;
tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Vize Rehberi

Vize Rehberi

İçindekiler


NOT: Covid-19 pandemisi nedeniyle uçuşlarda uygulanan kısıtlamalar ve uçuş tarihleri ile ilgili bilgi almak için lütfen sayfamızı ziyaret ediniz.

Bu Yazılar da İlgilinizi Çekebilir:

Umman Gezi Rehberi

Maskat Gezi Rehberi

Umman Türkiye’den Vize İstiyor mu?

Türkiye Cumhuriyeti’nden Umman’a ziyarette bulunmak isteyen Umuma mahsus (bordo) pasaport sahipleri vize başvurusunda bulunmak zorundadır. Hizmet (gri) pasaportu ve hususi (yeşil) pasaport sahipleri ise Umman’a vizesiz seyahat edebilmektedirler.

Umman Vize Türleri

 

Tek Girişli Turist Vizesi

Umman’a yapılacak olan kısa süreli ziyaretler için tek girişli turist vizesine başvurmak gerekir. 10 günlük tek girişli vize ve 30 günlük tek girişlik vize olarak iki farklı süreyi kapsayan vize türleri arasında seyahatiniz için en uygun olanına başvuru yapabilirsiniz. Tek girişli turist vizesi verildiği tarihten itibaren 6 ay geçerliliği olan vize türüdür.

Çok Girişli Umman Vizesi

Umman’a 1 yıl içerisinde birden çok giriş yapmayı planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından başvurulabilecek vize türüdür. Vizenin tanzim edilme tarihinden itibaren 1 ay içerisinde Umman’a giriş yapılması gerekir. Umman’a her girişte 21 gün kalma hakkı tanıyan bu vize alındığı tarihten itibaren 6 ay kullanılmadığı takdirde geçerliliğini kaybeder.

Umman Resmi Ziyaret Vizesi

Umman’da bulunan aile, akraba, tanıdık veya arkadaş ziyareti için başvurulabilen bu vize türü ziyaret edeceğiniz kişiden davet mektubu aldıktan sonra yapılabilir. Davet mektubu olmaması halinde ziyaretçi vizesi almak mümkün değildir. Bu vize çeşidinin 30 gün geçerliliği vardır.

Umman Vize Başvuru Şartları Nelerdir?

 • Umman devleti, Türkiye ve diğer pek çok ülke için e-vize başvuru sistemine geçiş yapmıştır. Klasik vize başvurularını kabul etmeyen Umman, bu sayede vize başvurusunda bulunan kişilere çok kısa süreler içerisinde sonuç sağlayabilmektedir.
 • Umman elektronik vize başvurularında bazı evraklar talep eder. Bu evrakları e-posta yoluyla yetki verilen firmalara göndererek işlemlerinizin başlamasını sağlayabilirsiniz.
 • Umman’a ziyarette bulunmak isteyen umuma mahsus pasaport sahipleri kapıda vize uygulamasından da faydalanabilirler.
 • E-vize ya da kapıda vize uygulamasından hangisi seçilirse seçilsin dikkat edilmesi gereken en önemli konu pasaportunuzun yıpranmamış olması ve başvuru tarihinden itibaren en az 6 ay geçerlilikte olması gerekir.

Umman Vize Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Umman Sultanlığının yetki verdiği acentelere e-posta yoluyla gönderilmesi gereken belgeler şu şekildedir:

 • Pasaportun taranmış görüntüsü (tarama renkli yapılmalıdır)
 • Taratılmış biyometrik fotoğraf (renkli taranmalıdır)
 • Anne ismi
 • Adres teyit belgesi

Kapıda vize almak isteyen kişiler ise pasaportları, konaklama ve uçak biletleri ile kısa süreli vize alabilmektedirler.

Umman Vize Ücreti Ne Kadar?

Umman Hükümeti, turizme katkı sağlamak amacıyla vize ücretlerinde 2020 yılı itibari ile düzenlemeye gitmiştir. Sınır kapılarında alınabilen 10 günlük vize ücretleri 5 Umman Riyali’dir.

