BolBol
Üye Girişi

En Ucuz~Kırgızistan~Uçak Bileti Fiyatları

Bir Yetişkin Yolcu İçin Yaklaşık Toplam Fiyat:

Ucuz Günleri Seç

Kırgızistan Hava Durumu

Gün
Min
Maks
 
Sal
8ºC
13ºC
  <span>Sal</span>
Çar
6ºC
15ºC
  <span>Çar</span>
Per
7ºC
17ºC
  <span>Per</span>
Para Para: Kırgızistan Somu
Saat Saat:
Dil Dil: Kırgızça-Rusça

Orta Asya’nın en renkli kültürlerinden birine sahip olan Kırgızistan; el değmemiş doğası, köklü tarihi geçmişi ve eşsiz doğal güzellikleri ile içini ısıtacak! 

Geleneksel göçebe kültürü ve misafirperver insanlarıyla turistlerin uğrak noktalarından biri olan ülke, doğa ile iç içe bir gezi deneyimi vadediyor. Uçsuz bucaksız bozkırların yanı sıra başkent Bişkek gibi daha modern şehirlerin de bulunduğu Kırgızistan’da hem yeni bir kültür tanıyabilir hem de çok eğlenceli bir seyahat geçirebilirsin. 

Yeni yerler görmeyi ve farklı kültürlerle kaynaşmayı seviyorsan, zaman kaybetmeden ucuz uçak bileti rezervasyonunu yapabilirsin. Kampanyalarımız ve promosyonlarımız da uygun uçak bileti satın almana yardımcı olacak. Hemen erken rezervasyon avantajından yararlanarak uçak bileti bul ve seyahatini planlamaya başla!

Pegasus Kırgızistan’a yılın her döneminde aktarmalı ve direkt uçuşlar gerçekleştirir. Pegasus Kırgızistan uçuşları varış noktaları ülkenin en önemli havalimanları olan Bişkek Manas Uluslararası Havalimanı (FRU) ve Oş Havalimanı’dır (OSS). Bişkek Havalimanı’na direkt uçuşlar İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı ve Antalya Uluslararası Havalimanından gerçekleşir. Oş Havalimanı’na düzenlenen direkt uçuşlar ise İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'ndan yapılır. Ayrıca Ankara, İzmir, Adana gibi 74 noktadan aktarmalı Pegasus Bişkek uçuşları ve Oş uçuşlarıyla ülkeye ulaşım sağlamak mümkündür.

Kırgızistan’da Ulaşım İmkânları

Bişkek Manas Uluslararası Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Bişkek Manas Uluslararası Havalimanı şehir merkezinden 25 km uzaklıktadır. Havalimanı ile şehir merkezi arası ulaşım minibüs, aero express, taksi ve araç kiralama seçenekleri ile sağlanır.

Minibüs - Aero Express

Havalimanından Bişkek şehir merkezine gitmek için tercih edebileceğiniz en ekonomik yol Marshrutka adı verilen minibüslerdir. Minibüsler haftanın her günü 06.30 ila 20.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Şehrin neredeyse tüm bölgelerine ulaşım imkânı sunan minibüslerle ortalama 30 – 35 dakikada merkeze gidebilirsiniz. 153 numaralı minibüs ve mikro minibüslerin son durağı Bişkek şehir merkezinde yer alan Beyshenalieva Otobüs Terminali’dir. 380 numaralı minibüsle ise Chui Bulvarı’na kadar ulaşım sağlamak mümkün olur. Güney ve Doğu Ekspres olarak iki hat üzerinde harekete eden Aero Express minibüsleriyle ise şehre daha hızlı ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi - Araç Kiralama

Ayrıca, havalimanından şehrin dilediğiniz noktasına hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilmek için araç kiralama seçeneklerinin yanı sıra taksileri de tercih edebilirsiniz.

Oş Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Oş şehir merkezine 12 km mesafede konumlanan Oş Havalimanı lokasyonundan şehir merkezine ulaşmak için taksi, otobüs ve minibüs alternatiflerine yönelebilirsiniz.

