tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Şehir Rehberi Şehir Rehberi

Adana'da Gezilecek Yerler

Otel Önerilerine Göz At Adana'da Gezilecek Yerler
Keşif Bülteni Keşif Bülteni

Aylık Seyahat Önerileri için E-Bültene Abone Ol

Diğer Şehirler

Adana’da camiden kiliseye, müzeden parklara kadar tarihi ve kültürel pek çok eser gezinizi dolu dolu planlamanıza yardımcı olacak. İşte Adana’dan görmeden dönmemeniz gereken yerlerden bazıları:

Taşköprü

Adana Taşköprü

Taşköprü; Roma İmparatorluğu zamanında inşa edilen ve Seyhan Nehri’nin üzerinde yer alan bir yapıdır. Yüzyıllar boyunca Asya ve Avrupa arasında önemli bir bağlantı görevini gören köprü, 319 metre uzunluğunda ve 13 metre yüksekliğindedir. Yeryüzündeki en eski köprülerden biri olan Taşköprü günümüzde Adana’nın sembollerinden biri olmuştur.

Ulu Cami

Adana Cami

Ramazanoğulları Cami olarak da bilinen Ulu Cami, Adana’da bulunan en eski yapılardan biridir. Ramazanoğulları Beyliği’nin başyapıtları arasında kabul edilen ve 1541 yılında açılışı yapılan cami, sahip olduğu tarihi doku ile hala etkileyiciliğini korumaktadır. Mimarisinde; Selçuklu, Memluk ve Osmanlı dönemlerine ait izler taşıyan Ulu Cami, Adana’nın "eski şehir bölgesi" olarak adlandırılan kısımda yer almaktadır.

Bebekli Kilisesi

Tarihi 1880’li yıllara dayanan Bebekli Kilisesi, Adana’nın tarihi semtlerinden olan Tepebağ'da yer almaktadır. St. Paul adına İtalyan Katolik Kilisesi olarak yaptırılan kilise; oldukça iyi korunmuş ve tarihi dokusunu kaybetmemiştir. Adını, tunçtan yapılmış Meryem Ana heykelinin bebeğe benzetilmesinden alan kilise; Adana'nın tarihi ve kültürel zenginliğinin en büyük göstergelerinden biridir.

Adana Merkez Park

Adana’da tarihe kısa bir yolculuk yaptıktan sonra doğanın güzelliklerini barındıran mekânları da ziyaret etmek isterseniz; Adana Merkez Parkı tam anlamıyla biçilmiş kaftan. Seyhan Nehri’nin kenarında konumlanan ve gerçek bir nefes alanı sunan bu park, Adana Belediyesi’nin ziyaretçilerine ücretsiz hizmete sunduğu alanlardan biridir. 2004 yılında yapımı tamamlanan Adana Merkez Parkı’nın en büyük özelliği ise 33 hektarlık alanı ile Türkiye’deki en büyük park olmasıdır. Park, botanik özellikleri ve rengârenk manzarası ile fotoğrafçıların da uğrak rotaları arasındadır.

Arkeoloji Müzesi

Şehrin tarihi kimliğini yansıtan müze 1924 yılında kurulmuştur. Bu özelliğiyle de Türkiye’nin en eski 10 müzesi arasında yer almaktadır. 17.000’in üzerinde arkeolojik eserin sergilendiği müzede; Hititlere ait kapır arslanı, yazıtlar ve lahitler de bulunmaktadır.

Türkiye’nin En Uzun Saat Kulesi

saat kulesi adana

Eğer Adana’ya uçak biletinizi aldıysanız “en’’lerle dolu bir tatile de merhaba demişsiniz demektir. 1881 yılında inşa edilen ve 32 metreyle, o günden beri ülkemizin en uzun saat kulesi ünvanını kaptırmayan Büyük Saat ayrıca Adana’nın geçmişten itibaren modernliğe olan yakınlığının bir kanıtı. Adana Çarşı’ya gittiğinizde sizi kendisi bizzat karşılayacaktır.

Kale ve Antik Kent Cenneti

adana 3

Yapılan eserler ve asırlar öncesinde yaşam alanları olan topraklar gün geçtikçe değerlerine değer katıyorlar. Bizim için onları özel kılan geçen zamana karşı koymaları olduğu gibi Adana’nın değerine değer katan da hiç kuşkusuz bu tarihin yansımaları. Misis Antik Kenti, Şar Antik Kenti, Anavarza Antik Kenti ve Ayaş Antik Kenti Adana gezinize benzersiz bir ruh katacak lokasyonlar. Antik kentleri gezip de kaleleri görmeden dönmek olmaz! Günümüzde heybetli bir şekilde ayakta duran Anavarza Kalesi, Şahmeran Kalesi ve Feke Kalesi mutlaka görülmesi gereken noktalar.

Zaman Makinesi Adana’da!

adana 4

Henüz keşfedilmedi ama zaman makinesi keşfedilseydi muhtemelen burada da çoğu şehre, çoğu ülkeye ağabeylik yapardı Adana. Yüzyıllardır birçok devlete ve beyliğe kucak açan Adana’da kendinizi bir zaman makinesinde yolculuk yapıyor gibi hissedeceksiniz. Bahsettiğimiz birçok tarihi ve mimari eser de bunu kanıtlar nitelikte zaten. Bunlara ek olarak; 16. yüzyılda Ramazanoğulları tarafından inşa edilen Adana Ulu Camii ve Külliyesi, geçmişle somut bir iletişim kurmanızı sağlayacak Adana Arkeoloji Müzesi ve Almanlar tarafından inşa edilen, James Bond filminde de kendini dünyaya bir kez daha tanıtan Varda Köprüsü Adana’nın görülmesi gereken yerlerinden.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Adana'da hafta sonu nereye gidilir?

Hafta sonu hem dinlenebileceğiniz hem de çeşitli aktivitelerde bulunabileceğiniz yerlerden bazıları Kapıkaya Kanyonu, Anavarza Antik Kenti, Karataş Tabiat Parkı ve Adana Sinema Müzesi’dir.

Adana'nın nereleri meşhur?

Adana’nın en meşhur yerleri arasında Taşköprü, Sabancı Merkez Camii, Saat Kulesi, Kapıkaya Kanyonu ve Adana Merkez Park bulunuyor.

Adana'da çocukla birlikte nerelere gidilebilir?

Tarihi ve kültürel lokasyonların yanı sıra Akın Özdemir Su Parkı, M1 Adana Oyun Parkı, Mavi Çocuk Masal Park gibi yerlerde çocuklarınızla eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz.

Yukarı Yukarı