Ağrı'da Gezilecek Yerler

Sahip olduğu doğal ve büyüleyici güzelliklerin yanı sıra ev sahipliği yaptığı tarihi hikayeler de hayranlık uyandıran Ağrı, keşfedilmeyi bekleyen pek çok rotasıyla turistlerin yakın markajında. Cami, kümbet ve saray gibi pek çok tarihi yapıyı keşfe çıkabileceğiniz şehir; kaplıcaları ve meşhur doğası ile de keyifli bir seyahat deneyimi vadetmektedir.  

İshak Paşa Sarayı

Ağrı İshakpaşa Sarayı

Osmanlı mimarisini en şeffaf haliyle gözler önüne seren bu saray Doğubeyazıt ilçesinde bulunur. Selçuklu ve Fars kültürü esintilerini de barındıran sarayın en önemli özelliği ise dünyada kalorifer tesisatının döşendiği ilk yer olmasıdır.  

Şoşik Kalesi

İlçe merkezine 3 km uzaklıkta bulunan Karlıca ilçesinde yer alan Şoşik Kalesi, dik kayaların üzerindeki duruşuyla görenlerde hayranlık uyandıran bir tarihi yapıdır. Nefes kesen şehir manzarası bu kale üzerinden izlenebilir.  

Ağrı Dağı

Ağrı Dağı

  Ağrı denildiği zaman olmazsa olmaz bir isim elbette ki Ağrı Dağı. Masallara konu olan, adına türküler yazılan bu dağ, Ermenistan ve İran sınır kavşağında bulunmaktadır. Kuzeyine çıkıldığı zaman Iğdır Ovası mükemmel manzarası ile sizi selamlar. “Türkiye’nin en yüksek dağı” unvanına sahip Ağrı Dağı’nın %35’lik kısmı şehrin sınırları içerisindedir.  

Üç Kilise

 Taşteker Köyünde bulunan Üç Kilise, Ağrı’nın birden çok medeniyete ev sahipliği yaptığının kanıtlarından biridir. Çok eskilerden beri kutsal olarak kabul gören bu mekân birçok kitapta da yerini almıştır.  

Doğubayazıt Kalesi

 Antik kent özelliği taşıyan kale, Doğubayazıt’ın 5 km uzağında bulunmaktadır. Kale üzerinde yer alan işaretler, buranın Urartu zamanlarından beri ayakta kaldığını göstermektedir.

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.