• Ana Sayfa
  • Madrid
  • Madrid’in Tadını Damağımızda Bırakan Yaz Lezzetleri

Madrid’in Tadını Damağımızda Bırakan Yaz Lezzetleri

Tatil hazırlıkları tamam. Günler belirlendi, arkadaşlar ayarlandı, ekonomik uçak biletleri ile İspanya’nın yolu açıldı ve geriye tatil planının ayrıntılarını doldurmak kaldı. İşte bu noktada Madrid’de yemek yenilecek yerlere ve Madrid lezzetlerine özel bir sayfa açmanızı öneririz. Çünkü burada İspanya’ya dair birçok enfes tatla buluşacağınızdan emin olabilirsiniz.

Botin’de Kuzu Kızartması

madrid botin

Guiness Rekorlar Kitabı’na girmiş olan bu restoranda yemek yemek kesinlikle bir ayrıcalık. 1700’lü yıllara dayanan tarihiyle dünyanın en eski restoranı olma unvanını gururla taşıyan Botin, aynı zamanda da dünyaca ünlü ressam Goya’nın bir zamanlar çalıştığı yer. Bir turist olarak ilk uğranılması gereken yerlerden biri olmasına rağmen, içerideki İspanyol nüfusu da dikkat çekici. Bunun sebebi ise enfes menülerinde yatıyor. Kuzu kızartmalarını denemeden dönmeyin.

La Buganvilla’da Paella

risotto madrid

İspanya’ya kadar gelip de Akdeniz yemeklerinin Madrid yorumuna bakmamak olmaz. Pilavlarıyla meşhur olan La Buganvilla, Madrid’in en seçkin bölgelerinden birinde yer alıyor. Kalabalık gruplar için özel alanlar oluşturmuş olan restoran, uzun sofra muhabbetlerine ev sahipliği yapıyor. Yemeklerde kullanılacak malzemeleri titizlikle seçen restoran, paella’da oldukça iddialı.

El Invernadero’da Akdeniz Mutfağı

akdeniz mutfağı

Akdeniz mutfağının en modern hali, el Invernadero’da. Özenle düşünülmüş dekorasyonu, tasarım harikası terasının ferah havasıyla mükemmel bir uyum gösteriyor. Modern resimlerle donatılmış duvarları, şirin avlusu ve her taraftan ışıldayan cam süslemeleri, içeri girer girmez etkileyiciliğini ortaya koyuyor. tütsülenmiş balığın yanında gelen özel salatalarıyla Akdeniz’in hafifliğini, Madrid’in farklılığını bulacaksınız.

La Bola’da Madrid Lezzetleri
1802’den beri müşterilerini ağırlayan La Botai tam bir İspanyol havası estiriyor. Hala ilk kurucu ailesi tarafından, yeni gelen kuşakla birlikte işletilen restoran, zarif dekorasyonuyla kendisine hayran bırakıyor. Buranın özel lezzetleri ise tam bir klasik Madridli kanı taşıyor. Etleri, sebze yemekleri ve salatalarıyla Madrid mutfağının başarılı bir temsilcisi.

Cafe de Chinitas’da Flamenko

madrid flamenko

Doğruya doğru, ana topaklarında Flamenko gösterisi izlemek, bir Madrid uçak bileti almak için başlı başına yeterli bir sebep. İşte bunu bilen bazı işletmeler, İspanya’nın vazgeçilmez üçlemesi olan yemek, müzik ve dansı birleştirerek, misafirlerine tadına doyum olmaz bir gece yaşatıyorlar. Bunu layıkıyla başaran yerlerden biri de Cafe de Chinitas. Hem akşam yemeği yiyip hem de Flamenko gösterisi izleyebileceğiniz bu dünyaca ünlü Flamenko restoranı, 18. Yüzyıldan kalma bir köşkün içinde unutulmaz gecelere imza atıyor. Uluslararası mutfakların en leziz örneklerine yer veren menüsü, flamenkonun lezzetiyle birleşince, burasının neden efsaneleşmiş bir yer olduğunu daha iyi anlayacaksınız.