;
tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Vize Rehberi

Vize Rehberi

İçindekiler


Bu Yazılar da İlgilinizi Çekebilir:

Lübnan Gezi Rehberi

Beyrut Şehir Rehberi

Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanı

Lübnan Gezisi Yapacaklara 6 Keyifli Öneri

Lübnan Vizesi

Lübnan, 90 günü aşmayan ziyaretler için T.C. vatandaşlarından vize talep etmemektedir. Pasaportunuzla birlikte nüfus cüzdanı, ulaşım ve konaklama rezervasyonunuza dair gerekli belgeler ve seyahat sağlık sigortası evraklarınızın yanınızda olması yeterlidir.

Öte yandan pasaportunuzda İsrail vizesi ya da giriş-çıkış damgası bulunuyorsa Boykot Yasası gereği Lübnan gümrük polisi ülkeye giriş yapmanıza izin vermeyebilmektedir. Prosedürleri tamamlarken bu noktaya da dikkat etmeniz yararınıza olacaktır.

İçinde Türkiye ile birlikte Avrupa Birliği’ne üye ülkeler, Kanada, Brezilya, ABD, Rusya, Çin, Japonya, Singapur, İran, Gürcistan gibi ülkelerin de bulunduğu 78 ülkenin vatandaşları, üzerinde herhangi bir İsrail vizesi ya da giriş-çıkış damgası bulunmayan pasaportlarıyla birlikte Beyrut Havalimanı’na vardıklarından Lübnan vizesi alabilmektedir.

Lübnan Vize Türleri

Lübnan’a yapmayı planladığınız kısa süreli seyahatler için vize almanıza gerek yoktur. Uzun süreli ziyaretler için ise ilgili vize prosedürlerini tamamlamanız gerekmektedir.

Lübnan Turistik Vizesi

Lübnan’a yapmayı planladığınız maksimum 90 günlük seyahatleriniz için turistik vize almanıza gerek yoktur.

Mısır, Cezayir, Komorlar, Fildişi Sahili, Cibuti, Gana, Irak, Libya, Moritanya, Fas, Nijerya, Somali, Sudan, Tunus ve Yemen’in vatandaşları için şartlı vize koşulları geçerlidir.

Lübnan Ticari Vizeler ile İş ve Fuar Ziyareti Vizeleri

Lübnan’a yapmayı planladığınız ve 90 günü geçecek olan ticari amaçlı seyahatleriniz için Lübnan konsolosluk temsilciliklerine ticari vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

D Tipi (Uzun Süreli) Vize

Lübnan’a çalışma, öğrenim, aile birleşimi gibi amaçlarla yapmayı planladığınız uzun süreli seyahatler için her şeyden önce D tipi uzun süreli vize sahibi olmalısınız. Söz konusu vizeyi edinmek için gerekli evraklarla birlikte ilgili konsolosluklara başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

Lübnan Vize Başvuru Şartları Nelerdir?

 • Lübnan’a yapacağınız ve 90 günü aşacak olan seyahatleriniz için ilgili belgelerle birlikte konsolosluklara vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Bu süreçte sıkıntı yaşamamak adına erken davranmanız, planladığınız seyahat tarihinden en az 1 ay önce randevu almanız ve işlemlere başlamanız yararınıza olacaktır.
 • Konsolosluk tarafından sizden istenen evrakları usulüne uygun olarak edinip hazır hale getirdikten sonra ilgili mercilere teslim etmeniz gerekmektedir. Bu süreçte konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş acentelerden destek alabilirsiniz.
 • Pasaportunuzun, planladığınız seyahat dönüş tarihinden itibaren minimum 6 ay geçerlilik süresi ve boş sayfası bulunmalıdır. Ayrıca pasaportunuzda İsrail giriş-çıkış damgası ya da vizesi varsa Lübnan’a girişinize izin verilmemektedir. Boykot Yasası’na bağlı olarak geliştirilen bu tavır dolayısıyla başvuru sırasında kullanacağınız pasaportta İsrail giriş-çıkış damgası olmamasına dikkat etmelisiniz.
 • Belirlediğiniz seyahat amacına göre eğer var ise davetiye, uçak bileti, sağlık sigortası, otel rezervasyona dair belgeleri de yanınızda bulundurmaya özen gösterin. Bu tür evraklar gerek görüldüğü takdirde sınır kapılarında sizden talep edilebilmektedir.

Lübnan Vize Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Lübnan vizesi için yapacağınız başvurular esnasında aşağıdaki evrakları hazır etmeniz gerekmektedir.

