• TR
PAYLAŞ

İçindekiler

Gezginlere karşı hoşgörülü halkı, rahat yaşam tarzı, canlı gece hayatı, damak çatlatan lezzetlerle dolu mutfağı ve şenlikleri ile İspanya, Avrupa’nın en egzotik ülkesi olarak gösteriliyor. Roma İmparatorluğu’nun ve Endülüs Emevileri’nin arkalarında göz alıcı bir miras bırakarak ayrıldıkları ülkede, her anı dolu dolu yaşamak tüm gezginlerin ortak hayalini oluşturuyor. Aklınızda bu düşünce varsa daha fazla beklemenize hiç gerek yok. Çünkü sizin için hazırladığımız İspanya gezi rehberi dâhilindeki bilgiler ışığında, kapsamlı tatil programınızı rahatça oluşturabilirsiniz.

İspanya Hakkında Genel Bilgiler

 

Bulunduğu Kıta: Avrupa
Başkenti: Madrid
Ülke Kodu: ES
Resmi Dili: İspanyolca
Yüz Ölçümü: 505.990 km²
GMT ile arasındaki fark: GMT+2
Telefon Kodu: +34
Alan adı uzantısı: .es
Para Birimi: Euro

İspanya Resmi Dili

İspanya’nın resmi dili, İspanyolcadır. Ancak ülkenin eğitim seviyesi yüksek olduğu için yerel halkla İngilizce konuşarak anlaşabilirsiniz. İspanya’nın özerk bölgelerinde Baskça, Katalanca, Galiçyaca gibi dillerin konuşulduğuna şahit olabilirsiniz. 

İspanya Başkenti

17 özerk bölgeyi ve 2 özerk şehri bünyesinde barındıran İspanya’nın başkenti, Madrid’dir.

İspanya Nerededir? Komşuları Kimlerdir?

İspanya, Avrupa’nın güneybatısındaki İber Yarımadası’nda yer alıyor. Doğusu ve güneyi Akdeniz ile çevrili durumda olan ülkenin, kuzeyde Atlantik Okyanusu’na kıyısı bulunuyor. İspanya ayrıca kuzeyde Fransa ve Andora, batıda Portekiz, güneyde ise Birleşik Krallık’a bağlı özerk bölge olan Cebelitarık ile komşudur.

İspanya Nüfusu

2017 verilerine göre İspanya’nın nüfusu 46,5 milyondur.

İspanya’da Yerel Saat

GMT +2 saat diliminde yer alan İspanya, Türkiye’yi 1 saat geriden takip ediyor.

İspanya Para Birimi

Avrupa Birliği üyesi İspanya’da, resmi para birimi olarak “Euro” kullanılıyor.

İspanya Yüz Ölçümü

İber Yarımadası’nın tamamına yakınını kaplayan İspanya’nın yüz ölçümü 505.990 km²’dir.

Yönetim Şekli

Ülke, 1978 yılında beri parlamenter demokrasiye dayalı monarşi ile yönetiliyor. Kralın yetkileri sembolikken, ülkenin yönetimi ile ilgili kararları hükümet alıyor.

Bitki Örtüsü

İspanya’nın kuzeyinde meşe ve gürgen ağaçlarının ağırlıkta olduğu karışık ormanlar bulunuyor. Ülkenin doğu kesimlerine geçildiğinde yeşil meşelerin, sulak alan bitkilerinin ve bozkırların egemenliği göze çarpıyor. Ülkenin güneyine inildikçe Akdeniz iklimine özgü bitki türleri ağırlık kazanıyor.

Geçim Kaynakları

Dünyanın ekonomik açıdan en gelişmiş on ülkesinden biri olan İspanya’da en önemli geçim kaynağı olarak hizmet sektörü, özellikle de turizm öne çıkıyor. Ülkenin sanayi alanındaki atılımları devam ederken, tarım faaliyetleri eskisi kadar olmamakla birlikte önemli gelir kaynakları arasında sayılıyor.

İspanya’ya Ne Zaman Gidilir?

