Lviv’de Gezilecek Yerler

Tarihi ve doğal güzellikleri ile yıl içinde yüksek sayıda turist ağırlayan Lviv, gezginlerin gözde şehirleri arasındadır. Görenleri kendine hayran bırakan ve mutlaka görülmesi gereken yerler:  

Rynok Meydanı

Tarihi 16. yüzyıla dayanan ve şehrin en önemli meydanı kabul edilen Rynok; kültürel ve ticari açıdan büyük önem taşır. Ev sahipliği yaptığı müzeler ve yapılarla oldukça etkileyici bir görüntüye sahip olan Rynok Meydanı, Lviv şehrinin mimari ve kültürel açıdan en güzel kompozisyonunu sunar. Meydanda bulunan Latin Katedrali ve Lubomirski Palace ise öncelikli görülmesi gereken yapılar arasındadır.  

Opera Binası

Lviv opera binası

20. yüzyılın başında inşa edilen ve mimarisi ile göz kamaştıran Opera Binası, hemen her gün ev sahipliği yaptığı etkinlikler sayesinde kültürel olarak önemli bir merkezdir. Lviv’e geldiyseniz “Dünyanın en güzel Opera Binası” olarak kabul edilen Lviv Opera Binası’nı görmeden geri dönmemelisiniz.  

Lviv Ermeni Katedrali

14. yüzyılda inşa edilen ve Ermenilerin en önemli mabedi kabul edilen Lviv Ermeni Katedrali, Ani Katedrali örnek alınarak inşa edilmiştir. Mimari açıdan eşsiz nitelikteki bu mabet Unesco tarafından “Dünya Kültür Mirasları Listesi”ne alınmıştır. Lviv’in önemli simgelerinden biri olan bu katedrali kesinlikle ziyaret etmelisiniz.  

Potocki Sarayı

Lviv potocki sarayı

Avusturya başbakanı Potocki tarafından inşa ettirilen saray, ülkede yapımına en çok para harcanan saraydır. Günümüzde devlet konutu olarak kullanılan ve 140 yıllık tarihi olan Potocki Sarayı, pek çok film çekimine de ev sahipliği yapmıştır.  

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.