 • Planladığınız seyahat dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerlilik süresi ve minimum 2 boş sayfası bulunan pasaport
 • 3,5 x 4,5 cm. ebatlarında, beyaz fon üzerinde ve son 3 ay içinde çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Tarafınızdan tam ve doğru bilgilerle doldurulmuş başvuru formu
 • Varsa davetiye mektubu, seyahat sağlık sigortası, ve/veya dilekçe
 • Uçak ve otel rezervasyon belgeleri
 • Banka hesap dökümü
 • Şirkete ait ticari sicil gazetesi, faaliyet belgesi ve imza sirküleri
 • Tüm bu belgelerin yanında konsolosluk gerekli gördüğü taktirde ek evrak talebinde bulunabilmektedir.

 

Başvuru Merkezleri

 • Lübnan İstanbul Başkonsolosluğu

Adres: Hüsrev Gerede Cd Saray Apt. No: 134 Teşvikiye / İstanbul

Telefon: 0212 236 1365-66

İstanbul Başkonsolosluğu Yetki Alanı: İstanbul ve çevre illeri  

 • Lübnan Ankara Büyükelçiliği

Adres: Kızkulesi Sk No:44 G.O.P / Ankara

Telefon: 03124461023

Ankara Büyükelçiliği Yetki Alanı: Ankara ve çevre illeri

Randevu Nasıl Alınır?

Lübnan vizesi almak üzere konsolosluklara randevu başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Bunun için bağlı bulunduğunuz ile göre yetkili olan konsolosluktan randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bu süreçte yetkili vize merkezlerinden destek alabilirsiniz. Randevularınızı planladığınız seyahat tarihinden minimum 1 ay önce alarak çeşitli sebeplerle yaşanması olası aksaklıkları bertaraf edebilirsiniz.

Vize İşlemleri ve Takibi

 • 180 günlük süre zarfı içinde 90 günü aşmayacak seyahatleriniz için Lübnan vizesinden muaf kabul edilirsiniz. Ancak 90 günü aşan ziyaretleri gerçekleştirmek için vize almanız gerekmektedir.
 • Vize başvurularınız için konsolosluk tarafından sizden talep edilen tüm evrakları eksiksiz olarak tamamlamalı ve istenilen bilgileri açık ve doğru bir biçimde vermelisiniz. Bu noktada yetkili ve profesyonel bir danışmanlık merkezinden destek almanız yararınıza olacaktır. Zira sizden talep edilen belgeleri toplarken yapacağınız herhangi bir yanlışlık ya da eksiklik seyahat planlarınızın aksamasına ve vize başvurunuzun reddedilmesine sebep olabilir.
 • Başvuru için istenen belgeleri tamamlayıp istenilen şekilde sıraya koyduktan sonra randevu talebinde bulunabilirsiniz. Söz konusu randevu talebini şahsi olarak yapabileceğiniz gibi destek aldığınız acente aracılığıyla da gerçekleştirebilirsiniz. Randevu noktasında harekete geçmek için geç kalmamalısınız. Resmi ya da olağanüstü tatil durumlarını mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.

Lübnan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Lübnan vizesi için yapacağınız başvurular genellikle 7 ila 10 iş günü içinde sonuçlandırılmaktadır. Ancak bu süre kimi zaman 15 güne kadar, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde yaşayan yabancı uyruklu kişiler için ise daha da fazla uzayabilmektedir.

***

 

NOT: Bu yazı Mart 2020 tarihinde hazırlanmıştır. Lütfen bilgilerin güncelliğini resmi kaynaklardan kontrol etmeyi unutmayınız.

UYARI: Covid-19 pandemisi nedeniyle gideceğiniz ülke için henüz vize başvuruları başlamamış olabilir. Lütfen ilgili merkezlerden resmi ve güncel bilgileri almayı unutmayınız.

***

Lübnan Vize Başvurusu

Akdeniz’e kıyısı bulunan ve tarih boyunca köklü medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan Lübnan turistler tarafından farklı amaçlarla sık sık ziyaret edilmektedir.

Lübnan Türklerden Vize İstiyor mu?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 180 gün içinde maksimum 90 gün süreyle planladıkları Lübnan seyahatleri için vizeden muaf tutulmaktadır. Bu durum Lübnan’ı daha da cazip bir ülke haline getirmektedir.

90 günü aşan Lübnan ziyaretleri için ise farklı vize prosedürleri geçerli olabilmektedir. Vize türleri, vize başvuru koşulları, başvuru için gerekli belgeler ve başvuru merkezleri gibi Lübnan vizesi ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi “Lübnan vize rehberi” içeriğimizde bulabilirsiniz.

Lübnan Uçak Bileti Aldınız mı?

