tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Şehir Rehberi Şehir Rehberi

Şarm El Şeyh'te Gezilecek Yerler

Otel Önerilerine Göz At Şarm El Şeyh'te Gezilecek Yerler
Keşif Bülteni Keşif Bülteni

Aylık Seyahat Önerileri için E-Bültene Abone Ol

Diğer Şehirler

Piramitleriyle, uygarlık tarihiyle gönlümüzün efendilerinden olan Mısır’ın arka planda kalmış bir yönüyle tanışmaya hazır mısınız? Kızıldeniz’in incisi Sharm El Sheikh’i tanıdıktan sonra çok seveceğinize eminiz. 1967 yılından önce küçük bir köy olan Sharm El Sheikh’in kaderi, Altı Gün Savaşları’ndan sonra değişmiş. Şehri alan İsrail, ona bir güzel bakmış, ağaçlandırmış, yapılandırmış ve bugün turizm cennetlerinden biri olan Sharm El Sheikh’in doğmasını sağlamış. Su altı dünyasıyla hayalleri yaşatan ve sonbaharda yazdan daha güzel olan Sharm El Sheikh’i merak etmeye başladınız değil mi? O zaman vakit kaybetmeyin! Hemen Sharm El Sheikh’de yapılacaklar ve gezilecek yerler hakkında hazırladığımız rehbere göz atın.

Dalış Merkezleri

şarm el şeyh sahil ve dalış merkezi

Kızıldeniz’in en güzel kıyısında konumlanan şehir, dalışçılara çeşitli ve rengârenk resifler sunuyor. En uzun ve popüler plajların başında Napama Bay plajı geliyor. Bu bölgede birçok restoran ve mağaza da yer alıyor. Shark’s Kumsalı ve Nabq Plaj’ları da Naama Körfezi’ne göre biraz daha sakin bir deneyim geçirmek isteyen ziyaretçileri ağırlıyor. Şehirde dalışın merkezi, Ras Um Sid ve Şarm El Maya bölgeleri olarak biliniyor.

Ras Muhammed Milli Parkı

Ras Muhammed Milli Parkı

Eğer iyi bir dalışçı olduğunuzu düşünüyorsanız scuba diving, “Dalıyorum ama pek iyi değilim.” diyorsanız da burada şnorkel diving yapabilirsiniz. Ras Muhammed Milli Parkı kesinlikle görülmesi gereken yerler arasında. Sahilde başınızı uzatsanız bile görülen deniz canlılarının en büyüleyicilerini denizin altında keşfedeceksiniz. Bu arada parka girerken göreceğiniz, savaş zamanlarından kalma Allah Kapısı’nın önünde bir fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmeyin.

şarm el şeyh muhammed kapısı

 Bölgeye yapılan turlarda Tiran ve Sanafir adalarını da ziyaret etmeyi unutmayın.

Tiran Adası

Tiran adası Şarm el şeyh

Rengarenk balıklar, berrak bir deniz ve scuba diving yapmak için dünyanın en elverişli alanlarından biri… Bunlar yan yana gelince Tiran Adası’nı ziyaret etmek ve dalış yapmak birden en önemli görev haline geliyor. Belgesellerde gördüğünüz renkli ve tatlı mı tatlı su altı canlılarıyla burada bir araya gelmek mümkün. Eğer dalış lisansınız varsa tercihinizi Ras Muhammed Milli Parkı’ndan yana da kullanabilirsiniz. Milli Park profesyoneller için daha uygun ve zenginlikleri bol bir dalış noktası.

Renkli Kanyonlar

Şarm El Şeyh’i ziyaret edenlerin görmesi gereken yerler arasında şehrin biraz dışında yer alan Renkli Kanyonlar geliyor. Bir zamanlar suyun altında yer alan kanyon yaklaşık 800 metre uzunluğunda. Şehre 2 saat mesafede yer alan kanyonu ister rehber eşliğinde isterseniz de off-road araçlarla keşfedebilirsiniz.

Çöl Safari

Şarm El Şeyh’de deneyimlenmesi gereken bir diğer tecrübe ise şüphesiz çöl safarisi. ATV’ler ile çölün keyfini çıkarabilir; Bedevi çadırlarında geleneksel lezzetleri deneyimleyebilir ve yerel bir eğlence anlayışının parçası olabilirsiniz.

Sina Çölü

sina çölü

Mısır’daysanız çölde yapılan bir safari olmazsa olmaz. Sina Çölü altın renkli kumlarıyla sizi safariye davet ediyor. Eğer Sharm El Sheikh’e bir turla gitmediyseniz bunu yapamayacağınızı düşünmeyin. Otellerin hemen hemen hepsinde olan turizm acenteleri sizi bu konuda yönlendirecektir. Bu arada gözünüze kum girmesini engellemek için gözlük almanız şart. Ayrıca Sina Çölü’nde gün batımı izlemenin de Sharm El Sheikh’de mutlaka yapmanız gereken bir şey olduğunu hemen hatırlatalım.

 

St.Catherine Manastırı

şarm el şeyh st.catherine manastırı

Şarm El Şeyh’in 250 km dışında Musa Dağı eteklerinde yer alan St Catherine Manastırı, aktif olarak kullanılan tarihi ibadet yerlerinden biri.

Old Bazaar

old bazaar

Sharm El Sheikh’e gidip “Ben otelden çıkmayı düşünmüyorum.” demeyeceksiniz, biliyoruz. O halde sizi şehrin merkezi olan Old Bazaar’a alalım. Yerli halkla da kaynaşma imkanı bulabileceğiniz bu nokta Sharm El Sheikh’de gezmeniz gerekenler yerler arasında. Ayrıca Old Bazaar’da alışveriş yapabilecek ve yemek yenebilecek birçok yer var.

Yukarı Yukarı