Toplu taşıma araçlarını kullanarak havalimanından şehir merkezi ve diğer bölgelere ekonomik bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehrin doğusuna hareket eden 107 ve batı bölgesine hareket eden 142 nolu minibüsler ve 10 numaralı otobüsler ile yaklaşık 25 dakikada şehir merkezine gidebilirsiniz. Minibüs ve otobüsleri haftanın 7 günü 07.10 – 19.00 saatleri arasında kullanabilirsiniz. Ayrıca taksilerle şehre hızlı ve konforlu bir yolculuk sonunda ulaşabilirsiniz.

Toplu Taşıma

Kırgızistan’da toplu taşıma için ulaşım alternatifleri otobüs, minibüs, troleybüs ve taksilerdir. Ülkede en popüler ulaşım aracı minibüslerdir. 06.00- 21.00 arasında hizmet veren dolmuşlar Ala-Too Meydanı ve Ala Arca Milli parkı gibi tarihi ve turistik noktalara hızlı ve ekonomik bir şekilde gitmenize olanak tanır. Troleybüs ve otobüsler ise belirli güzergâhlar doğrultusunda ulaşım hizmeti sunar. Ayrıca ülkede taksiler de uygun fiyatlı olmaları doğrultusunda sıklıkla kullanılan toplu taşıma alternatifleri arasında yer alır.

Kırgızistan’da toplu ulaşım saat kaça kadar sürer?

Kırgızistan’da toplu ulaşım 06.00 - 21.00 saatleri arasında gerçekleştirilir.

Turistler için ulaşım kartı var mı?

Kırgızistan’da ulaşım ya da turistler için herhangi bir kart seçeneği bulunmamaktadır. Ulaşım ücretleri nakit olarak kabul edilmektedir.

Kırgızistan Şehirler Arası Ulaşım

Kırgızistan’da şehirlerarası ulaşım otobüs ve minibüslerle sağlanır. Minibüsler, otobüsler ve uzun yol otobüsleri ile ülkenin pek çok şehrine ve diğer ülkelere seyahat etmek mümkündür. Örneğin Bişkek’e gittiğinizde havalimanından otobüs terminaline gidebilir, buradan minibüslerle Kant ve Tokmok’a geçebilirsiniz. Ayrıca Bişkek’ten otobüslerle Kazakistan şehri Almaatı’yı ziyaret edebilirsiniz.

Kırgızistan’da modern konaklama merkezlerinin yanı sıra Orta Asya kültürünü yerinde yaşamak isteyenler için de konaklama seçenekleri bulunuyor. Otel, pansiyon ve apart otellerle birlikte bozkırlarda kamp yapabilirsin. Kırgız geleneklerini yansıtan ve otağlardan oluşan Boz-üy yurtları turistlerin sıklıkla tercih ettiği konaklama alternatiflerinden biri. 

Kırgızistan’ın ilk duraklarından başkent Bişkek’te oteller genellikle merkezde bulunan Ala-Too Meydanı ve Chuy Caddesi çevresinde yoğunlaşıyor. 

Seyahatinden önce konaklama seçeneklerini inceleyerek bütçene uygun alternatif için otel rezervasyonu yapabilirsin.

Sıra dışı bir seyahat deneyimi sunan Kırgızistan; göçebe yaşamı, renkli kültürü, modern ve geleneksel yapının bir arada görüldüğü şehirleri ile tam bir Orta Asya ülkesi. Hem bu kültürü merak edenler hem de trekking tutukunları tarafından ziyaret edilen ülke, gezginlere farklı bir kültürü yerinde görme şansı veriyor. Kırgızistan Gezi Rehberi’nde ülkenin tüm önemli tarihi ve turistik noktalarını görebilirsin.

 • Bişkek Turu: Başkent Bişkek, çoğu gezginin Kırgızistan seyahatine başlangıç noktası. Merkezde, şehrin ana meydanı Ala-Too’dan başlayarak pek çok tarihi yapıyı görmek mümkün. Kırgız Ulusal Filarmoni Binası, Parlamento Binası ve Bişkek Tarih Müzesi meydan üzerinde bulunuyor. Meydanın tam ortasında yer alan ve bağımsızlığın sembolü sayılan Lenin Heykeli de şehrin önemli yapılarından biri. 

Bişkek Gezi Rehberi üzerinden de tüm gezip görülecek yerleri inceleyebilirsin.