Ülkenin turistik açıdan popüler birçok şehrine ev sahipliği yapan güneyi başta olmak üzere büyük bölümünde Akdeniz iklimi etkili oluyor. Yalnız Madrid ve çevresine odaklı İspanya turu planları yapıyorsanız, ülkenin iç kesimlerinde karasal iklim şartlarının ağır bastığını bilmeniz gerekiyor. Atlantik kıyısında ise hava şartları genelde daha ılıman oluyor. Yaz mevsiminde ülkedeki sıcaklık ortalaması 26 °C dolaylarında seyrediyor. Bu mevsimde, deniz suyu sıcaklığı 20 °C’ye çıkıyor. Kış aylarında ise hava sıcaklığı ortalaması 9 °C’ye düşüyor.

İklimsel çeşitliliği nedeniyle İspanya turları için ideal dönemi belirlerken kişisel beklentileri ön planda tutmak gerekiyor. İspanya’nın güneyi, deniz keyfi yapmak isteyen gezginlerin ilgisini çeken ve dört mevsim seyahat için ideal tatil destinasyonlarına ev sahipliği yapıyor.  Madrid gibi iç kesimlerde yer alan ve kültürel yanı yüksek seyahatleri tercih eden bireylere hitap eden kentler içinse en elverişli dönem olarak mayıs ve haziran ayları öne çıkıyor.

Tatil ve Bayramlar

 • Epifani (Ocak)
 • Kutsal Cuma (Nisan)
 • İşçi Bayramı (Mayıs)
 • Aziz James Yortusu (Temmuz)
 • Hz. Meryem’in Göğe Yükselişi (Ağustos)
 • Katalonya Günü (Mayıs)
 • Bask Günü (Ekim)
 • Hispanik Günü (Ekim)
 • Kutsal Ruhlar Günü (Kasım)
 • Ulusal Gün (Aralık)
 • Noel (Aralık)

İspanya’da Festivaller

 • La Tomatina - Valencia (Mart)
 • San Isidro - Madrid (Mayıs)
 • Festival de Sant Joan - Barselona (Haziran)
 • Festival de Sonar - Barselona (Haziran)
 • San Fermin - Pamplona (Temmuz)
 • Festa Major de Gracia - Barselona (Ağustos)
 • La Paloma - Madrid (Ağustos)
 • Las Fallas - Valencia (Ağustos)
 • Festes de la Merce - Barselona (Eylül)

İspanya’ya Nasıl Gidilir?

Türkiye’den İspanya’ya gitmek isteyen gezginler, zamandan kazanmak adına hava yolu ulaşımını tercih ediyor. Başta Barselona ile Madrid olmak üzere İspanya’nın turistik açıdan popüler kentlerine hafta boyunca direkt ve aktarmalı uçak seferleri düzenleniyor. İstanbul ile Madrid arasında 2.730 kilometrelik mesafe bulunuyor ve seferler yaklaşık 4 saat sürüyor. İstanbul’dan Barselona’ya yönelik seferlerde ise 2.237 kilometrelik mesafe, yaklaşık 3,5 saatte aşılıyor. Uygun fiyatlı İspanya uçak bileti seçeneklerine sahip olmak istiyorsanız, hemen Pegasus Hava Yolları’nın resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Pegasus ile aşağıda sıraladığımız havalimanlarına kolayca ulaşabilirsiniz:

İspanya’da Ulaşım İmkânları

İspanya’nın şehirleri, toplu taşıma bakımından Avrupa’nın en rahat yerleşimleri arasında gösteriliyor. Hatta birçok İspanyol kentini, herhangi bir araca ihtiyaç duymadan, yürüyerek rahatça gezebilirsiniz. Büyük şehirlerde zaman ve enerji kaybetmeden ulaşım ihtiyacınızı gidermek istediğinizde hop on hop off tur otobüslerinden metroya, tramvaydan taksiye kadar birçok seçenek arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Daha küçük yerleşim bölgelerinde ise araç kiralayarak veya otobüslerle dilediğiniz noktaya kısa sürede ulaşabilirsiniz.

İş seyahati ya da tatil için İspanya'ya vardığınızda ulaşım için daha konforlu bir seçeneğini değerlendirmek isterseniz, Pegasus ayrıcalıkları ile araç kiralayabilirsiniz.


