Kyiv’de Gezilecek Yerler

Ukrayna’nın başkenti ve doğal güzelliklerin merkezi Kyiv’de gezilecek pek çok destinasyon bulunur. Ünlü yazar Goethe’nin de hayran kaldığı şehir; tarihi yapıları, özel müzeleri ve açık hava aktiviteleri ile gözde tatil rotaları arasında yer alır.  

Özgürlük Meydanıkyiv özgürlük meydanı

Khreshchatyk Caddesi üzerinde bulunan ve şehrin adeta simgesi konumundaki Özgürlük Meydanı, Ukrayna’da gerçekleşen devrimlerin başlangıç noktası olarak kabul edilir. Mimari açıdan Avrupa’daki muadillerine oldukça benzeyen meydan; tarihi oldukça eskiye dayanan bir merkez niteliğindedir. Çevresinde bulunan pek çok yapı ile bir bütün kabul edilen Özgürlük Meydanı’nı görmeden Kyiv’den dönmemelisiniz.

Aziz Sofya Katedrali

kyiv aziz sofya katedrali

Hristiyanlar için önemli mabetlerden bir tanesi olarak kabul edilen Aziz Sofya Katedrali Ukrayna’da bulunan yedi harikadan biridir. 11. yüzyılda inşa edildiği bilinen bu yapı Unesco tarafından “Kültür Mirası Listesi”ne alınmıştır. Barok mimarisinin önemli eserlerinden olan yapı tüm ihtişamı ile ziyaretçilerini karşılar.

İkinci Dünya Savaşı Müzesi

kyiv ikinci dünya savaşı müzesi

İkinci Dünya Savaşı’nda gerçekleşen Alman-Sovyet Savaşı anısına yaptırılan müze, Ukrayna’ın en büyük müzelerinden biridir. Ayrıca müze, özgürlük ve bağımsızlık açısından Ukrayna halkı için büyük önem taşır.

Kyiv Altın Kapıları

kyiv altın kapıları

Kostantinapolis Altın Kapıları’nın benzeri olarak kabul edilen bu yapı, 11. yüzyılda şehir çevresinde bulunan surların merkez kapısı konumundaydı. Kyiv halkı tarafından “Gökyüzü Kapısı” olarak da adlandırılan ve Orta Çağ döneminde tamamen yol edilen bu kapı, 1982 yılında orijinali baz alınarak tekrar inşa edilmiştir.

Mariyinsky Sarayı

kyiv-mariyinsky-sarayı

18. yüzyılın ortalarında Rus İmparatoriçesi tarafından inşa ettirilen ve Barok mimarisinin önemli örneklerinden biri olan saray, günümüzde resmi törenler için kullanılır. Geçmişte çeşitli amaçlarla kullanılan saray tahrip olmadan günümüze kadar ulaşmıştır.

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.