SAYFA BAŞINA DÖN

Arap dünyasının otantik ve egzotik kültürünü keşfetmek istersen Umman’a gitmek için Maskat uçuşlarını incele ve sana en uygun bileti hemen al!

Umman Sultanlığı, Doğu’da kendine doğa ve tarih içeren bir macera arayanları bir araya getiriyor. Geleneksel adetleri ve Hint Okyanusu kıyısındaki şehirleri ile bilinen bu ülke, 1970 itibarı ile Sultan Kabus liderliğinde mutlak monarşi ile yönetiliyor. Arap yarımadasının kültürünü en iyi şekilde korumuş olan bu ülke, aynı zamanda oldukça turistik bir yer.

Umman'da Araç Kiralama

İş seyahati ya da tatil için Umman'a vardığınızda ulaşım için daha konforlu bir seçeneğini değerlendirmek isterseniz, Pegasus ayrıcalıkları ile araç kiralayabilirsiniz.


ARAÇ KİRALA

Umman’da Yapılacak 5 Şey

  • Maskat turu, buraya gitmeyi planlıyorsan yapman gereken ilk etkinlik olmalı. Ülkenin mimari, ekonomik, ticari ve kültürel merkezi olan başkent Maskat, günümüzde Sultan Kabus adına mimarlar tarafından yapılan İslam eserleri ile pek ünlü. Mesela Sultan Kabus Ulu Camii ve Maskat Kraliyet Opera Salonu, Umman’da gezilecek yerler arasında ilk sıralarda bulunuyor.
  • Burada yapılabilecek en keyifli aktivitelerden biri çöl safarisi. Bunun için Vahibe Çölü için hazırlanan tur programlarını inceleyebilirsin.
  • Ash Shab Vadisi (Wadi Ash Shab), tam anlamıyla çölün ortasında devasa bir vaha! Çevresi çöllerle kaplı olan bu bölgede su kaynakları ve devasa kaya oluşumları bulunuyor. Büyüleyici bir çöl rüyası yaşamak istiyorsan gitmen gereken yer burası.
  • Umman hakkında söylenebilecek bir diğer şey de burasının aynı zamanda bir kaleler ülkesi olduğu. Öncelikli görmen gereken kaleler ise Nizwa ve Bahla.
  • Basra Körfezi’nin bir parçası olan Umman Körfezi’nde inanılmaz kıyılar var. Deniz sefası yapmak isteyenlere duyurulur!

Umman Otelleri

Henüz Umman'da nerede konaklayacağınıza karar vermediyseniz, seyahat amacınıza ve alışkanlıklarınıza uygun yüzlerce otel seçeneklerinden birini Pegasus aracılığı ile tercih edebilirsiniz.


REZERVASYON YAP

Umman Havalimanları

Umman varışlı ya da çıkışlı uçuşların için Maskat Uluslararası Havalimanı’nı (MCT) kullanabilirsin. 


Maskat Uluslararası Havalimanı (MCT)

Maskat Havalimanı, şehir merkezine 31 kilometre mesafede bulunuyor ve havalimanı ile şehir merkezi arasındaki ulaşım için en uygun yöntem, taksileri tercih etmek. Havalimanı oldukça modern bir yapıya sahip ve burada her ihtiyacını karşılayabilirsin.


Popüler Umman Uçuşları

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus BolBol hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.