ARAÇ KİRALA


İspanya Havalimanlarına Ulaşım

İspanya’da yaklaşık 40 havalimanı bulunuyor. Bu tesislerden kent merkezlerine gitmek isteyen gezginler; özel servis otobüslerinden, tren seferlerinden, Barselona ve Madrid’de metro seferlerinden yararlanabiliyor. Birçok havalimanında ayrıca bütçeniz doğrultusunda özel transfer hizmetlerini ya da taksileri tercih edebilirsiniz. Hatta ülkeye ulaşmadan önce konaklama yapacağınız otelden bu konuda yardım alabilirsiniz.

İspanya’da Gezilecek Yerler

Sınırları içerisinde farklı kültürlere ait toplulukları barındırması günümüzde İspanya’yı her gezginin tatil hayalleri kurduğu bir coğrafyaya dönüştürüyor. İspanya haritası üzerinden gezi rotanızı belirlemeden önce tatil programınıza şu şehirleri dâhil edebilirsiniz:

Madrid

İspanya’nın hareketli atmosfere sahip başkenti Madrid; değerli koleksiyonlara ev sahipliği yapan müzeleri, görkemli mimarisi, harika yemekleri ve renkli gece hayatıyla gezginleri kendisine çekiyor. Kastilya Krallığı’nın kültürel mirasını günümüze taşıyan şehirde ziyaret etmekten keyif duyacağınız birçok meydan, alışveriş caddesi ve tarihi yapı bulunuyor.

Barselona

Madrid, turistik açıdan gayet zengin bir şehir. Ancak Gaudi’nin sıra dışı tasarımları ile renklenen Barselona, bu konuda başkenti geride bırakmayı başarıyor. Şehir merkezine yakın konumdaki plajlar, Barselona’yı yaz aylarını geçirmek için ideal bir tatil destinasyonu haline getiriyor. Sıra dışı tasarımı ile ünlenen La Sagrada Familia’ya ev sahipliği yapan Katalonya’nın başkentinde festivallere katılarak tatilinizi eşsiz bir deneyime dönüştürebilirsiniz.

Bilbao

Değerli koleksiyonları ve göz alıcı mimarisi ile adından söz ettiren Guggenheim Müzesi’nin faaliyet gösterdiği Bilbao, İspanya gezilecek yerler listenize dâhil edebileceğiniz bir diğer şehir. Nervion Nehri’nin kıyısına kurulu kentte tatil yaparken tüm odağınızı geçmişleri yüzlerce yıl öncesine dayanan tarihi yapılara yoğunlaştırabilirsiniz. Hatta yazın fırsat bulursanız açık hava konserlerini izleyebilir, Parque Etxebarria’da harika manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Cadiz

Dört bin yıllık tarihi ile Batı Avrupa’nın en eski şehirlerinden biri olan Cadiz’e, dünyaca ünlü festivalini yerinde izlemek için gidebilirsiniz. Tarihi kalıntılar, ağırlıklı olarak Eski Şehir bölgesi civarında yoğunlaşıyor. Yalnız tarihi birikimine kanıp Cadiz’i sadece kültür turlarına uygun bir destinasyon olarak algılamayın. Çünkü kent merkezine yakın konumda Victoria Plajı gibi deniz keyfi yapabileceğiniz alanlar da bulunuyor.

Cordoba

Endülüs’ün tam ortasında tarihi boyunca farklı kültürlerin bir arada yaşadıkları Cordoba gezginleri bekliyor. Kentin sokaklarında dolaşırken Roma kalıntılarını Araplar’dan kalma yapılarla yan yana görebilirsiniz. Eski Şehir dışında Mezquita ve Madinat Al-Zahra, kentte ziyaret edebileceğiniz yerlerin başında geliyor. Mayıs ayı Cordoba’ya gitmek için en iyi dönem olarak öne çıkıyor.

Granada

Endülüs’ün başkenti Granada, İspanya’da bahar aylarında ziyaret edebileceğiniz en iyi destinasyonlardan bir tanesi. İlk yerleşimin izleri günümüzden 2.500 yıl öncesine dayanan kentte Mağribi etkisini yoğun şekilde hissedebilirsiniz. Şehirde geçireceğiniz bir günü El Hamra Sarayı gibi anıtsal nitelikteki yapıları ziyarete ayırabilirsiniz. Doğa tutkunu bireyler, Granada’da zaman geçirirken Sierra Nevada’nın eteklerinde uzun yürüyüşlere çıkmayı da ihmal etmiyor.

