SAYFA BAŞINA DÖN
Kahire Uçak Bileti

Kahire Uçak Bileti

Mısır’a gitmeyi düşünüyorsan ilk rotan başkent olmalı, çünkü burası ülkede görebileceğin en renkli yer. Antik zamanlarda bir yolculuğa çıkmak istersen tarifelere bakarak sana en uygun Kahire uçak biletini bulabilirsin.

Antik Mısır’ın izlerini gururla taşıyan, dünya üzerinde en otantik yerlerden biri olan Kahire’ye gitmeyi düşünüyorsan egzotik bir macera seni bekliyor demektir. Çöllerle çevrili bu şehir, Giza Piramitleri ile pek ünlü olabilir; ama günümüzde kendisi kocaman bir metropol ve burada görülecek çok şey var.

Kahire’de Ulaşım

Gelişmiş bir ulaşım ağına sahip olan şehirde toplu taşıma için otobüs, metro ve taksiler kullanılıyor. Gezginler çoğunlukla taksileri günlük olarak kiralıyor.

Kahire Uluslararası Havalimanı Hakkında

Pegasus ayrıcalığı ile Kahire uçuşlarına katılacaksan ineceğin yer Mısır’ın en büyük havalimanı olan Kahire Uluslararası Havalimanı (CAI) olacak. Afrika’nın en büyük havalimanları arasında yer alan bu tesis, tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceğin bir yer.

Havalimanından şehir merkezine ulaşım için en pratik yöntem taksileri kullanmak. Üç terminalden oluşan ve şehir merkezine 22 km uzaklıkta bulunan havalimanında, terminaller arasında ücretsiz otobüsler çalışıyor. Havalimanı çıkışında ayrıca şehir merkezine ulaşım sağlayan otobüsler mevcut, ama bunlar çoğunlukla kalabalık oluyor.

Kahire Uluslararası Havalimanı Telefon

+20 2 22655000


Kahire’de Ne Yenir?

 • Shawarma: Mısır, damak zevki bize çok benzeyen ülkeler arasında yer alıyor. Örneğin “şavurma” olarak okunan shawarma tarifi. Bildiğimiz döner aslında, ama aynı zamanda pişirme ve eti kesiş yöntemleri biraz farklı.
 • Hamam Mahshi: Özel günlerde pişirilen bu yemek kesinlikle çok lezzetli. İçeriği ise kızarmış tavuk ve kuş üzümlü iç pilavından oluşuyor.
 • Ful Medames: Geçmişi bin yıllara dayanan bir tarifi olan ful medames, bir tür bakliyat yahnisi. Mısır’da çoğunlukla fava fasulyesi, yöresel ekmek ve çeşitli baharatların karışımı ile yapılıyor.

Kahire’de Nerede Yenir?

 • Mohammed Abd El-Wahab: Nil Nehri’nin kıyısı boyunca uzanan cadde üzerinde birçok restoran seni bekliyor.
 • Garden City: Şehrin en canlı ve güzel bölgelerinden biri olan Garden City, aynı zamanda birçok restoranın sıralandığı bir yer.
 • 15 Mayıs Köprüsü: Türkçesi ile 15 Mayıs Köprüsü, Kahire’nin en canlı bölgelerinden Cezire Adası’na ulaşım sağlıyor ve burada birçok restoran mevcut.

Kahire Otelleri

Henüz Kahire'de nerede konaklayacağınıza karar vermediyseniz, seyahat amacınıza ve alışkanlıklarınıza uygun yüzlerce otel seçeneklerinden birini Pegasus aracılığı ile tercih edebilirsiniz.


REZERVASYON YAP

Kahire’de Gezilecek Yerler

 • Giza Piramitleri: Antik Mısır’ın en önemli eserlerinden ve Dünyanın 7 Harikası’ndan biri olan Keops Piramidi'nin dahil olduğu Giza Piramitleri, tarih meraklısı herkesin hayatında en azından bir kez olsun ziyaret etmesi gereken bir yer.
 • Han El-halili: “Eski şehir” denilince insanın aklına dar sokaklar, taş evler ve tıpkı Kapalıçarşı gibi çarşılar geliyor. İşte Han El-halili, tam olarak bu şehrin Kapalıçarşı’sı… Sevdiklerine bir şeyler almak isteyenler, burayı mutlaka gezmeli.
 • İslam Sanatları Müzesi: Mısır’ın başkenti, dünyanın en kapsamlı İslami eserler müzelerinden birine ev sahipliği yapıyor.
 • Tahrir Meydanı: Nil Nehri’nin kenarına uzanmış bu şehrin en canlı bölgesi, Tahrir Meydanı. Şehir merkezine gidiyorsan karşılacağın meydan burası.
 • Kahire Kalesi: Yapımına 12. yy’da Selahaddin Eyyubi adıyla başlanan kale, Osmanlı’nın Mısır’da hükümdar olduğu dönemlerde tamamlanmış. Burası tarih meraklıları için kesinlikle görülmeye değer!
 • Kahire Kulesi: Cezire Adası’nda yer alan televizyon kulesi, şehrin her yerinden görülebiliyor.

Kahire Önemli Telefonlar

Ülke Kodu: +20
Ambulans: 123
Polis: 122
İtfaiye: 125


YAZDIR
Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.