tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Seyahat Sözlüğü

Seyahat Sözlüğü

Ekonomi Sınıfı

Ekonomi Sınıfı

 

Ekonomi Sınıfı Nedir?

Ekonomi sınıfı, ucuz uçak biletleri ile hava yolu seyahatini mümkün kılan bir uçuş paketidir. Hem yurt içi hem de yurt dışı uçuşları için ekonomi sınıfı uçak biletleri satın alınabilir. Özel hizmet veren birkaç hava yolu şirketi hariç tüm hava yolu firmalarının ekonomi sınıfı bulunur.

Ekonomi sınıfı ile ortaya çıkan uygun uçak bileti fiyatlarını daha da ekonomikleştirmek adına çeşitli stratejiler geliştiren hava yolu firmalarına da low-cost hava yolları denir. Pegasus, bir low cost hava yolları firması olarak ekonomi sınıfı yolcuları için birçok ayrıcalık sunar.

Ekonomi sınıfı, kısa mesafe uçuşları için idealdir. Uzun mesafe uçuşlarında ise daha fazla konfor için business class uçak biletleri tercih edilebilir. İkisi arasındaki farklar, ayrıcalıklar ile ilgilidir. Business class sınıfında daha fazla bagaj hakkı, yeme içme ikramı (hava yolu firmalarında göre opsiyonel olmak üzere), lounge hizmetler ve daha geniş koltuklar bulunur. Ekonomi sınıfında bu tür ayrıcalıklar bulunmaz.

Ayrıca uçaklarda business class ile ekonomi sınıfı bölümleri bir kapı ya da panel aracılığı ile ayrılabilir. Bu tür uçaklarda özel durumlar olmadıkça yolcular iki bölüm arasında geçiş yapamazlar.

Ekonomi Sınıfı Uçak Biletinin Özellikleri Nelerdir?

 • Ekonomi sınıfı uçak biletleri, hava yolu şirketlerine göre farklı konseptlerde ve paketlerde olabilir. Aynı şekilde ismi de değişiklik gösterebilir. Örneğin Pegasus’ta ekonomi sınıfı, üç paket olarak ele alınır: Süper Eko Paket, Eko Paket ve Avantajlı Paket. Tüm Pegasus seyahat paketleri için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.
 • Ekonomi sınıfında bilet iade ya da iptal hakkı olmayabilir. Pegasus’taki ilgili sayfayı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.
 • Ekonomi sınıfı, dünya genelinde "economy class" olarak bilinir. En ucuz uçak bileti fiyatlarına ulaşmak için gezginler genellikle ekonomi sınıfı biletlerine erken rezervasyon yaparlar. Bilet fiyatları taleplere göre değişkenlik gösterdiği için en ekonomik uçak biletini bulmak istiyorsanız erken rezervasyonla alacağınız bir ekonomik sınıfı bileti işinizi görecektir.
 • Ekonomi sınıfı koltuklarının ön tarafında film vb. yayınların izlenebileceği ekran bulunabilir. Bu ekran üzerinden müzik de dinlenebilir.
Yukarı Yukarı