Sevilla

Dünyanın en büyük üçüncü katedraline ev sahipliği yapması, özellikle mimariye ilgi duyan gezginlerin gözünde Sevilla’yı ayrı bir konuma taşıyor. Her Endülüs kentinde olduğu gibi burada da tatilciler, farklı medeniyetlerden izler taşıyan yapıları ziyaret etme fırsatı buluyor. Sevilla’nın çok kültürlü yapısının etkileri, eğlence ve alışveriş olanaklarına da yansıyor.

Valencia

Turia Nehri’nin ikiye böldüğü Valencia, Paella’nın doğum yeri olarak anılıyor. Bu nedenle gastronomi tutkunlarının İspanya’daki vazgeçilmez duraklarından biri haline gelen kentte, Valencia Krallığı’ndan kalma yapıları gezme fırsatı yakalayabilirsiniz. İpek Borsası’nı, Sanat ve Bilim Şehri’ni ziyaret etmek ya da Falas’a katılmak da gezginlerin Valencia’da yapmaktan zevk aldıkları aktivitelerin başında geliyor.

Zaragoza

İspanya kültürü ile ilgili bilgi dağarcığınızı genişletmek istiyorsanız, gezi programınızda Zaragoza’ya da yer verebilirsiniz. Bir zamanlar Aragon Krallığı’nın kurulu olduğu topraklarda yükselen şehir, yeme-içme ve alışveriş olanakları bakımından zengin kabul ediliyor. Bu zenginliğin tadını çıkartmak için kentteki ilk tatil gününüzü, Residencial Paraiso ile Plaza de Espana arasında kalan bölgede geçirebilirsiniz.

İspanya’da Nerede Kalınır?

Costa Blanca, Costa del Sol, Mallorca, Ibiza gibi tatil cennetlerine ev sahipliği yapan İspanya’da farklı konaklama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Tatilinizi Akdeniz kıyısında sıralanan küçük köylerde geçirmeyi planlıyorsanız, kiralık villa seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Ev konforundan vazgeçemiyorsanız, İspanyol usulü yatak ve kahvaltı tarzı tesisler olan Casa rural tam da size göre olabilir. Şehir merkezlerinde ise farklı bütçelere ve olanaklara sahip sayısız otel, hostel, kiralık daire sizleri bekliyor. Yalnız konaklama seçeneklerinden uygun fiyatlarla yararlanmayı amaçlıyorsanız, özellikle yaz mevsimi için erken rezervasyon fırsatlarını değerlendirmeyi sakın unutmayın.

Henüz İspanya'da nerede konaklayacağınıza karar vermediyseniz, seyahat amacınıza ve alışkanlıklarınıza uygun yüzlerce otel seçeneklerinden birini Pegasus aracılığı ile tercih edebilirsiniz.


REZERVASYON YAP

İspanya’da Ne, Nerede Yenir? Meşhur Yemekleri Nelerdir?

Konu mutfak kültürüne geldiğinde, İspanyollar’ın ne kadar tutkulu olduklarını kolayca anlayabilirsiniz. Bu durumun açıklaması, aslında ülkenin coğrafi konumunda ve tarihinde yatıyor. Örneğin Valencia’ya özgü Paella, hem Roma hem de Arap mutfağından esintiler taşıyor. Keza Gazpacho da İspanya’nın güneyinde zaman geçirirken deneyebileceğiniz özgün lezzetlerin başında geliyor. Endülüs mutfağı, her ne kadar kızartılarak hazırlanan yemekleri ile meşhur olsa da zeytin, zeytinyağı, yumurta, sarımsak gibi malzemelerin sık kullanıldığı, sağlıklı bir kültür olarak anılıyor.

İspanya’nın yemek kültüründen bahsederken “Tapas” adı verilen atıştırmalıkları anmadan olmaz. Madrid ve Barselona’da tüketimi daha yaygın olan bu küçük porsiyonlu mezeler, “Tasca” adı verilen küçük restoranlarda servis ediliyor. Bask Bölgesi’nde ise bu damak çatlatan mezeleri sipariş ederken garsona “Pintxos” istediğinizi belirtebilirsiniz.

