Giresun’da Gezilecek Yerler

4000 yıllık geçmişi, doğal güzellikleri ile birleştiren Giresun’da mutlaka görülmesi gereken yerler:

Giresun Adası

Giresun Adası

Giresun deniz kıyısının yaklaşık 2 km açığında bulunan Giresun Adası yaklaşık 400bin km²’lik alana sahiptir. Mitolojik açıdan büyük öneme sahip olan adayı Herkül’ün ziyaret ettiği düşünülür. Tarih tutkunu insanların en sık ziyaret ettiği yer olan ada her yıl mayıs ayında gerçekleştirilen Aksu Festivali sırasında pek çok misafire ev sahipliği yapar.

Giresun Kalesi

Yapım tarihi net olarak bilinmeyen kalenin M.Ö. 2. yüzyılda inşa edildiği tahmin ediliyor. Kente hâkim tepenin üzerine inşa edilen kale, iç ve dış bölüm olmak üzere toplam 2 bölümden oluşuyor. Tarihte pek çok medeniyet tarafından önemli bir karakol olarak kullanılan Giresun Kalesi günümüzde tarih tutkunlarının sık ziyaret ettiği yerlerin başını çekiyor.

Giresun Müzesi

19. yüzyılda Rumlar tarafından inşa edilen Gorgora Kilisesi’nde hizmet veren müze, Giresun’da yapılan tarihi kazılarda elde edilen kalıntıların sergilendiği bir yapıdır. 1980li yıllarda restore edilerek kullanıma açılan müze yaz aylarında 09:00 ve 19:00 saatleri arasında ve kış döneminde 08.00 ve 17.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. Girişlerin ücretsiz olduğu müzede antik pek çok eseri görme imkânı bulabilirsiniz.

Kapu Camii

1461 yılında inşa edilen Kapu Camii, Giresun ilinin en eski mabetlerinden bir tanesidir. Tarihin değişik dönemlerinde restore edilerek bugünkü halini alan Kapu Camii, mimarisi ile oldukça dikkat çekicidir. Türk-İslam eserleri arasında önemli bir yere sahip Kapu Camii Giresun’da görülmesi gereken önemli bir yapıdır. Halen ibadete açık olan ve aktif olarak kullanılan cami tüm ihtişamı ile ziyaretçilerini karşılar.

Kümbet Yaylası

Karadeniz dendiğinde akla ilk gelen yaylalardan biri olan Kümbet Yaylası, Giresun’un en çok turist çeken yerlerinden biridir. Şehir merkezine 52 km uzaklıkta bulunan Yayla, özellikle yaz aylarında çok ziyaretçi alır. Kümbet Yaylası’nda her yıl gerçekleştirilen şenliklere yerli yabancı pek çok turist katılırken yaylada konaklama açısından pek çok seçenek vardır. Ayrıca yaylada bulunan pek çok restoranda yöresel lezzetleri tatma imkânı da bulabilirsiniz.

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.