SAYFA BAŞINA DÖN

Seyahat Hakkında Merak Ettikleriniz

Çocuk Yolcu

Çocuk Yolcu

 

Çocuk Yolcu

Çocuk yolcular, 3 ila 13 yaş aralığındaki yolculara denmektedir. 3 yaş altı yolcular, bebek yolcu olarak sayılmakta ve farklı şartlara tabi tutulmaktadır. Uçak yolculuğu yapan çocuklar ikiye ayrılırlar: Refakatli çocuk yolcular ve refakatsiz çocuk yolcular. Refakatli çocukların seyahat ederken bir refakatçi ya da ebeveyn eşliğinde olması gerekir. Refakatsiz çocuk yolcular ise tek başlarına hareket edebilir. Uçakla seyahat eden çocuk kuralları, şirketten şirkete göre değişiklik göstermektedir. Çocukla yolculuk yapmayı düşünüyorsanız, uçağınıza binmeden önce seçeceğiniz şirketin ilgili kurallarına ve yolcu hakları bölümüne göz atmanız ideal olur.  

Pegasus’ta Çocukla Uçak Yolculuğu Yapmak

Pegasus’ta çocukla uçak yolculuğu yapmak ya da çocukların tek başına uçak yolculuğu yapması, belirlenmiş kurallar doğrultusunda mümkündür. Uçak yolculuğu yapmak isteyen çocuklar, bir çocuk bileti ile seyahat edebilir. Belirli yaş arası çocuk yolcuların bir veli ya da refekatçi gözetimi altında bulunması gerekir. Pegasus’ta çocukla uçak yolculuğu sayfasından her türlü detaya ulaşabilirsiniz. Buradaki kurallara uyduğunuz sürece çocukla uçuşa kabul edilmenizde bir sıkıntı çıkmayacaktır.

Çocukla Uçak Yolculuğu Yaparken Dikkat Edilecekler

Çocukların uçakla seyahat etmesine karar verirken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var.

  • Aktif enfeksiyonu ve bulaşıcı hastalığı bulunan çocukların uçağa binmemesi tavsiye edilir. Bu tür durumlarda hem çocuğun hem de diğer yolcuların sağlığı etkilenmektedir. Özellikle orta kulak enfeksiyonu olan çocuklar kabin basıncı değişimleri nedeni ile şiddetli kulak ağrıları çekebilirler.
  • Çocukla yolculuk ederken sorun yaşadığınız şeyler için kabin memurunun yardımını isteyebilirsiniz.  
  • Çocukla yolculuk etmeden önce onu oyalayabilecek şeyleri el bagajınıza koyabilirsiniz. Özellikle uzun yolculuklarla çocuklar sabit durmaktan sıkılabilir. Bu tür durumlarda çocuğunuzla koridorda bir yürüyüşe çıkabilirsiniz.
  • Kronik rahatsızlıkları bulunan çocukların uçak seyahatine çıkmaları için doktor raporu almaları tavsiye edilir.
  • Dış hat uçuşları ile seyahat edecek çocuklar için de pasaport ve vize gerekmektedir. Çocuk ya da bebekle yurt dışına seyahat etmeyi düşünüyorsanız gideceğiniz ülkenin pasaport ve vize şartlarını araştırmanızda fayda var.

 


Diğer Kategoriler

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.