Bu Yaz Spor Etkinliklerine Doyacağınız Kent: Moskova

Rusya’nın kültür-sanat merkezi ve başkenti Moskova, bu yaz pek çok ilginç spor etkinliğine de ev sahipliği yapıyor. Siz de spor etkinliklerini yerinde görmekten ve heyecana ortak olmaktan hoşlananlardansanız, bu yaz Moskova’ya gitmeniz kaçınılmaz!

WDSF Dünya Dans Sporu Turnuvası / 18-19 Nisan

Moskova dans turnuvası

Işıltılı sahne kostümleriyle parke zeminde kuğu gibi süzülen dansçıları izlemekten kim keyif almaz ki? Standart ve Latin kategorilerinde olmak üzere, dünya çapında salon dansının en iyilerinin yarışacağı turnuva renkli görüntülere sahne olacağa benziyor.

Rusya Yüzme Şampiyonası / 19-23 Nisan

Moskova yüzme şampiyonası

Yüzme sporunun en fazla gelişmiş olduğu ülkelerden Rusya’da yüzme şampiyonaları kıran kırana bir mücadele ile geçer. Olimpiiskiy Sport Complex’te gerçekleşecek olan bu önemli turnuvaya olimpik Rus yüzücülerin yanı sıra dünyanın önde gelen sporcuları da katılacak.

Alina Festivali / 30 Nisan

rusya alina festivali

Jimnastik sporunun ana vatanı olan Rusya’da 2009 yılından bu yana gerçekleştirilen festival, Rusya’nın yetiştirdiği en önemli jimnastikçilerden olan Alina Kabaeva anısına düzenleniyor. Jimnastik sporunu özendirmek gibi de önemli bir misyon taşıyor. Ülkenin her yerinden ve her yaş grubunda sporcuları ağırlayan bu ilginç festival, açık hava performanslarına ve kategoriler arası muhteşem yarışmalar içeriyor.

Moskova FIVB Grand Slam 2015 / 26-31 Mayıs

Plaj voleybolu dalında dünyanın en prestijli organizasyonu olan FIVB Grand Slam bu yıl 26-31 Mayıs tarihleri arasında Moskova’da gerçekleşecek. Kadın ve erkeklerden oluşan takımların keyifli mücadelelerine sahne olacak turnuvanın sonundaki puan tablosuna göre toplam 15 takım, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’na katılmaya hak kazanacak.

Rusya – Avusturya Euro 2016 Ön Eleme Maçı / 14 Haziran

Futbol severlerin kaçırmak istemeyeceği bir karşılaşma olan Rusya-Avusturya Euro 2016 Ön Eleme Maçı, özellikle Doğu Avrupa futbolunu takip edenlerin mercek altına aldığı bir eşleşme. Liechtenstein, Karadağ, İsveç ve Moldova ile birlikte G grubunda yer alan Rusya ve Avusturya’nın karşı karşıya geleceği mücadele, 14 Haziran günü Lokomotiv Stadyumu’nda.

Dünya Eskrim Şampiyonası / 13-19 Haziran

dünya eskrim şampiyonası

Moskova’nın en önemli spor kompleksi Olimpiisky Sportcomplex’te gerçekleştirilecek Dünya Eskrim Şampiyonası, 6 gün boyunca dünyanın en iyi eskrimcilerini ağırlayacak. Tek ve çiftlerde zorlu mücadelelerin gerçekleşeceği turnuva boyunca fotoğraf makinalarınızı yanınızdan ayırmamanızı tavsiye ederiz.