Sınır kapısında alınabilen bu vize için dönüş biletinizin ve konaklama rezervasyonunuzun yanınızda hazır bulunması gerekmektedir.

Online vize başvurularında ise 30 günlük vize 20 Umman Riyali,

1 yıllık çok girişli vize ise 50 Umman Riyali olarak belirlenmiştir.

 

Başvuru Merkezleri

 • Umman Ankara Büyükelçiliği

Adres: Diplomatik Alan, Besim Atalay Sokak No:7 Oran ANKARA

Telefon: (312) 491 09 40

Yetki Alanları: Tüm Türkiye’den bölge ayırmaksızın Umman Ankara Büyükelçiliği ile iletişime geçilebilir. Fakat Umman Büyükelçiliği çalışma saatlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkına sahiptir. Bu sebeple elçiliğe ziyaret planlıyorsanız öncesinde telefon ile iletişime geçip bilgi almanız faydalı olacaktır.

 • Umman İstanbul Başkonsolosluğu

Adres: Cumhuriyet Caddesi 157/4 Harbiye Şişli İSTANBUL

Telefon: (212) 230 83 84

Vize İşlemleri ve Takibi

Elektronik vize işlemleri klasik vize başvuru yöntemlerine göre daha pratik ve zahmetsiz adımlar içerir. Fakat bireysel olarak yapılan başvurular eksik ya da hatalı bilgi içermesi halinde olumsuz sonuçlanabilir. Bu sebeple Umman Devleti’nin yetki verdiği seyahat acenteleri ve vize başvuru merkezleri aracılığıyla e-vize başvurunuzu yapabilirsiniz. Danışmanınız ile birlikte süreci takip edebilirsiniz.

Umman Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Umman Sultanlığı’na gitmek isteyen kişiler seyahat amaçlarına göre Umman vizelerine başvurabilirler.  Umman vize başvuru hizmet yüklenici firmalar aracılığı ile başvuru yapılabilir. Umman’a yapılan vize başvuruları 1 ila 4 iş günü içerisinde sonuca bağlanmaktadır.  Sonuçlar tarafınıza e-posta yoluyla iletilir. Resmî tatiller dikkate alınarak yapılması gereken vize başvuruları için her ihtimale karşı planlanan seyahat tarihinden 15 gün kadar önce vize başvurusunda bulunmak yeterli olacaktır.

***

NOT: Bu yazı Mart 2020 tarihinde hazırlanmıştır. Lütfen bilgilerin güncelliğini resmi kaynaklardan kontrol etmeyi unutmayınız.

UYARI: Covid-19 pandemisi nedeniyle gideceğiniz ülke için henüz vize başvuruları başlamamış olabilir. Lütfen ilgili merkezlerden resmi ve güncel bilgileri almayı unutmayınız.

***

Umman Vize Başvurusu

Ortadoğu ülkelerinden biri olan Umman, iddialı doğası ve tarihi yapıları ile her yıl bir öncekinden daha fazla turist akınına uğrayan ülkeler arasında. Arap Yarımadası’nın son yıllar içerisinde kendini adeta yeniden inşa eden ülkesi, Türkiye’den de oldukça fazla turist çekiyor. Umman’a gitmek isteyen T.C. vatandaşları için konsolosluk tarafından talep edilen belgeler nelerdir, vize başvuru koşulları nasıldır, vize ücretleri ne kadardır gibi konu başlıklarını bulabileceğiniz ‘Umman Vize Rehberi’ içeriği ile merak ettiğiniz sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Umman Uçak Bileti Aldınız mı?

Umman Başkonsolosluğu vize başvuruları esnasında iki farklı yol izler. Elektronik vize sistemine geçiş yapan Umman başvuruları bu şekilde kabul ederken öte yandan sınır kapısında da vize verebilmektedir. Umman devleti, sınır kapısındaki vize uygulaması için evrakların arasında ülkeden dönüş uçak bileti talep etmektedir. Vize işlemlerinizi kolayca halledebilmek için Umman uçak biletini erken rezervasyon avantajlarından faydalanıp uygun fiyatlarla satın alarak seyahatinizi planlayabilirsiniz.