 • Ala Arça Milli Parkı Gezisi: Muhteşem manzarası ile doğaseverleri kendine çeken Ala Arça Milli Parkı, Tanrı Dağları’nın yüksek noktalarında bulunuyor. 600’den fazla bitki türüne ev sahipliği yapan park yalnızca doğa tutkunları tarafından değil tırmanışçılar, kampçılar ve piknik yapmak isteyenler tarafından da ziyaret ediliyor. Burada mayıs ayında Alpinada Festivali’ne katılabilir, benzersiz manzara eşliğinde piknik yapabilirsin.
 • Jayma Bazaar’da Alışveriş: Bişkek’in en renkli pazarı Jayma Bazaar, Oş Pazarı olarak da bilinyor. Şehrin en popüler turistik noktalarından biri olan pazarda geleneksel Kırgız kıyafetlerinden taze sebze ve meyveye kadar çok sayıda ürün yer alıyor. Bişkek’ten hediyelik eşya alacaksan Jayma Bazaar’ı es geçme!
 • Issık Gölü Ziyareti: Kırgızistan’ın en değerli bölgelerinden biri olan Issık Gölü, aynı zamanda ülkenin en büyük açık gölü. Özellikle yaz sezonunda denizi olmayan ülkenin bu ihtiyacını karşılayan göl Kırgızistan’ın en turistik noktalarından birini oluşturuyor. Sıcak havalarda bunaldıysan burada göle girebilir ve güneşlenebilirsin. El değmemiş bir doğa harikası olan Issık Gölü’nü Kırgızistan seyahatin sırasında mutlaka ziyaret et!
 • Süleyman Dağı Ziyareti: UNESCO Dünya Mirası Liste’sine de giren Süleyman Dağı ve Bara-Koh zirvesi, belki de ülkenin en önemli noktası. Kırgızların kutsal kabul ettiği dağ İpek Yolu’nun önemli olduğu yıllarda ticaret noktası olarak kullanılıyordu. Burada tırmanma ve yürüyüş etkinliklerinde bulunmak da mümkün.
 • Alay Vadisi: Oş’ta nefes almak için gidebileceğin muhteşem manzaralı bir yer var: Alay Vadisi. 7 km yüksekliğindeki vadi en izole lokasyonların başında geliyor. Doğal güzellikleri ile kendine hayran bırakan vadi aslında bir vahşi yaşam alanı. Burada düzenlenen uluslararası yarışmaları da izleyebilirsin. 700 metre yüksekliğindeki Lenin Zirvesi ise dünyanın dört bir yanından tırmanışçıları kendine çekiyor.

Oş Gezi Rehberi, şehirdeki tüm önemli noktaları görebileceğin bir rehber.

Orta Asya’nın renkli ülkesi Kırgızistan’a yapacağın seyahatte bu bilgiler faydalı olabilir.

Kırgızistan’a Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler

 • Kırgızistan’da taksi fiyatları oldukça uygun. Buna rağmen, taksimetrenin bulunmadığı çoğu araçta pazarlık yapabilirsin.
 • Kırgizistan’ın para birimi som olsa da turistik noktalarda dolar ve euro da geçiyor. 
 • Marketler ve mağazalar hafta içi ve cumartesi günleri belli saatlerde kapalı oluyor. 13.00-14.00 saatleri arasında açık yer bulamazsan şaşırma. Pazar günleri ise neredeyse tüm alışveriş noktaları açık oluyor.
 • Kazakistan’ın resmi dili olan Kırgızcanın yanı sıra ülkede Rusça ve İngilizce de yaygın olarak konuşuluyor. Önemli tabelaların çoğu bu nedenle Kiril alfabesi ile yazılmış. Seyahatin sırasında zorluk çekmemek için bir sözlük edinmende fayda var.
 • Kazakistan’da genel olarak yollar biraz bozuk. Araba kiralamak isteyenlerin şoförlüğünün oldukça iyi olması gerekiyor.
 • Kırgızistan’da 5 günden fazla kalacakların bu durumu resmi kurumlara bildirmesi gerekiyor.

Önemli Telefonlar

 • Ülke Kodu: +996
 • Havalimanı Telefonları
  • Bişkek Havalimanı: +996 312 693 109
  • Oş Havalimanı: +996 3222 90101
 • Polis: 102
 • Ambulans: 103
 • Kırgızistan Büyükelçiliği: +996 312 627 201

İstanbul’dan direkt uçuşlarımız aşağıdaki havalimanlarına gerçekleşir.

