Kharkiv’de Gezilecek Yerler

Kharkiv, ziyaretçilerine gezmek için tarihsel ve kültürel açıdan pek çok seçenek sunar. Parkları, meydanları, kilise ve müzeleriyle şehir; kültür turizminin parlayan rotaları arasındadır.

Özgürlük Meydanı

Şehri gezmeye genellikle Özgürlük Meydanı’ndan başlanır. Avrupa’nın en büyük 3. meydanı olmasının yanı sıra dünyanın da 15. büyük meydanı olarak bilinir. Kharkiv, SSCB’nin başkenti olduğu dönemde inşa edilen bina, şehir sakinlerinin ve turistlerin buluşma noktasıdır.

Maxim Gorky Park

Kharkiv maxim gorky park

Maxim Gorky Park hafta sonu gezilecek ideal mekânların başında gelir. Bölgede, çocuklara yönelik eğlence seçeneklerinin yanı sıra yetişkinlere yönelik eğlence mekânları da bulabilirsiniz. Park, kutlama etkinlikleri ve festivallere de ev sahipliği yapar.

Anayasa Meydanı

Sumskaya caddesinin bitiminde konumlanır. Şehrin en merkezi noktasında yer alan Anayasa Meydanı, halkın buluşma noktası olarak bilinir. Bu meydanda Bağımsızlık Anıtı, Termometre ve Tarih Müzesi yer alır.

kharkiv anayasa meydanı

Termometre

Adını duvarındaki büyük termometreden alan meydan, 1976 yılında Meteoroloji Enstitüsü tarafından yapılmıştır. Kharkiv’deki en ilgi çekici yerlerden biri olan termometre her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilir. 

Shevchenko Parkı

kharkiv shevchenko anıtı

Kharkiv’in en eski ve en büyük parkıdır. Geniş yeşil alanıyla ünlenen park, yaz aylarında doğal çiçek sergileriyle beraber çeşitli ve rengarenk etkinliklere ev sahipliği yapar. Şehir halkını tanımak için yöresel ve kültürel izler barındıran sergileri gezebilirsiniz.

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.