 

Tüm Vize Rehberleri

Almanya Vize Rehberi

Arnavutluk Vize Rehberi

Avusturya Vize Rehberi

Azerbaycan Vize Rehberi

Bahreyn Vize Rehberi

Belçika Vize Rehberi

Birleşik Arap Emirlikleri Vize Rehberi

Bosna-Hersek Vize Rehberi

Çek Cumhuriyeti Vize Rehberi

Danimarka Vize Rehberi

Fas Vize Rehberi

Finlandiya Vize Rehberi

Fransa Vize Rehberi

Gürcistan Vize Rehberi

Hollanda Vize Rehberi

Irak Vize Rehberi

İngiltere Vize Rehberi

İran Vize Rehberi

İspanya Vize Rehberi

İsrail Vize Rehberi

İsveç Vize Rehberi

İsviçre Vize Rehberi

İtalya Vize Rehberi

Katar Vize Rehberi

Kazakistan Vize Rehberi

Kıbrıs Vize Rehberi

Kırgızistan Vize Rehberi

Kosova Vize Rehberi

Kuveyt Vize Rehberi

Lübnan Vize Rehberi

Macaristan Vize Rehberi

Makedonya Vize Rehberi

Mısır Vize Rehberi

Norveç Vize Rehberi

Romanya Vize Rehberi

Rusya Vize Rehberi

Sırbistan Vize Rehberi

Suudi Arabistan Vize Rehberi

Türkiye Vize Rehberi

Ukrayna Vize Rehberi

Umman Vize Rehberi

Ürdün Vize Rehberi

Yunanistan Vize Rehberi

SIKÇA SORULAN SORULAR

Ucuz Umman uçak bileti nasıl alırım?  

Ucuz uçak bileti arıyorsanız kampanyalarımızı takip etmek size ucuz Umman uçak bileti kazandıracaktır. Yurt dışı, 2 kat kazan gibi size avantaj sağlayacak birçok kampanya arasından tercihinizi yaparak geç kalmadan ucuz uçak biletinizi alabilirsiniz. Hem kampanyaları takip eder hem de erken rezervasyon fırsatını kullanırsanız şansınız ikiye katlandı demektir.   

 

Umman’ı neden ziyaret etmeliyim?

Diğer Arap ülkelerine göre daha mütevazı olan ve kültürüne sadık kalan Umman’da kültürel bir gezi programı yapabileceğiniz gibi sahillerinde sıcak havanın tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca Umman, çölleri ile de turizmini oldukça canlı tutuyor.  

 

Umman seyahati için ideal dönem nedir?

Umman, çöl iklimini yaşadığı için yaz ayları hava sıcaklığı 50’lere kadar çıkabiliyor. Kış ayında sıcak iklimlerde gezmek ve içinizi ısıtmak istiyorsanız Umman iyi bir tercih olabilir. Ülkenin gezilecek en rahat dönemi ekim ve nisan ayları arasında oluyor.  

 

Umman’ın kullandığı saat dilimi nedir?

GMT+4 saat dilimini kullanıyor.  

 

Umman vize istiyor mu?

Resmî pasaporta sahip T.C. vatandaşları Umman vizesinden muaf tutulurken bordo pasaportu bulunanların vize başvurusunda bulunması gerekiyor. Konsolosluklara başvuru yapılacağı gibi Umman sınırda vize alma kolaylığı da sağlıyor. Dönüş biletleriniz ve konaklamaya dair belgeleriniz yanınızda olduğu sürece sınır kapılarında belirli bir ücret karşılığında Umman vizesine sahip olabilirsiniz.  

 

Türkiye ile Umman arasındaki saat farkı nedir?

Umman, Türkiye’den 1 saat ileridedir. 

Umman pahalı bir ülke mi?

Refah seviyesi yüksek olduğu ve kendi para birimi olan Umman riyalini kullandıkları için Umman, pahalı ülkeler arasında yer alıyor. Bu yüzden de uçak bileti ve konaklamanızı erken rezervasyon ile yaparak bütçenizi koruyabilirsiniz. 

Yukarı Yukarı