;
tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Vize Rehberi

Vize Rehberi

İçindekiler


NOT: Covid-19 pandemisi nedeniyle uçuşlarda uygulanan kısıtlamalar ve uçuş tarihleri ile ilgili bilgi almak için lütfen sayfamızı ziyaret ediniz.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir:

Birleşik Arap Emirlikleri Gezilecek Yerler

Abu Dabi Gezi Rehberi

Dubai Gezi Rehberi

Sharjah Gezi Rehberi

***

Birleşik Arap Emirlikleri Vize Türleri

Birleşik Arap Emirlikleri’ne yapılacak olan seyahatin amacının yanı sıra kalış ve giriş/çıkış sayılarına göre vize türleri bulunmaktadır. Alınan vizeler ile ülkenin 7 emirliğini de girmek mümkündür. Ticari, turistik, aile ve arkadaş ziyareti yapacak kişiler kalış sürelerine göre vize türü seçebilmektedir. Vize türüne göre belirlenen kalış sürelerinin aşımında cezai işlem uygulanmaktadır.

30 Gün Tek Girişli Vize

Birleşik Arap Emirlikleri’nde 60 gün içerisinde 30 gün (29 gün konaklama) kalacak kişilerin alması gereken vize türüdür. Genellikle turistik seyahat gerçekleştireceklerin başvurduğu bu vize ile ülkeye sadece tek bir giriş hakkı tanınmaktadır.

30 Gün Çok Girişli Vize

Yine 60 gün içerisinde 30 gün kalma hakkı tanıyan “30 gün çok girişli vize” türünde ülkeye birden fazla giriş/çıkış yapılabilmektedir. Turistik ya da ticari amaçlı olarak bu vize türüne başvurulabilir.

90 Gün Tek Girişli Vize

Ülkeye tek sefer gidiş ile 90 gün kalacak kişilerin başvurması gereken vizedir. Bu vizeyi alanların 1 ay bekleme süresi mevcuttur.

90 Gün Çok Girişli Vize

Bu vizede toplamda 90 gün ülkede kalma sınırı ile birçok giriş/çıkış yapılabilmektedir. Çok girişli vizenin uzatılma imkânı olmadığından 90 gün sonunda yeniden vize başvurusu yapılması gerekmektedir.

 

Birleşik Arap Emirlikleri Transit Vizesi

Başka bir ülkeye gidilse de Birleşik Arap Emirlikleri havalimanlarından birine iniş yapan kişilerin alması gereken vizedir. Bu vize ile 96 saat ülkede kalma hakkı vardır. Diğer uçuşa geçmeden önce eğer terminal değişikliği yapılacaksa transit vize istenmektedir. Transit vize tek girişli bir vize türüdür ve bu vizeye başvururken seyahat edilecek diğer ülkenin uçak biletini göstermek zorunludur.

Birleşik Arap Emirlikleri Vize Başvuru Şartları Nelerdir?

 • Birleşik Arap Emirlikleri vize başvuruları e-vize sistemi ile online olarak yapılmaktadır.
 • Başvuruların seyahat tarihinden en geç 1 hafta önce yapılması gerekmektedir.
 • Vize için gerekli olan belgeler sisteme online olarak yüklenmektedir. Bu yüzden de evrakların renkli tarayıcıda yüksek çözünürlüklü taranması gerekmektedir.
 • E-vize sistemi geçerli olduğundan parmak izi taraması yapılmamaktadır. Ancak kişiler vize alımından sonra ülkeye girdiğinde havalimanlarında göz tarama sisteminden geçmektedir.
 • Başvuru yapılan pasaportun Birleşik Arap Emirlikleri’ne girişten sonra en az 6 ay daha geçerli olması gerekmektedir.
 • 10 yıldan eski olan pasaportlar ile başvuru yapıldığında vize çıkmış olsa bile ülkeye girişte yetkili kişiler tarafından vize iptal edilebilmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri Vize Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

İşverenler, işsizler, sigortalı çalışanlar, esnaf-sanatkârlar ve serbest meslek mensupları, öğrenciler ve emeklilerin Birleşik Arap Emirlikleri vizesine başvuru yaparken bazı evrakları sunması zorunludur. Bu evraklar:

 • Birleşik Arap Emirlikleri vize başvuru formu
 • 2 adet biyometrik fotoğraf (Son 6 ay içerisinde çekilmiş, beyaz fonda, yüz ve boyun bölgesinin net bir şekilde görüleceği şekilde)
 • Vize harcı için ödenen banka dekontu (Dekontun gösterilmemesi durumunda başvuru kabul edilmemektedir)
 • Pasaport (Yıpranmamış, yırtılmamış ve en az 6 ay daha geçerliliği bulunan pasaportun kişisel bilgilerinin bulunduğu 2. ve 3. sayfasının renkli taraması)
 • Nüfus cüzdanı (Arkalı önlü renkli taraması)
 • Konaklama ve gidiş/dönüş uçak bileti rezervasyon belgeleri
 • Davetiye mektubu
 • Son 3 aya ait banka hesap dökümü/cüzdanı (Güncel tarihli ve gerekli miktarda bakiyesi olan hesap dökümü, internet şubesi kullanılarak alınabilir)
 • Vize talep dilekçesi (Şirket antetli kâğıdına gidiş/dönüş tarihinin, seyahat amacının ve şirketin izni olduğunun yazılması gerekmektedir. Sigortalı çalışanlar için geçerlidir)
 • Vergi levhası, Ticaret Sicil Gazetesi, faaliyet belgesi, SGK ya da Bağ-Kur hizmet dökümü (İşverenler için geçerlidir)
 • Evlilik cüzdanı (Eşi ile seyahat eden ev hanımları için geçerlidir)
 • Öğrenci belgesi (Güncel tarihli. Öğrenciler için geçerlidir)
 • Sponsor dilekçesi (Öğrenciler için geçerlidir)

Vize Sponsor Dilekçesi Hangi Durumlarda Geçerlidir?

Birleşik Arap Emirlikleri’ne seyahat edecek öğrenciler, sponsor desteğini ailesinden alabilmektedir. Seyahatine garanti verecek olan ailenin, sponsor dilekçesinin yanı sıra gelirlerini de beyan etmek zorundadır. Aynı zamanda 20 yaş altındaki öğrenciler tek başına seyahat edememektedirler.

Çalışmayan kişiler belirli bir depozito ücreti yatırarak sponsor desteği olmadan da Birleşik Arap Emirlikleri’ne seyahat edebilmektedir. Kimi zaman bu depozito ücreti başvuru sahibine iade edilebilmektedir. 2020 güncel depozito bedeli ise 1.600 dolardır.

Birleşik Arap Emirlikleri Vize Başvuru Ücreti Ne Kadar?

Birleşik Arap Emirlikleri vizesine online olarak başvuru yapmadan önce vize ücretinin ödenmesi ve başvuru sırasında bu dekontun sunulması gerekmektedir. Vize harç ücretinin yanı sıra danışmanlık, fotoğraf, başvuru formu vb. hizmetler için vize merkezleri danışmanlık ücreti alabilmektedir.

Fiyat bilgisi için ilgili web sitesini ziyaret edebilirsiniz:  https://www.uae-embassy.org/services-resources/visas-passports-travel-uae 

Temsilcilikler

 • Ankara Büyükelçiliği

Adres: Turan Güneş Bulvarı İlkbahar Mahallesi Galip Erdem Caddesi 613 Sokak No.: 13 06550 Çankaya/ANKARA

Telefon: +90 312 490 14 14

Yetki Alanı: Ankara, Afyon, Amasya, Aksaray, Antalya, Ağrı, Ardahan, Bayburt, Bartın, Burdur, Bayburt, Çorum, Çankırı, Denizli, Erzurum, Erzincan, Eskişehir, Gümüşhane, Giresun, Isparta, Iğdır, Karabük, İzmir

 • İstanbul Başkonsolosluğu

Adres: Konaklar Mahallesi Meşeli Sokak No.:11 34330 4. Levent /İSTANBUL

Telefon: +90 212 317 92 57

Yetki Alanı: İstanbul, Edirne, Tekirdağ, Çanakkale, Bursa, Bolu çevre iller

Randevu Nasıl Alınır?

Birleşik Arap Emirlikleri vize başvurusu online olarak yapılmaktadır. Bu yüzden de sistem üzerinden gerekli evrakları yüklemek ve başvuru formunu doldurmak yeterlidir. Vize, başvuru sırasında belirtilen e-posta adresine gönderilmektedir.

