tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Şehir Rehberi Şehir Rehberi

Moskova'da Gezilecek Yerler

Otel Önerilerine Göz At Moskova'da Gezilecek Yerler
Keşif Bülteni Keşif Bülteni

Aylık Seyahat Önerileri için E-Bültene Abone Ol

Diğer Şehirler

1480 yılından beri Rusya’ya başkentlik yapan Moskova, gezip görülecek yerler açısından da hayli zengin seçenekler vadediyor. Etkileyici Sovyet mimarisinin göz alıcı yapılarla buluştuğu şehir, farklı bir tatil deneyimi için ideal rotalardan. İşte, Moskova'nın görülmeye değer noktaları…

Kızıl Meydan

Tarih boyunca pek çok gösteri ve törene ev sahipliği yapan Kızıl Meydan, Kremlin Sarayı’nın duvarları tamamlandıktan sonra inşa edilmeye başlanmış devasa bir alan. Şehrin merkezinde yer alan görkemli meydanda, Lenin’in Mozolesi ve Aziz Vasil Katedrali’ni görmek mümkün. Renkli ve göz alıcı mimarisi ile ziyaretçilerini ağırlayan bu alan, 1990 yılından beri UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alıyor.

Kremlin Sarayı

Kremlin Sarayı Moskova

Borovitsky Tepesi’nde bulunan Kremlin Sarayı, şehrin en ihtişamlı yapılarından biri. Devrim öncesi Rus çarlarının ikametgahı olarak kullanılan saray, yıllar içerisinde birçok mimarın desteği ile bugünkü görünümüne kavuşmuş. Günümüzde devlet başkanının resmi karargahı olarak kullanılan yapının çan kulesi ve müze bölümü ziyaretçilere açık. 

Bolşoy Tiyatrosu

1776 yılında Joseph Bové tarafından tasarlanan Bolşoy Tiyatrosu, Moskova’nın sanatsal ve kültürel anlamdaki en önemli hazinelerinden biri. Neoklasik tarzdaki mimarisi ile göz dolduran tiyatro içinde yer alan müze bölümünde sahne kıyafetlerini görebilir, dünyaca ünlü Rus balesinin en etkileyici performanslarını yerinde izleyebilirsiniz.

Gorky Parkı

1928 yılından beri ziyaretçilerini ağırlayan Gorky Parkı, şehir karmaşasından biraz olsun uzaklaşmak isteyenler için huzurlu bir nokta. İki kısımdan oluşan parkta, hem çocuklara hem de yetişkinlere yönelik aktiviteler bulmak mümkün. Lunapark ve spor alanına sahip olan alanda ayrıca bungee jumping yapmak, buz pistinde kaymak, tekneye binmek ve atla tura çıkmak da yapılabilecekler arasında.

Arbat Caddesi

1986 yılından beri şehrin en kalabalık noktası olan Arbat Caddesi, 1994 yılında araç trafiğine kapatılması ile popülerliğini daha da artırmış. Çok sayıda mağaza, restoran ve kafeye ev sahipliği yapan bu cadde, günün her saati şehrin en hareketli yerlerinden biri olma özelliğini sürdürüyor. Alışveriş yapmak ve keyifli saatler geçirmek için Arbat Caddesi'ne uğramayı unutmayın. Şövalyeler Evi, Puşkin Müzesi ve Vitor Tsoi Anı Duvarı caddede görülmesi gereken tarihi yapılardan bazıları. 

Puşkin Müzesi

Moskova Üniversitesi’nin öncülüğünde 1912 yılında kurulan dünyaca ünlü Puşkin Müzesi, Moskova’nın başkent olmasıyla paralel olarak koleksiyonunu da hayli zenginleştirmiş. Bugün müzede Troya Hazineleri’nden Antik Mısır eserleri ve çağdaş sanat tablolarına kadar pek çok yapıtı bir arada görmek mümkün. 

Yukarı Yukarı