tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Seyahat Sözlüğü

Seyahat Sözlüğü

Hamile Yolcu

Hamile Yolcu

 

Uçakta Hamile Yolcu

Anne adayı olarak uçak yolculuğu yapmak isteyenler, uçuşlarda hamile yolcu olarak tanımlanır. Hamile olan yolcuların uçuşlara kabul edilmesi, hava yolu şirketlerinin politikalarına göre değişmektedir. Bazı hava yolu firmaları, anne adaylarından doktor raporu talep edebilmektedir. Herhangi bir hava yolu şirketinden anne adayı olarak uçak bileti satın almadan önce yolcu kurallarına göz atmayı unutmayın.

Pegasus Hamile Yolcu Kuralları

Hamile yolcu olarak Pegasus ile seyahat edecekseniz Pegasus hamile misafirler sayfası üzerinden kurallara göz atabilirsiniz.  

Hamileyken Uçak Yolculuğu Yapmak İçin Rapor Gerekir mi?

Uçuşlarımıza katılmayı düşünen anne adayları için sağlık raporu beklememekteyiz. Kurallara uyulduğu sürece sağlık raporu olmayan anne adaylarının uçakla seyahatinde herhangi bir sakınca yoktur.

Hamilelikte Uçak Yolculuğu Yapılabilir mi?

Hamile yolcularımız, hamilelik süresi kurallarına uydukları sürece uçakla seyahat edebilir. Pegasus politikalarına göre tekil hamileliklerde, hamileliğin 36. haftasına kadar uçakla seyahat edilmesinde bir sorun yoktur. Çoğul hamileliklerde ise bu süre 32 haftadır. Hamileliği bu süreyi geçen yolcularımızı, doktor raporları olsa bile uçuşlara kabul edememekteyiz. Bunun yanı sıra hamile yolcularımızdan uçakla seyahat etmeden önce uzman bir doktora danışarak sağlık durumlarına ilişkin onay almalarını tavsiye ederiz.

Hamile Yolcuların Dikkat Etmesi Gerekenler

 • Uçak yolculuğuna çıkmadan önce uzman bir doktordan alacağınız “72 saat içerisinde doğumun başlayabileceğine dair herhangi bir bulguya rastlanmamıştır.” yazılı rapor ile kendiniz için olası stresli durumların önüne geçebilirsiniz.
 • Uzun uçuşlarda, belirli aralıklarda kabin memurlarından destek isteyerek koridor içinde yürüyüşe çıkabilirsiniz. Böylelikle kan dolaşımını harekete geçirebilir ve bileklerde şişmeleri önleyebilirsiniz.
 • Uçuş esnasında oturduğunuz yerde germe hareketleri yaparak kaslarda biriken stresi azaltabilirsiniz.
 • Uçuş esnasında yeterince sıvı tüketmeyi unutmayın. Dehidratasyon, gebelik durumlarında rahatsızlıklara neden olabilir.
 • Anne adayları da tüm yolcular için geçerli olan check-in kurallarına tabidir. Uçuşunuzla ilgili herhangi bir sorun yaşamamanız için havalimanına erken gitmenizi tavsiye ederiz.
Yukarı Yukarı