ve milli irademizi ve bağımsızlığımızı vurgulayan resmi bir bayramdır. Atatürk sonra bu bayramı, gelecek nesillere olan sevgisi ve güveniyle çocuklara adamış ve milli bayramı Çocuk Bayramı’na dönüştürmüştür. 1979 yılından itibaren ise Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı uluslararası bir kimlik kazanmış ve farklı ülkelerden birçok çocuğun ağırlandığı, barış ve birlik mesajı veren bir kutlamaya dönüşmüştür.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Ne Zaman ve Nasıl Kutlanır?

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı her yıl 23 Nisan’da coşkuyla kutlanır. Çeşitli şehirlerde düzenlenen yürüyüşler, geçit törenleri gibi resmi ve büyük kutlamaların yanında her okul da resmi bayramımız 23 Nisan için öğrencileriyle piyes, dans, halk oyunları, şiir okuma gibi özel gösteriler hazırlar. Son yıllarda 23 Nisan için alışveriş merkezleri gibi farklı kamusal alanlarda da çocuklara hitap eden sergi, gösteri, atölye çalışmaları, interaktif etkinlikler gibi çeşitli kutlamalar düzenlenmektedir.

Yukarı Yukarı