SAYFA BAŞINA DÖN

Kahramanmaraş’ta Gezilecek Yerler

Farklı kültürlerin sentezlenmesiyle zenginleşen, özgün ve özel dokusunu koruyan Kahramanmaraş, Türkiye’de keşfedilmeyi bekleyen rotalar arasındadır. İşte Maraş’ta gezilecek yerlerden birkaçı:

Germenicia Antik Kenti

MS 300-400 yıllarında Roma İmparatorluğu tarafından inşa edilen antik kentin büyük bir bölümü halen yer altındadır. Şehir merkezi içinde kalan antik kent eşsiz mozaikler barındırır. Arkeolojik çalışmaların henüz tamamlanmamış olduğu tarihi kentten çıkarılan birçok eser Kahramanmaraş Arkeoloji Müzesi’nde sergilenir.

Geleneksel Maraş Konakları 

Sivil mimarinin en güzide örneklerini oluşturan Maraş Konakları şehrin simgelerinden birisidir. Konakların giriş kapıları iç içe iki kapı şeklindedir. Bu kapılardan küçük olanı insanlar, büyük olanı ise binek hayvanları içindir. Konaklar genellikle iki katlı cumbalı yapıdadır. Bu yapılardan ziyarete açık olan Dedeoğlu Konağı ile Kocabaş Konağını ziyaret edebilirsiniz.

Maraş Kalesi 

Maraş kalesi

Tarihi MÖ 9.yüzyıla dayanan kale belirgin bir şekilde Hitit Krallığı izleri taşır. Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi'nde kaleye ait dört adet aslan heykelinden bahsedilir. Bu heykellerden günümüze sadece 1 tanesi ulaşmış olup Kahramanmaraş Arkeoloji Müzesinde yer alır.

Döngel Mağaraları ve Köyü

Kahramanmaraş’taki en eski yerleşim yeri olarak bilinen Döngel Mağaraları üst üste bulunan üç mağaradan oluşur. Bölgede irili ufaklı birçok gölet ve şelale vardır. Çevresinde bulunan mesire alanları ile ziyaretçilerine keyifli bir zaman geçirme imkânı sunan mağara özellikle yaz aylarında oldukça serindir.

Taş Köprü

Kahramanmaraş taşköprü

Şehir merkezine 11 km mesafede bulunan köprü Ceyhan Nehri üzerinde bulunur. 1563 yılında Dulkadiroğlu Beyliği tarafından inşa edilen köprü, büyük oranda orijinal halini korumuştur. Köprü asimetrik bir yapıda olup 158 metre uzunluğundadır.

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.