Seyahat Hakkında Merak Ettikleriniz

Havalimanı


Havalimanı, hava taşıtlarının iniş-kalkışlarını gerçekleştirdiği, yük alıp boşalttığı ve yolcuların uçaklarını beklediği alanlar bütününü kapsar. Aynı zamanda havaalanı ismi de kullanılır. Daha teknik dille anlatılması gerekirse hava ulaşımı için gerekli, karada veya suda oluşturulmuş, uçakların hareketleri gerçekleştirebilmeleri için teknik teçhizatla donatılmış ve tanımlanmış saha için havalimanı ifadesi kullanılır.


Havalimanında, uçağın iniş-kalkış yapabildiği alana pist denir. Pistler, uçakların kullandığı bir hava meydanı olarak geniş alana yayılır ve havacılık sektöründe belirli standartlara bağlı tutulmuştur. Havalimanında yolcuların beklediği, giriş ve çıkış yaptığı yere terminal denir. Havalimanlarında ayrıca uçak bakımlarının yapıldığı ve yedek parçaların saklandığı yer bulunur ve bu bölgenin ismi hangardır. Hava ulaşımı için gerekli teknik ve ticari kuruluşların ofisleri de havalimanı bünyesinde bulunabilir.


Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.