İspanya’dan Ne Hediye Alınır?

İspanya tatilinizin son gününde dönüş hazırlıkları yaparken valizinizin haddinden fazla dolduğunu fark ederseniz sakın şaşırmayın. Zira ülkenin konuklarına sunduğu alışveriş fırsatlarına direnmek, pek mümkün gözükmüyor. İspanya’nın şehirlerini gezerken tüm popüler alışveriş bölgelerinde Flâmenko elbisesi, boğa güreşi figürleri gibi yerel kültüre vurgu yapan hediyelikler bulabilirsiniz. Hatta Barselona’da zaman geçirdiğiniz esnada Gaudi’nin eserlerinin küçük versiyonlarını satın alabilirsiniz. Modaya meraklıysanız yerel tasarımcıların son kreasyonlarını görmek ve satın almak için önceliği Custo Barcelona ve Kowalski mağazalarına verebilirsiniz.

İspanya Gece Hayatı

Ülkenin tarihi ve kültürel açıdan oldukça zengin birikime sahip olduğu, asla yadsınamayacak bir gerçek. Ancak konu gece hayatı olduğunda yerel halkının sıcakkanlı olması ile tanınan İspanya’nın eline su dökecek ülke sayısı bir hayli az. Eğer çılgın partilere katılmak ve sabahın ilk ışıklarına kadar doyasıya eğlenmek niyetindeyseniz, rotanızı Balear ya da Kanarya adalarına çevirebilirsiniz. Gerçi Madrid ve Barselona’da da hareketli gece hayatına karışabilirsiniz. İspanya’nın büyük şehirlerindeki eğlence mekânları, çoğu zaman adalardaki plaj partilerini aratmıyor.

İspanya’ya Gitmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

İspanya’nın büyük kısmında “siesta” uygulanıyor. Bu uygulama nedeniyle çoğu mağaza ve dükkân 14.00-17.00 saatleri arasında kapalı oluyor.

Yerel halk için ağustos ayı, tatil dönemi anlamına geliyor. Çoğu yer kapalı olacağından seyahatinizi bu aya denk getirmeniz pek önerilmiyor.

Özellikle Barselona ve Madrid’deki müzelerde gişeler önünde uzun kuyruklar oluşabiliyor. Bundan sakınmak için biletinizi internet üzerinden satın alabilir veya şehir indirim kartı edinebilirsiniz.
Özerk bölgelerde halk kendi kimliklerini korumak konusunda oldukça hassas. Bask Bölgesi’nde veya Katalonya’da yerel halkla iletişim kurarken, sorun yaşamamak adına bu konuya dikkat etmeniz gerekiyor.

Önemli Telefonlar

   • Acil Yardım: 112
   • Polis: 091
   • Ambulans: 061
   • İtfaiye: 080
   • Yerel Polis: 092
   • Madrid Büyükelçiliği: 00 34 91 310 39 04
   • Barselona Başkonsolosluğu: 00 34 93 317 92 31

İspanya Vize Süreci

İspanya’ya seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Schengen vizesi alma zorunluluğu bulunuyor. Başvurular, İspanya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş kurum aracılığıyla yapılıyor. Uzun süreli konaklama için İspanya vizesi başvurusu içinse direkt olarak konsolosluğa ve büyükelçiliğe başvurabilirsiniz.

İspanya vizesi hakkında daha detaylı bilgi almak için "İspanya Vize Rehberi" sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İspanya Hakkında Merak Edilenler

İspanya vize başvurusu ne zaman yapılmalıdır?

İspanya vizesi için başvuru sürecini seyahat tarihinizden en fazla 3 ay, en az 15 gün önce başlatabilirsiniz.

İspanya vizesi için gerekli evraklar nelerdir?

Başvuru için gerekli evrakların güncel listesini, başkonsolosluğun resmi web sitesinden öğrenebilirsiniz.

İspanya bayrağı hangi renklerden oluşuyor?

