Prag’da Gezilecek Yerler

Orta Avrupa'nın en büyük şehirlerinden olan, yüzyılların kültür ve tarih birikimini her metrekaresinde barındıran Prag'a gidip de görülmemesi gereken yerleri sizin için sıraladık.

Old Town (Eski Şehir) Meydanı

Prag eski şehir meydanı

Prag’ın tam merkezinde yer alan ve kentin kalbi olarak bilinen meydan; Jan Hus Anıtı, Tyn ve Aziz Nikolas Kilisesi, Eski Belediye Sarayı gibi görkemli tarihi binalar ve renkli yeme içme mekanlarıyla çevrili.

Astronomik Saat Kulesi

Eski Belediye Sarayı üzerinde konumlanan ve Eski Şehir meydanında yer alan saat kulesi, tepesine çıkıp Prag’ı kuş bakışı izlemeniz ya da bodrum katına inip Gotik dönemlerden kalma gizemli odaları keşfetmeniz için sizi bekliyor.

Prag Kalesi

Prag kalesi

9.yy’da inşa edilen ve dünyanın en büyük kaleleri arasında yer alan Prag Kalesi, Guiness Rekorlar Kitabı’nda dünyanın en büyük antik kalesi olarak yer alıyor. Her saat başı askerlerin nöbet değişimi yaptığı görkemli kaleye şehir merkezinden ister yürüyerek isterseniz de tramvay ile ulaşabilirsiniz.

Charles Köprüsü

Prag Charles Köprüsü

Vlatna Nehri üzerinde bulunan Charles Köprüsü’nün her iki yanı kuleler ve Barok mimarisine ait 30 heykelle çevrili. Özellikle yaz aylarında oldukça yoğun ilgi gören köprü; sokak müzisyenlerinin, ressamların ve zanaatkarların buluşma noktası oluyor.

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.