SAYFA BAŞINA DÖN
Bari Uçak Bileti

Bari Uçak Bileti

İtalya’da uygun fiyatlı bir tatil yapmak istersen Bari uçak bileti fiyatlarını inceleyerek mükemmel pizzaların piştiği bu sevimli şehre seyahat etmek için ilk adımı atabilirsin. Pegasus’un Bari uçuşlarıyla ekonomik bir İtalya seyahati seni bekliyor.

Adriyatik Denizi’yle çevrelenmiş, İtalya’nın güneyinde bulunan sevimli bir sahil kenti olan Bari, Abbasilerden Roma İmparatorluğu’na kadar birçok kültürün izlerini taşımakta. Bari Aldo Moro Üniversitesi’nin bulunduğu bu sevimli liman kenti, palmiye ağaçlarının sıralandığı caddeleri ve samimi insanlarıyla Akdeniz iklimi eşliğinde tatil yapmak isteyenler için ideal bir rota.

Bari’de Ulaşım

Interrail duraklarından biri olan Bari, merkez tren istasyonuyla İtalya ve Avrupa’nın birçok yerine seyahat etme imkanı sağlıyor. Bari şehir içi ulaşımı ise demir yolu ve otobüslerle sağlanıyor. Bari’nin merkezi ve ilçeleri arasında hizmet veren tren ve otobüslerle şehir içinde istediğin yere gidebilirsin. Deniz yoluyla da ulaşabileceğin şehre gitmenin en pratik yolu ise Bari uçuş fırsatlarından yararlanmak.

Bari Karol Wojtyla Havalimanı Hakkında

Bari uçak bileti fiyatları için sana cazip teklifler sunan Pegasus, İtalya tatilinden sonra Bari çıkışlı uçuşlar ile ekonomik ve pratik bir şekilde seyahat etmeni sağlıyor.

Pegasus’un Bari uçuşlarına katılırsan ineceğin yer, Bari Karol Wojtyla Havalimanı (BRI). Bir gezgininin her ihtiyacını karşılayabileceği modern bir tesis olan Bari Havalimanı, şehir merkezine 8 km uzaklıkta bulunuyor. Bari Havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşım için, otobüs ve raylı sistemi kullanabilirsin.

1930’lu yıllardan beri askeri ve sivil uçuşlara hizmet veren Bari Karol Wojtyla Havalimanı bünyesinde; mağazalar, ATM’ler ve bilgi ofisleri bulunuyor. Bari çıkışlı biletleri buradan temin edebileceğin gibi şehir hakkında merak ettiğin detayları Bari Turizm Ofisinden de öğrenebilirsin.

 

Bari Karol Wojtyla Havalimanı Telefon: +39 080 580 0200

Bari’de Ne Yenir?

 • Burrata: Bari, koyun sütüyle yapılmış peynirleriyle çok ünlü. Dışında mozerella, içinde krema bulunan bir tür peynir olan Burrata, Bari yolculuğunda mutlaka tadılması gereken bir lezzet.
 • Orecchiette: Orecciette, “küçük kulak” demek ve bu makarna gerçekten de küçük bir kulağa benziyor! Brokoli, köfte ve ricotta peynirle hazırlanan bir tür makarna olan Orecchiette, Bari’de ne yenir sorusunun en keyifli cevaplarından biri.
 • Sgagliozze: Bari’de ucuz yemek arıyorsan seyyar satıcılardan bulabileceğin bir lezzet var: Sgagliozze. Kızarmış mısır lapası olan sgagliozze, kesinlikle çok lezzetli!
   

Bari’de Nerede Yenir?

 • Aldo Moro Bari Üniversitesi çevresi: Bari’de en ucuz ve en lezzetli yemekler tabii ki öğrencilerin bulunduğu yerde! Üniversite çevresindeki restoranlarda, tadabileceğin birçok yeni lezzet seni bekliyor.
 • Dei Gesuiti Sokağı: Bari restoranlarını bulabileceğin diğer bir bölge olan dei Gesuiti, şehrin tam merkezinde.
 • Francesco Crispi Caddesi: Şehrin ana caddelerinden Francesco Crispi, Bari yeme içme mekanlarının bulunduğu bölgelerden.

Bari’de Gezilmesi Gereken Yerler

 • Aziz Nikola Bazilikası (Basilica di San Nicola): Aziz Nikola, Noel Baba’nın ta kendisi! Eski zamanlarda Türkiye’de bulunan Aziz Nikola’nın mezarı, buraya getirilmiş ve gömülmüş. Bari uçuşu ile Noel Baba’nın mezarını görmeye hazır ol.
 • Aziz Sabino Katedrali (Cattedrale di San Sabino): Bari Katedrali olarak da bilinen bu yapı, 12. yy’de inşa edilmiş ve şehrin en eski yapılarından biri konumunda.
 • Norman Kalesi (Castello Normanno-Sveno): Bari uçuşu, sana Norman Kalelerinden birini görme şansı veriyor!
 • Petruzelli (Teatro Petruzelli): Bari’de yapılacak şeylerden biri de Petruzelli’de sergilenen opera, bale ve müzik gösterilerine katılmak.
 • Eski Şehir (Citta Vecchia): Bari’de görülecek şeylerin birçoğu bu alanda. Citta Vecchia’da tur atarken Bari’ye hayran olmamak elde değil!

YAZDIR
Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.