SAYFA BAŞINA DÖN

Bodrum'da Gezilecek Yerler

Bodrum’da gezilecek yerler, masmavi deniz ile altın renkli kumsallardan başlıyor; Antik Yunan ve daha eski dönemlerden kalma tarihi yapılarla devam edip birbirinden etkileyici müzelerle çeşitleniyor.

Bodrum’da yapılacak şeyler o kadar çok ki ne kadar sürerse sürsün, Bodrum tatili eksik kalmış gibi oluyor. Doğa, tarih ve eğlence üçlüsünün nadiren birleştiği yerlerden olan Bodrum’da gezip görülecek yerleri kelimelerle dolaşıyoruz, hazırsanız başlayalım!

Bardakçı Koyu

Bodrum ve Gümbet arasında yer alan Bardakçı Koyu, halk arasında Zeki Müren Koyu olarak da bilinir. Hikayeye göre ticaret tanrısı Hermes ve güzellik tanrıçası Afrodit'in oğlu Hermafrodit bu koya gelir. Su perisi Salmakis, onu görünce aşık olur; ama aşkına karşılık bulamaz ve tanrılara yakararak Hermafrodit'in bedeni ile kendi bedeninin birleşmesini sağlar. Böylece mitolojide hem erkek hem de kadın bedeninin özelliklerini taşıyan Hermafrodit ortaya çıkar. Mitolojik hikaye mekanlarından Bardakçı Koyu’nda bunlar yaşanmış mıdır bilemeyiz ama şunu söyleyebiliriz ki buranın denizi mitolojilere konu olacak kadar mükemmel!

Bodrum Su Altı Arkeoloji Müzesi

Bodrum Kalesi içine kurulmuş olan bu müzeyi anlatmak için kendilerinden alıntı yapmak istedik: "Burada yapacağınız bir gezi, sizi umutlarını Anadolu kıyılarında batarak kaybetmiş Antik Çağ gemicilerinin yaşadığı zamanları ya da Karanlık Orta Çağ dönemi şövalyelerinin yaşamlarını tükettiği ve dünyanın yedi harikasından biri olan Mausoleum'un taşlarından var ettikleri Bodrum Kalesi’ndeki izlerini takip etmenizi sağlayacak.”

Tel: 0 252 214 1261

Akvaryum Koyu

Bodrum etrafında tekne turuna çıkmışsanız yolunuz mutlaka Akvaryum’dan geçer. Burada pırıl pırıl bir boğaz ve enfes bir koy var. Bu koyda yüzmeye doyamayacaksınız! Bizden tavsiye, yanınıza mutlaka bir su altı fotoğraf makinesi alın.

Gümbet

Bol rüzgar alması nedeniyle sörf için ideal olan Gümbet sahillerinde parasailing ve su kayağı yapılabilecek pek çok tesis var. Su sporlarından keyif alıyorsanız mutlaka uğramanız gereken adres burası.

Zeki Müren Sanat Müzesi

Merhum sanat güneşimiz Zeki Müren’in son yıllarını geçirdiği evin restore edilmesiyle oluşturulmuş Zeki Müren Sanat Müzesi, Bodrum’da gezip görülecek yerlerin en ilginçlerinden biri. Son yüzyılın en iyi Türk ses sanatçılarından biri olarak görülen Zeki Müren’in hayatının nasıl geçtiğini merak ediyorsanız rotanızı buraya çevirin.

Adres: Kumbahçe Mah. Zeki Müren Cd. No: 11

Tel: 0 252 313 1939


Bodrum Antik Tiyatrosu

Bodrum’en güzel konserleri burada düzenleniyor! Antik zamanlardan kalan yapı, tıpkı o zamanlardaki gibi insanları bir araya getiriyor. Bodrum’da tarihi bir atmosferde, eğlenceli bir gece yaşamak isterseniz buradaki konserlerden birine katılmadan Bodrum tatilini sonlandırmayın deriz.

Adres: Yeniköy Mah.

Tel: 0 252 275 0676


Bodrum Sahilleri

Bodrum’da denize girilebilecek yerlerin sayısı o kadar çok ki insanın nereye gideceğini düşünürken başı dönüyor. Biz sizin için belli başlı plajları yazdık ama bunlarla sınırlı kalmayın, Bodrum koylarını keşfe çıkın!

Kargıcak Koyu

El değmemiş doğasıyla huzurlu bir plaja sahip olan Kargıcak, Bodrum’un en bakir, en temiz ve en gizli koylarından biri. Bodrum merkeze 20 km uzaklıkta bulunan Kargıcak Koyu’na en pratik şekilde gitmek için araçla ulaşımı tavsiye ediyoruz.

Karaincir Plajı

Kıyıdan on metrelerce açıldıktan sonra bile deniz üzerinde bağdaş kurup oturabilmek istiyorsanız burası sizin mekanınız. Tertemiz bir deniz, etrafta yiyecek ve içecek satan işletmeler, güneşin tadını çıkaran insanlar… Karaincir Plajı, Bodrum’da denize girilecek yerleri gezmek isteyenlerin başlıca duraklarından.

Maça Kızı

Adeta saklı bir cennete dönüşmüş butik oteli ve kusursuz deniziyle Maça Kızı, en çok gündüz saatlerinde deniz, kum ve güneş üçlemesi için tercih ediliyor. Burada sosyetik isimlerle karşılaşmanız mümkün.

Adres: Bağarası, Narçiçeği Sk. Göltürkbükü

Tel: 0 252 311 2400

Xuma Village&Beach

Spor alanları, fitness salonu, masaj terapileri ve Pure restoranındaki organik salatalarıyla sağlıklı yaşam kriterlerine uyan Xuma Beach, Bodrum tatilinde birinci sınıf bir deneyim yaşamak isteyenlere hitap ediyor.

Yalıkavak Mah. Küdür Cd. No: 81

Tel: 0 252 385 4775

İsis

İsis Otel’in kumsalı olarak da bilinen İsis Beach Club, kumdan plajı, kristal havuzu ve yemyeşil örtüsüyle serinlik ve sessizlik arayanların tercihi. Ayrıca içindeki spa merkezinde geleneksel Thai İsis Terapisi ve geleneksel Bali masajından Ayurveda’ya, cilt ve vücut bakımlarından oksijen terapisine, selülit gidermeden zayıflama terapisine pek çok güzelleştiren seçenek var.

Adres: Gümbet Mah. Turkuaz Sk. No: 8/10

Tel: 0 252 319 6666

Sarnıç Beach Club

Bitez’de 1993’ten beri hizmet veren Sarnıç’ta; müzik seçimlerinden, servisten ve denizin berraklığından son derece memnun kalacaksınız!

Adres: Bitez Mah. Çökertme Caddesi, No: 23

Tel: 0 530 034 34 34

Bianca Beach Club

İçerisinde Levenoz Meyhanesi, Mey Pavyon ve My Piyasa gibi bar alanları olan 3000 kişilik Club Virgin’in kumsal kısmı da hem dışarıdan gelenler hem de otel müşterileri için bir cennet niteliğinde. Beyaz şezlonglardan mavi denize atladığınızda tatilin başladığından emin oluyorsunuz.

Akdeniz Cd. No: 35 Göltürkbükü

Tel: 0252 357 7474

 

 

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.