Vizeden muaf tutulduğunuz kısa süreli Lübnan seyahatleriniz için olduğu kadar uzun süreli vizeli Lübnan ziyaretleriniz için de seyahat tarihinden önce uçak biletinizin elinizde olması yararınızadır. Hem ülkeye giriş prosedürlerinizin daha kolay ilerlemesi hem de erken rezervasyon avantajlarından yararlanmak adına Lübnan uçak bileti için rezervasyon işlemlerinizi erkenden yaptırabilirsiniz.

 

Tüm Vize Rehberleri

Almanya Vize Rehberi

Arnavutluk Vize Rehberi

Avusturya Vize Rehberi

Azerbaycan Vize Rehberi

Bahreyn Vize Rehberi

Belçika Vize Rehberi

Birleşik Arap Emirlikleri Vize Rehberi

Bosna-Hersek Vize Rehberi

Çek Cumhuriyeti Vize Rehberi

Danimarka Vize Rehberi

Fas Vize Rehberi

Finlandiya Vize Rehberi

Fransa Vize Rehberi

Gürcistan Vize Rehberi

Hollanda Vize Rehberi

Irak Vize Rehberi

İngiltere Vize Rehberi

İran Vize Rehberi

İspanya Vize Rehberi

İsrail Vize Rehberi

İsveç Vize Rehberi

İsviçre Vize Rehberi

İtalya Vize Rehberi

Katar Vize Rehberi

Kazakistan Vize Rehberi

Kıbrıs Vize Rehberi

Kırgızistan Vize Rehberi

Kosova Vize Rehberi

Kuveyt Vize Rehberi

Lübnan Vize Rehberi

Macaristan Vize Rehberi

Makedonya Vize Rehberi

Mısır Vize Rehberi

Norveç Vize Rehberi

Romanya Vize Rehberi

Rusya Vize Rehberi

Sırbistan Vize Rehberi

Suudi Arabistan Vize Rehberi

Türkiye Vize Rehberi

Ukrayna Vize Rehberi

Umman Vize Rehberi

Ürdün Vize Rehberi

Yunanistan Vize Rehberi

SIKÇA SORULAN SORULAR

Lübnan’ı neden ziyaret etmeliyim?

Orta Doğu’nun en modern ülkelerinden biri olan Lübnan’da bu farkı hem kültür hem de sosyal hayat ekseninde görmek mümkün. Gece hayatının hareketli yapısı, Akdeniz kıyılarında yer alan başkent Beyrut’un tam bir turizm cenneti olması ve her yıl düzenlenen festival ve konserler turistlerin rotalarını bu güzel ülkeye çevirmesini sağlıyor. 

 

Lübnan seyahati için ideal dönem nedir?

Lübnan’ın genelinde ılıman Akdeniz iklimi hakim. Bu nedenle yaz aylarında çok sıcak olan havalar kışın ise soğuk ve yağışlı. Yaz aylarında hava sıcaklığı özellikle kıyı kesiminde 40°C’ye kadar çıkıyor. Beyrut gibi turizm bölgelerinde deniz tatili yapmak isteyenler sıklıkla sıcak yaz günlerini tercih ediyor. Ben kültürel bir seyahat planlıyorum diyorsan çok da bunaltıcı olmayan mart-nisan-mayıs ve eylül-ekim aylarını tercih edebilirsin. Bahar aylarında bol yağışın görüldüğünü de unutma.

 

Ucuz Lübnan uçak bileti nasıl alırım?

Ilıman iklimi sayesinde her mevsim ziyaret edilebilen Lübnan, özellikle yaz sezonunda çok hareketli ve canlı oluyor. Deniz tatili yapmak ve eşsiz plajlarda güneşlenmek isteyenlerin yaz aylarında uğrak noktası Beyrut. Bu nedenle, bu aylarda uygun fiyata uçak bileti bulamayabilirsin. Bahar ve kış ayları ise nispeten daha sakin dönemler. Hafta içi uçuşlarını ve kampanyalarımızı takip ederek de uygun fiyatlarla Lübnan bileti satın alabilirsin. Erken rezervasyon avantajını da kaçırma!

 

Lübnan’ın kullandığı saat dilimi nedir?

Lübnan, GMT+2 saat dilimini kullanıyor.

 

Lübnan vize istiyor mu?

Hayır. T.C. vatandaşları yalnızca pasaportları ile 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla Lübnan’a vizesiz seyahat edebiliyor. Ülkeye girişlerde dikkat edilen nokta ise pasaportlarda İsrail giriş-çıkış damgasının bulunmaması. Bu kişilerin ülkeye girişine izin verilmiyor. 

 

Türkiye ile Lübnan arasındaki saat farkı nedir?

Türkiye ve Lübnan arasında 1 saat fark bulunuyor.

 

Yukarı Yukarı