İspanya bayrağı; ikisi kırmızı, biri sarı renkte üç yatay şeritten oluşuyor. Ortadaki sarı şeridin üzerinde kraliyet mührü bulunuyor.

İspanya Konsolosluğu nerede faaliyet gösteriyor?

İspanya Başkonsolosluğu, “Levent Mahallesi, Karanfil Aralığı Sok No:16, 34330 Beşiktaş / İstanbul” adresinde faaliyet gösteriyor.


Çerezleri kullanımımız hakkında

Pegasus İnternet Sitesinin düzgün bir şekilde çalışması ve performansının artırılması için gerekli çerezleri kullanıyoruz. Bunlara ek olarak tercihinize bağlı foksiyonel çerezler ile reklam ve üçüncü kişilere ait çerezler kullanmaktayız. Fonksiyonel çerezler Pegasus İnternet Sitesindeki tercihlerinizin hatırlanmasını sağlar. Reklam ve üçüncü kişilere ait çerezler ise tarayıcınız üzerinden internet kullanımınıza bağlı reklam ve tanıtım içeriği sunmaktadır.Tercihe bağlı çerezlerin kullanımına aşağıdaki tercihler üzerinden izin verebilir veya bu yönde kullanımı engelleyebilirsiniz. Gerekli çerezleri internet tarayıcınızın ayarlar bölümünden etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Bu çerezleri devre dışı bıraktığınızda Pegasus İnternet Sitesinin bazı özelliklerinden faydalanamayacağınızı lütfen dikkate alınız. Detaylı bilgi için Pegasus Gizlilik Politikası – Çerezler (Cookies) ve Dijital Pazarlama Uygulamaları sayfasındaki bilgileri inceleyebilirsiniz.

Oturum çerezleri

Pegasus İnternet Sitesinin düzgün bir şekilde çalışabilmesi için gereklidir. Pegasus İnternet Sitesinin ziyaret edilebilmesini ve özelliklerinden faydalanılmasını bu çerezler sağlar. Oturum çerezleri, internet sitesinde sayfalar arasında bilgileri taşıyabilmek ve bilgileri tekrardan girmek zorunluluğunu ortadan kaldırmak için kullanılmaktadır.

Performans çerezleri

Bu çerezler aracılığıyla, sayfaların ziyaret sıklığı, varsa ilgili hata iletileri, sayfalarda geçirilen zaman ve kullanıcının internet sitesini kullanma şekliyle ilgili bilgileri toplanır. Bu bilgiler aracılığıyla, Pegasus İnternet Sitesinin performansının arttırılması sağlanır.

Fonksiyonel çerezler

Bu çerezler ile kullanıcının site içinde yapmış olduğu seçeneklerin (örneğin, seçilen şehir, uçuş tarihi) hatırlanması sağlanır ve böylelikle kullanıcıya kolaylık sağlanmış olur. Bu çerezler ile kullanıcılara gelişmiş internet özellikleri sağlanır.

Reklam ve üçüncü taraf çerezleri

Pegasus internet sitesinde bazı fonksiyonların kullanımı amacıyla üçüncü taraf tedarikçilerine ait çerezleri kullanılır (örneğin, uçuş noktaları ve promosyon sayfalarında yer alan sosyal medya paylaşım araçlarının oluşturduğu çerezler). Pegasus İnternet sitesinde reklam takibi yapan firmaların çerezleri de mevcuttur.

Detaylı bilgi için

Detaylı bilgi için Pegasus Gizlilik Politikası – Çerezler (Cookies) ve Dijital Pazarlama Uygulamaları sayfasındaki bilgileri inceleyebilirsiniz.

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

.
Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus BolBol hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.

Uyarı

Kıbrıs'ta hizmet veren tüm askeri personel için Kıbrıs çıkışlı uçuşlarda havaalanı vergisi indirimleri uygulanacaktır. Check-in sırasında askeri kimlik ve sınır geçiş kağıtları ibraz edilerek indirim talep edilebilir. Uygun belgelerin sunulmaması halinde, uçuş gününde geçerli olan fiyat üzerinden yeni bir bilet alınmalıdır. Seyahat için izin verilmemesi halinde havayolu şirketimiz sorumlu tutulamaz.
Whatsapp İletişim Hattı Yukarı