Şehir merkezine 25 km uzaklıkta bulunan Manas Uluslararası Havalimanı’ndan ulaşımda toplu taşıma araçları kullanılmıyor. Terminal dışında bekleyen havalimanının lisanslı taksileri ile trafiğin durumuna göre 40-45 dakika içinde şehir merkezine ulaşmak mümkün.

Oş Havalimanı, şehir merkezine 10 km uzaklıkta bulunuyor. Havalimanından ulaşımda ekonomik alternatifler olan otobüs ve martruşkalar kullanılıyor. 10 numaralı otobüsler ve 142 numaralı marşrutkalarla ortalama 20 dakika içinde merkeze ulaşabilirsin. Terminal dışında bekleyen taksiler ise daha hızlı bir ulaşım alternatifi.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Kırgızistan’a neden ziyaret etmeliyim?

Kırgızistan seyahati için ideal dönem nedir?

Ucuz Kırgızistan uçak bileti nasıl alırım?

Kırgızistan’ın kullandığı saat dilimi nedir?

Kırgızistan vize istiyor mu?

Türkiye ile Kırgızistan arasındaki saat farkı nedir?

Popüler Kırgızistan Uçak Biletleri


Çerezleri kullanımımız hakkında

Pegasus İnternet Sitesinin düzgün bir şekilde çalışması ve performansının artırılması için gerekli çerezleri kullanıyoruz. Bunlara ek olarak tercihinize bağlı foksiyonel çerezler ile reklam ve üçüncü kişilere ait çerezler kullanmaktayız. Fonksiyonel çerezler Pegasus İnternet Sitesindeki tercihlerinizin hatırlanmasını sağlar. Reklam ve üçüncü kişilere ait çerezler ise tarayıcınız üzerinden internet kullanımınıza bağlı reklam ve tanıtım içeriği sunmaktadır.Tercihe bağlı çerezlerin kullanımına aşağıdaki tercihler üzerinden izin verebilir veya bu yönde kullanımı engelleyebilirsiniz. Gerekli çerezleri internet tarayıcınızın ayarlar bölümünden etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Bu çerezleri devre dışı bıraktığınızda Pegasus İnternet Sitesinin bazı özelliklerinden faydalanamayacağınızı lütfen dikkate alınız. Detaylı bilgi için Pegasus Gizlilik Politikası – Çerezler (Cookies) ve Dijital Pazarlama Uygulamaları sayfasındaki bilgileri inceleyebilirsiniz.

Oturum çerezleri

Pegasus İnternet Sitesinin düzgün bir şekilde çalışabilmesi için gereklidir. Pegasus İnternet Sitesinin ziyaret edilebilmesini ve özelliklerinden faydalanılmasını bu çerezler sağlar. Oturum çerezleri, internet sitesinde sayfalar arasında bilgileri taşıyabilmek ve bilgileri tekrardan girmek zorunluluğunu ortadan kaldırmak için kullanılmaktadır.

Performans çerezleri

Bu çerezler aracılığıyla, sayfaların ziyaret sıklığı, varsa ilgili hata iletileri, sayfalarda geçirilen zaman ve kullanıcının internet sitesini kullanma şekliyle ilgili bilgileri toplanır. Bu bilgiler aracılığıyla, Pegasus İnternet Sitesinin performansının arttırılması sağlanır.

Fonksiyonel çerezler

Bu çerezler ile kullanıcının site içinde yapmış olduğu seçeneklerin (örneğin, seçilen şehir, uçuş tarihi) hatırlanması sağlanır ve böylelikle kullanıcıya kolaylık sağlanmış olur. Bu çerezler ile kullanıcılara gelişmiş internet özellikleri sağlanır.

Reklam ve üçüncü taraf çerezleri

Pegasus internet sitesinde bazı fonksiyonların kullanımı amacıyla üçüncü taraf tedarikçilerine ait çerezleri kullanılır (örneğin, uçuş noktaları ve promosyon sayfalarında yer alan sosyal medya paylaşım araçlarının oluşturduğu çerezler). Pegasus İnternet sitesinde reklam takibi yapan firmaların çerezleri de mevcuttur.

Detaylı bilgi için

Detaylı bilgi için Pegasus Gizlilik Politikası – Çerezler (Cookies) ve Dijital Pazarlama Uygulamaları sayfasındaki bilgileri inceleyebilirsiniz.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus BolBol hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.
İŞLEM TAMAMLANDI
Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.