tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Seyahat Sözlüğü

Seyahat Sözlüğü

Çocuk Yolcu

Çocuk Yolcu

 

Çocuk Yolcu

Çocuk yolcular, 3 yaşından gün almış ancak 13 yaşından gün almamış (2-12 yaş arası) yolculara denmektedir. 2 yaş altı yolcular, bebek yolcu olarak sayılmakta ve farklı şartlara tabi tutulmaktadır. Uçak yolculuğu yapan çocuklar ikiye ayrılırlar: Refakatli çocuk yolcular ve refakatsiz çocuk yolcular. Refakatli çocukların seyahat ederken bir refakatçi ya da ebeveyn eşliğinde olması gerekir. Refakatsiz çocuk yolcular ise tek başlarına hareket edebilir. Uçakla seyahat eden çocuk kuralları, şirketten şirkete göre değişiklik göstermektedir. Çocukla yolculuk yapmayı düşünüyorsanız, uçağınıza binmeden önce seçeceğiniz şirketin ilgili kurallarına ve yolcu hakları bölümüne göz atmanız ideal olur.  

Pegasus’ta Çocukla Uçak Yolculuğu Yapmak

Pegasus’ta çocukla uçak yolculuğu yapmak ya da çocukların tek başına uçak yolculuğu yapması, belirlenmiş kurallar doğrultusunda mümkündür. Uçak yolculuğu yapmak isteyen çocuklar, bir çocuk bileti ile seyahat edebilir. Belirli yaş arası çocuk yolcuların bir veli ya da refekatçi gözetimi altında bulunması gerekir. Pegasus’ta çocukla uçak yolculuğu sayfasından her türlü detaya ulaşabilirsiniz. Buradaki kurallara uyduğunuz sürece çocukla uçuşa kabul edilmenizde bir sıkıntı çıkmayacaktır.

Çocukla Uçak Yolculuğu Yaparken Dikkat Edilecekler

Çocukların uçakla seyahat etmesine karar verirken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var.

 • Aktif enfeksiyonu ve bulaşıcı hastalığı bulunan çocukların uçağa binmemesi tavsiye edilir. Bu tür durumlarda hem çocuğun hem de diğer yolcuların sağlığı etkilenmektedir. Özellikle orta kulak enfeksiyonu olan çocuklar kabin basıncı değişimleri nedeni ile şiddetli kulak ağrıları çekebilirler.
 • Çocukla yolculuk ederken sorun yaşadığınız şeyler için kabin memurunun yardımını isteyebilirsiniz.  
 • Çocukla yolculuk etmeden önce onu oyalayabilecek şeyleri el bagajınıza koyabilirsiniz. Özellikle uzun yolculuklarla çocuklar sabit durmaktan sıkılabilir. Bu tür durumlarda çocuğunuzla koridorda bir yürüyüşe çıkabilirsiniz.
 • Kronik rahatsızlıkları bulunan çocukların uçak seyahatine çıkmaları için doktor raporu almaları tavsiye edilir.
 • Dış hat uçuşları ile seyahat edecek çocuklar için de pasaport ve vize gerekmektedir. Çocuk ya da bebekle yurt dışına seyahat etmeyi düşünüyorsanız gideceğiniz ülkenin pasaport ve vize şartlarını araştırmanızda fayda var.

 

Yukarı Yukarı