SAYFA BAŞINA DÖN
Bingöl Uçak Bileti

Bingöl Uçak Bileti

Coğrafyanın en önemli medeniyetlerine kucak açmış, dağları ve gölleriyle meşhur Bingöl, sana doğayla ve tarihle samimi bir şekilde buluşmayı vadediyor. Bingöl’ü keşfetmek istersen Pegasus Bingöl ucuz uçak biletlerine göz atman yeterli.

İsmini, dağların üzerindeki göllerden aldığı söylenen Bingöl, etrafı dağlarla çevrili bir şehir. Fakat Bingöl seni sadece doğayla değil tarihle de buluşturan bir destinasyon. Büyük uygarlıkların izlerine rastlayacağın, dağlar ve göllerle bir araya geleceğin bir seyahat Bingöl’de seni bekliyor.

TERMİNAL BİLGİSİ

BINGOL (BGG) MAIN TERMINAL

Bingöl’de Ulaşım

Bingöl’de şehir içi ulaşım için en ucuz ve en çok kullanılan seçenek otobüsler. Bingöl’de, bu araçlar sayesinde şehrin pek çok noktasına gidebilmen mümkün. Eğer daha hızlı bir çözüm arıyorsan taksileri kullanabilirsin. Bingöl ulaşımı için bir diğer seçeneğin ise flypgs.com’dan ya da şehre geldiğinde Bingöl Havalimanı’nda bulunan araç kiralama ofislerinden otomobil kiralamak. Hem bu sayede Bingöl’de gezerken hiçbir zorluk yaşamazsın.

Bingöl Havalimanı Hakkında

Pegasus’tan ucuz uçak bileti alıp keşfedebileceğin Bingöl’de ineceğin havalimanı, şehrin ismini taşıyan Bingöl Havalimanı (BGG). 2013 yılında hizmete giren Bingöl Havalimanı, her geçen gün yolcu kapasitesini artırıyor ve havalimanının İç Hatlar, Dış Hatlar olmak üzere iki terminali bulunuyor.

Şehir merkezinin yaklaşık 20 kilometre güneydoğusunda bulunan Bingöl Havalimanı, Çeltiksuyu kasabasına oldukça yakın. Bingöl Havalimanı’na ulaşım için ise özel servisleri ya da taksileri kullanabilirsin.

Bingöl’de Ne Yenir?

  • Gömme: Bingöl’de yenilmesi gereken yemekler arasında yer alan Gömme, sacda yapılan ekmeğin üzerine ayran ve tereyağı dökülerek yapılan bir geleneksel yemek.
  • Sorina Pel: En bilinen Bingöl yemekleri arasında olan sorina pel, fırında pişirilen hamurların üzerine yoğurt ve sos dökülerek yapılıyor. Bu yemeği, yalancı mantının etsiz hali olarak düşünebilirsin.
  • Sulu Hedik: İçerisinde buğday ve nohut bulunan bu sulu yemek Bingöl’ün en doyurucu tatlarından biri olarak biliniyor.


Bingöl’de Nerede Ne Yenir?

Bingöl Merkez: Bingöl şehir merkezinde, ilçenin yerel tatlarıyla bulaşabileceğin pek çok restoran bulunuyor. Bazı restoranlarda seni doğa ile buluşturan manzaralar da var.

Bingöl’de Alışveriş

Bingöl’de alışveriş yapabileceğin dev AVM’ler yok ama şehir merkezindeki küçük butiklerde alışveriş yapman mümkün. El sanatlarına değer veren Bingöl’de el dokuma halılar, örgü kıyafetler alabileceklerin arasında. Eğer küçük de olsun bir alışveriş merkezi arıyorsan Binmax Alışveriş Merkezi’ne gidebilirsin.

Bingöl’de Gezilmesi Gereken Yerler

  • Kaplıcalar: Bingöl’ün Ilıcalar beldesinde bulunan kaplıcalar oldukça ünlü. Burada bulunan kaplıcalara gidip Bingöl seyahatini unutulmaz kılabilirsin.
  • Çir Şelalesi: Bingöl’ün doğal güzellikleri arasında bulunan ve yaklaşık 50 metre yüksekliği olan bu şelale, Bingöl’de görülmesi gereken yerler arasında yer alıyor.
  • Yüzen Ada: Şehrin Solhan ilçesinde bulunan Yüzen Ada, küçük bir gölün içinde bulunan 3 adacıktan oluşmakta.
  • Kral Kızı Kalesi: Persler zamanında yapıldığı düşünülen bu kale Bingöl’ün Genç ilçesinde bulunuyor ve dönem kralının kızı için yaptırıldığı düşünüldüğünden “Kral Kızı Kalesi” adıyla anılıyor.
  • Buban Bacaları: Kapadokya’da bulunan peri bacalarını andıran Buban Bacaları, Bingöl’de gezilmesi gereken yerler listesinde yer alıyor.

YAZDIR
Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.