Bremen'de Gezilecek Yerler

Tarihi dokusu ile dikkat çeken Bremen’de gezilip görülecek çok yer bulunur. En az 500 yıllık tuğla tarihi binalar, katedraller ve UNESCO Dünya Kültü Mirasları Listesi’nde yer alan meydanlar, şehrin en çok ziyaret alan yapıları arasında yer alır.

Marktplatz

Market Square olarak da bilenen Marktplatz, Bremen’in en eski yapılarına ev sahipliği yapan ve şehrin kalbi niteliğinde olan bir meydandır. Roland Heykeli ve Belediye Binası’nın da yer aldığı meydana giderek, şehrin tarihi ve kendisine has dokusunu gözlemleyebilir, şehrin ritminin bir parçası olabilirsiniz.

St. Peter’s Katedrali

Şehrin merkezinde bulunan 1200 yıllık yapı, aynı zamanda Bremen’in en eski kilisesidir. İçinde mumya mezarları olan katedral, mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında gelir. Katedralin 256 basamak sonrasında ulaşabileceğiniz kulelerine çıkarak şehri panoramik seyredebilir ve en güzel haliyle fotoğraflayabilirsiniz.

Bremen Belediye Binası

UNESCO Kültür Mirasları Listesi’nde bulunan belediye binası 15. yüzyılda, gotik tarzda yapılmıştır. Rönesans döneminde yenilenen bina 40 metre uzunluğunda ve 13 metre genişliğindedir. Binada, haftada bir gün ücretsiz olarak düzenlenen konserlere katılarak, tarihi binayı yakından görebilirsiniz.

Roland Heykeli

1404 yılında inşa edilen Roland Heykeli, “dünyanın en eski anıtı” unvanıyla UNESCO Kültür Mirasları Listesi’nde yer almıştır. Bremen’in bağımsızlığını ve özgürlüğünü temsil eden heykel Marktplatz Meydanı’nda yer alır. Taş, kılıç, kalkan ve kartal ögelerinin yer aldığı heykel oldukça ihtişamlı ve etkileyicidir.

Böttcherstraße

Cadde, Bremen’in en turistik alanlarından biridir. Galeriler, kitapçılar ve müzelerle dolu caddede sıra dışı mimarinin örneklerini görmek de mümkündür. Seyahatinizi canlandıracak bir atmosfere sahip olan Böttcherstraße, hediyelik alışverişi için de en çok tercih edilen rotadır.

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.