Kharkiv Şehir İçi Ulaşım

kharkiv nasıl gidilir

Gelişmiş bir şehir içi ulaşım ağına sahip olan Kharkiv’de toplu taşıma araçları ile şehrin tüm bölgelerine kolayca ulaşabilirsiniz. Ulaşım; tramvay, metro, otobüs, minibüs (marştutka), troleybüs ve taksi ile sağlanmaktadır.

Metro şehir içi ulaşım seçeneklerinden en hızlı olanıdır. Günlük 1 milyon yolcu taşıyan metronun yeşil, mavi ve kırmızı olmak üzere 3 hattı vardır. Metro istasyonlarında yer alan otomatlardan jeton satın alarak metroyu kullanabilirsiniz.

Şehirde 223, 32, 29, 20,14, 9,8 ve 4 olmak üzere 8 otobüs hattı bulunur. Otobüsler, 07.00 ile akşam 20.00 saatleri arasında hizmet verir. Tramvay ile de şehir inde farklı noktalara ulaşmak mümkündür. 27, 26, 23, 20, 16, 16A, 12, 8, 7,6,5,3 ve 1 olmak üzere 13 tramvay rotası vardır. Şehir içinde troleybüs ile de kolay ve hızlı bir ulaşım sağlayabilirsiniz. 23 farklı rotaya sahip olan troleybüsler oldukça hızlı ve konforludur. Bir diğer toplu taşıma aracı ise minibüsler yani yerel ismi ile marşrutkalardır. Şehrin tüm noktalarına hizmet veren marşrutkalar rotasına göre farklı çalışma saatlerine sahiptir. Bunlara ek olarak şehir içi ulaşımda taksileri de kullanabilirsiniz.


ARAÇ KİRALA

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.