Seyahat Hakkında Merak Ettikleriniz

Sağlık


Havacılıkta sağlık, oldukça önemli bir konudur. Uçuş ile ilgili tüm personeller, Hava Sağlık Birimi denetmenlerince incelenen eğitimler dahilinde temel sağlık ve ilk yardım bilgisi alır. Belirlenmiş talimatlar doğrultusunda pilot, kabin ekibi ve diğer havacılık personelinin denetlenmesi ile ilgili sağlık gerekliliklerinin aktarılıp kontrol edilmesini de aynı birim yapmaktadır.


Uzun ya da kısa süreli uçuşlarda, basınç değişimine bağlı olarak rahatsızlık görülebilir. Özellikle uzun uçuş sırasında hava basıncının sürekli değişkenlik göstermesi, orta kulak ağırlıklı olmak üzere insan bedeninin birçok bölgesini etkileyebilir. Ayrıca sağlık konusu etkileyen bir de uçuş fobisi gibi psikolojik rahatsızlıklar vardır.


Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.