SAYFA BAŞINA DÖN
Napoli Uçak Bileti

Napoli Uçak Bileti

Ufukta bir Napoli yolculuğu planın varsa, Erasmus gibi eğitim amacıyla gidiyorsan ya da bir iş ziyareti için İtalya’ya seyahat edeceksen ucuz Napoli uçak bileti fiyatları için Pegasus tarifelerini inceleyebilirsin.

Gerçek bir İtalya deneyimine hazır mısın? Güney İtalya’nın en büyük şehirlerinden Napoli, ülkenin en iyi makarna ve pizzalarını tadabileceğin, Pompei gibi muhteşem güzellikte tarihi yerleri gezebileceğin ve her şeyden önemlisi, ünlü Akdeniz sıcakkanlılığıyla karşılaşabileceğin bir yer.

Napoli’de Ulaşım

İtalya’nın en büyük şehirlerinden biri olan Napoli, doğal olarak gelişmiş ve karmaşık bir toplu taşıma sisteme sahip. Bölgeler arasında ulaşımı sağlayan otobüs, tramvay, metro ve füniküler ağları sayesinde burada istediğin her yere toplu taşıma ile ulaşabilirsin. Napoli toplu taşıma bilgileri için turizm ofisinden güncel bilgileri edinebilirsin. Napoli şehir içi ulaşımda kullanacağın biletleri, toplu taşıma durağı civarındaki büfe ve otomatlardan alabilirsin.

Napoli’de Ne Yenir?

 • Pizza: Pizzanın anavatanı İtalya’dan, özellikle Napoli’den yemek konusunda mutsuz ayrılmak imkansız! “Napoli’de ne yenir?” sorusunun ilk cevabı, pizza. Birçok çeşidi var, artık hangisi damak tadına uygunsa!
 • Fritti: Fritti, kızartma demek. Napoli sokaklarında farklı içeriklere sahip birçok fritti tezgahı göreceksin. Hepsinin çok lezzetli olduğundan emin olabilirsin. Napoli’de ucuz yemek arıyorsan fritti tezgahlarına bir göz at.
 • Sfogliatelle: Çok ince hamur katlarıyla hazırlanan bu İtalyan tatlısı, Napoli yolculuğunda mutlaka tadılmalı.
 • Makarna: İtalyanlar, makarnaya pasta diyor. Napoli yeme içme dünyasında en büyük yeri de makarna çeşitleri kaplıyor. Dönüş yolculuğunda bavulunda Napoli makarnalarına yer açarsan iyi edersin.
 • Minestra Maritata: İtalyan düğün çorbası. Et ve sebzelerle hazırlanıyor. Kaçırmamalısın.
   

Napoli’de Nerede Yenir?

 • Quartieri Spagnoli: Napoli’nin en iyi restoranlarını ve birçok tarihi eseri bu bölgede bulabilirsin. Camlarda asılmış çamaşırlar görüyorsan doğru sokaklarda geziyorsun demektir.
 • Via dei Tribunali: Napoli’nin bu işlek caddesi boyunca birçok bar ve restoran sıralanıyor. “Napoli’de nerede yenir?” diye merak ediyorsan dei Tribunali Caddesi üzerinde bir tura çıkmalısın.
 • Via Mergellina: Napoli restoranlarının bir kısmı da Mergellina ismi verilen sahil yolunda sıralanmış.

Napoli’de Gezilecek Yerler

 • Piazza del Plebiscito: Kraliyet Sarayı (Palazzo Reale) gibi tarihi yerlerin toplandığı Piazza del Plebiscito, şehrin en merkezi noktası.
 • Vezüv Yanardağı: Napoli uçuş fırsatları ile dünyanın en vahşi güzelliklerinden birini görebilirsin. Hâlâ aktif olan Vezüv Yanardağı, MS 79 yılında patlayarak Pompei şehrini tarihin karanlık sayfalarına yerleştirmiş.
 • Ulusal Arkeoloji Müzesi: Napoli Ulusal Arkeoloji Müzesi, şehirde mutlaka gezilmesi gereken bir diğer yer. Roma Dönemi ve öncesi hakkında bilgi edinmek istersen bu müzeyi, Napoli’de gezilecek yerler listene ekle.
 • Nuovo Kalesi: Napoli’de gezip görülecek yerler listesinde birçok kale var. Bunlar içinde en görkemlisi de Nuovo.
 • San Carlo Tiyatrosu (Teatro di San Carlo): İtalya’ya gidip opera izlememek olmaz. Napoli gezinde San Carlo Tiyatrosu’na bir gece ayırmanı öneriyoruz.

YAZDIR
Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.