Vize İşlemleri ve Takibi

 • Öncelikle Birleşik Arap Emirlikleri’nde kaç gün kalınacağı, kaç kere giriş/çıkış yapılacağı belirlenmelidir. Turistik amaçlı gidecekler kısa süreli tek giriş vizeye başvurabileceği gibi ticari amaçla ülkede bulunacakların daha çok giriş yapmasına ihtiyacı varsa 90 gün çok girişli vize de alabilir.
 • Vize için istenilen evrakların eksiksiz ve hatasız bir şekilde tamamlanması gerekmektedir. Online olarak gerekli olan tüm belgelerin yüksek çözünürlükte renkli tarama yapılmasına dikkat edilmelidir.
 • Pasaport ve nüfus cüzdanında yer alan tüm bilgilerin birbiri ile eşleşmesi gerekmektedir. Bu yüzden de soyadı değişikliği yapanlar pasaportlarını yenilemelidir. Farklı soyadı bulunanların pasaportları vize reddi alabilmektedir.
 • Evrakların yanı sıra pasaport süresine dikkat edilmelidir. Ülkeye girişte pasaportun kurallara uymaması durumunda giriş yasaklanabilmektedir.
 • Online başvuru yetkili vize merkezleri aracılığı ile de yapılabilmektedir. Vize merkezleri başvuran kişi adına gerekli tüm işlemleri tamamlayıp vize sürecinin bitiminde kişiyi haberdar etmektedir. Vize merkezlerinin bir diğer avantajı ise evraklardaki hatayı en aza indirgemektir.
 • Vize başvurusu yapılırken başvuran kişinin adına başka bir Birleşik Arap Emirlikleri vizesi olmamalıdır.
 • Vize, 2-4 iş gününde açıklanmaktadır.
 • Şahsi başvuru yapanlar vize sonucunu e-posta adreslerinden kontrol edebilmektedir.
 • E-posta adresine gelen “vize onay” sayfasının seyahat öncesi çıktısı alınmalıdır. Ülke girişinde bu onay sayfasının polis memurlarına gösterilmesi gerekmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Online olarak gerçekleştirilen vizeler 2-4 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Birleşik Arap Emirlikleri’nin resmî izin günleri cuma ve cumartesi olduğundan bu günler, özel günler, ulusal bayramlar dikkate alınarak başvuru yapılmalıdır. Aynı zamanda Birleşik Arap Emirlikleri’ne yapılan ziyaretlerin arttığı mevsim/dönemler de göz önünde bulundurulmalıdır. Bu yüzden de vize başvurularının en geç 7 gün öncesinde yapılması gerekmektedir.

***

NOT: Bu yazı Mart 2020 tarihinde yazılmıştır. Lütfen bilgilerin güncelliğini resmi kaynaklardan kontrol etmeyi unutmayınız.

UYARI: Covid-19 pandemisi nedeniyle gideceğiniz ülke için henüz vize başvuruları başlamamış olabilir. Lütfen ilgili merkezlerden resmi ve güncel bilgileri almayı unutmayınız.

***

Birleşik Arap Emirlikleri Vize Başvurusu

Birleşik Arap Emirlikleri özellikle sıcak havalarda tatil, kızgın çöllerde safari yapmak isteyenlerin tercih ettiği bir ülkedir. Başkenti Abu Dabi’nin yanı sıra en ünlü şehri Dubai ile Birleşik Arap Emirlikleri her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapmaktadır. Köklü tarihi ve görkemli yapıları ile dikkat çekici hale gelen Birleşik Arap Emirlikleri’ne gitmek için öncelikle yapılması gereken şeylerden biri de vize almaktır.

Büyük Umman yani Birleşik Arap Emirlikleri’ne gitmek için başvurulması gereken vize türleri, bu vizelere göre ülkede kaç gün kalınabileceği, gerekli olan evraklar ya da başvurunun nasıl yapılacağı gibi merak ettiğiniz birçok sorunun cevabını “Birleşik Arap Emirlikleri Vize Rehberi” içeriğinde bulabilirsiniz.

Birleşik Arap Emirlikleri Uçak Bileti Aldınız mı?

Birleşik Arap Emirlikleri’ne gitmek için öncelikle vize başvurusu yapmak gerekmektedir. Vize başvurusu esnasında istenilen evraklar arasında sunulan uçak bileti vize çıkış sürecinde olumlu bir izlenim yaratmaktadır. Gidiş/dönüş sunulan bu uçak biletleri Türkiye’ye tekrar geri dönüleceğini ve ülkeye sadece seyahat amacı gidildiğinin bir diğer göstergesidir. Seyahat takvimine göre alınan Birleşik Arap Emirlikleri uçak bileti aynı zamanda erken rezervasyon avantajı ile en uygun bileti almayı da sağlamaktadır. Özellikle bahar ve sonbahar aylarında yoğun ilgi gören Birleşik Arap Emirlikleri’ne erkenden alınan uçak bileti istenilen tarihte uçma imkânı vermektedir.


