Londra’da Sağlıklı Beslenme Noktaları

Londra tabanların şişene kadar gezebileceğin, sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenebileceğin, uzun yürüyüşler eşliğinde çılgınlar gibi alışveriş yapacağın dolu dolu bir Avrupa kenti. Londra seyahatin esnasında, fark etmeyeceksin fakat çok yorulacaksın. Bu yorgunluk vücuduna karşı duyduğun suçluluğu arttırabilir. Fakat vücuduna verdiğin bu yorgunluğu Londra’da sağlıklı beslenme noktaları ile telafi edebilirsin. Aç kalmadan, tamamen sağlıklı yiyeceklerle beslenerek enerji depolarken, gönül rahatlığı ile Londra mutfağını tanımış olacaksın. Londra ucuz uçak biletini aldıysan, diyetini bozdurmayacak, vejetaryen ve vegan dostu, vitamin deposu bu restoranlarla tanışma zamanın geldi!

Nama

Hayal kırıklığına asla izin vermeyen menüsü ile Nama, işlenmemiş organik yiyecekleri ve zengin menüsü ile dikkat çekiyor. Vegan dostu bu restoranda hemen her malzeme organik. Haşlanmamış sebze bulamayacağın restoranın en iyi yemekleri etsiz olarak üretiliyor. Bunun dışında sağlıklı ham pizzalarını da denemelisin. En sevdiğin yemekleri, bünyene karşı suçluluk duymadan burada afiyetle yiyebilirsin.

Adres: NAMA, 110 Talbot Road, Londra, W11 1JR

Vegan Dostu Beslenme

Tiny Leaf

Londra’nın yepyeni sağlık dolu restoranı Tiny Leaf, geçtiğimiz kış servislerini açtı. Londra’nın en yeni organik, vejetaryen restoranı, bünyesinde bulunan tüm yiyecekleri değerlendirip, sıfır atık mottosunu benimsiyor. Öğle yemeği için et içermeyen yemekler tercih ediliyor. Restoranın menüsü sürekli değişkenlik gösterse de adaçayı, yabani havuç ile kırmızı pancar salatası gibi lezzetler mutlaka hazır bulunuyor. Organik sebzeler eşliğinde, kenevir sosu ile kızarmış kabak, tereyağlı fasulye yahnisi ise restoranın başlıca lezzetleri.

Adres: Tiny Leaf 209 Westbourne Park Road, Londra, W11 1EA

Tiny Leaf

Indigo, One Aldwych

Yenilikçi ve müşterilerinin sağlığı açısından pek düşünceli Indigo’nun  menüsünde en kaliteli mevsimlik malzemeler kullanılır. Lezzetleri asla glüten ve inek sütü içermez. Tekne balıkları, sağlıklı cips quinoa, yer elması ve badem salatası ile süslenen doyurucu bir menü ile misafirlerini ağırlar. Yemeklerde kullanılmayan glüten ve sütün yerine, badem sütü, Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı ve pirinç sütü kullanılır.

Adres: Indigo, One Aldwych, Londra, WC2B 4BZ

Sağlıklı Beslenme

The Wallace Restaurant,

Son derece aydınlık ve havadar bir atmosfere sahip olan restoran, tarihi bir Londra konağında bulunuyor. Yaratıcı fikirlere sahip uzman şefler, mevsimlik malzemelerden oluşturduğu menüler ile bu restoranı karşı konulmaz hale getiriyorlar. Sağlıklı yiyecekleri ile misafirlerini önemseyen The Wallace Restoran’da şeker pancarı lezzetlerini denemelisin. Ayrıca kış aylarında hastalıklara yenilmemen için merlot sirkesi, keçi peyniri ve fındıktan oluşan iksir ile mutlaka tanışmalısın.

Adres: The Wallace Restaurant, Hertford House, Manchester Square, Londra W1U 3BN

The Wallace