Tüm Vize Rehberleri

Almanya Vize Rehberi

Arnavutluk Vize Rehberi

Avusturya Vize Rehberi

Azerbaycan Vize Rehberi

Bahreyn Vize Rehberi

Belçika Vize Rehberi

Birleşik Arap Emirlikleri Vize Rehberi

Bosna-Hersek Vize Rehberi

Çek Cumhuriyeti Vize Rehberi

Danimarka Vize Rehberi

Fas Vize Rehberi

Finlandiya Vize Rehberi

Fransa Vize Rehberi

Gürcistan Vize Rehberi

Hollanda Vize Rehberi

Irak Vize Rehberi

İngiltere Vize Rehberi

İran Vize Rehberi

İspanya Vize Rehberi

İsrail Vize Rehberi

İsveç Vize Rehberi

İsviçre Vize Rehberi

İtalya Vize Rehberi

Katar Vize Rehberi

Kazakistan Vize Rehberi

Kıbrıs Vize Rehberi

Kırgızistan Vize Rehberi

Kosova Vize Rehberi

Kuveyt Vize Rehberi

Lübnan Vize Rehberi

Macaristan Vize Rehberi

Makedonya Vize Rehberi

Mısır Vize Rehberi

Norveç Vize Rehberi

Romanya Vize Rehberi

Rusya Vize Rehberi

Sırbistan Vize Rehberi

Suudi Arabistan Vize Rehberi

Türkiye Vize Rehberi

Ukrayna Vize Rehberi

Umman Vize Rehberi

Ürdün Vize Rehberi

Yunanistan Vize Rehberi

SIKÇA SORULAN SORULAR

Birleşik Arap Emirlikleri’ni neden ziyaret etmeliyim?

Binlerce yıllık köklü geçmişi, eşsiz doğal güzellikleri, macera dolu çölleri ve kendine özgü mimarisi ile farklı bir kültürü yerinde keşfetmek isteyenler rotalarını Birleşik Arap Emirlikleri’ne çeviriyor. Ülkede eşsiz güzellikteki plajlarda denize girebilir, çöllerde safari yapabilir ve dalış gibi ekstrem spor aktivitelerinde bulunarak denizaltı canlılığını görebilirsin.

 

Birleşik Arap Emirlikleri seyahati için ideal dönem nedir?

Çöl iklimi görülen Birleşik Arap Emirlikleri’nde yaz ayları sıcaklıklar 50°C’ye kadar çıkabiliyor. Bu aylarda ani bastıran kum fırtınaları ve hava değişimleri de görülüyor. Kış aylarında ise en düşük sıcaklıkların 10°C civarında seyretmesi sayesinde sıcak ve bunaltıcı havadan etkilenmeden gezmek mümkün. Bu nedenle, ekim-nisan ayları arası BAE seyahati için en ideal dönem.

 

Ucuz Birleşik Arap Emirlikleri uçak bileti nasıl alırım?

Yaz mevsiminde hava sıcaklıklarının çok yüksek olması nedeniyle BAE’ye seyahatler genellikle ekim-nisan ayları arasında gerçekleşiyor. Uçak bileti fiyatlarının yüksek olduğu kış ayları yerine yaz mevsimini tercih ederek bütçene daha uygun uçak bileti bulabilirsin. Bazı dönemlerde düzenlediğimiz kampanyalar ve erken rezervasyon da avantajlı fiyatlarla uçak bileti satın almanı sağlıyor.

 

Birleşik Arap Emirlikleri’nin kullandığı saat dilimi nedir?

Birleşik Arap Emrilikleri’nde GMT+4 saat dilim kullanılıyor.

 

Birleşik Arap Emirlikleri vize istiyor mu?

Evet. Bordo pasaport sahibi T.C. vatandaşları turistik vize başvurusunda bulunarak ülkeye giriş yapabiliyor. Birleşik Arap Emirlikleri vizesini ister 30 günlük tek ya da çok girişli, istersen de 90 günlük tek ya da çok girişli olacak şekilde alabilirsin.

Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri arasındaki saat farkı nedir?

BAE yerel saati Türkiye yerel saatinden 1 saat ileride bulunuyor.  

Yukarı Yukarı