Erzurum’da Gezilecek Yerler

Erzurum’da gezilecek yerler, doğal ve tarihi harikalarla başlayıp ilginç alışveriş durakları ve uluslararası bir üne sahip Palandöken Kayak Merkezi ile devam ediyor. Erzurum gezinizi planlarken şehri tam anlamıyla keşfetmek için kendinize bir rota hazırlamanızı öneriyoruz; çünkü burada görülecek yer çok, tadılacak yemek bol, dinlenecek hikayeler ise uzun.

Erzurum tortum şelalesi

Tarihin en eski yerleşim yerlerinden biri olan Erzurum, tarihi eserler bakımından oldukça zengin. Erzurum’da gezerken yalnızca şehrin değil Anadolu’nun tarihine de bir yolculuk yapmış olacaksınız. Camii ve medreseler, eski yerleşim yeri kalıntıları, kaleler ve daha birçok tarihi ve doğal güzelliği ile Erzurum’da yeni keşiflere hazırlanın!

Erzurum Kalesi ve Saat Kulesi

Erzurum’un görülmesi gereken tarihi eserlerinden olan Erzurum Kalesi’nin içinde bir de saat kulesi bulunuyor. Burada kaleye gelip saat kulesine çıkarak şehri yukarıdan izleme şansına erişebilirsiniz.

Adres: Yakutiye

Yakutiye Medresesi

Önemli bir diğer tarihi eser olan Yakutiye Medresesi, şehir merkezinde bulunan konumuyla rahatça ziyaret edilebilir. Oymalı kapıları ve eşsiz minaresiyle Yakutiye Medresesi, Erzurum’da görülmesi gereken değerlerden biri.

Adres: Karaköse Mah. Cumhuriyet Cad. Merkez

Üç Kümbetler

Tarihten günümüze ulaşmış yapılardan biri olan Üç Kümbetler, Erzurum’un en özel yapılarından. Merkezde yer alan Üç Kümbetler tek bir kat gibi görünse de aslında 3 katlı. Yer üstünde görünen ilk kattan içeri girdikten sonra aşağıdaki mumyalama kısmına erişebiliyorsunuz. Ancak bir aşağı katında mezarlar bulunduğundan o kata inme şansınız bulunmuyor.

Adres: Erzurum Merkez

Narman Peri Bacaları

Erzurum’un Narman ilçesindeki Narman Peri Bacaları şehirde en çok dikkat çeken doğal oluşumlardan. Bölgenin kızıl/turuncu rengi ve rüzgarların oluşturduğu mükemmel güzellikler olan Peri Bacalarını görmeden Erzurum seyahatini kesinlikle sonlandırmamalısınız!

Adres: Erzurum-Ardahan Yolu, Narman

Tortum Şelalesi ve Tortum Gölü

Türkiye’nin en önemli şelalelerinden biri olan Tortum Şelalesi, özellikle bahar aylarında görülmesi gereken, yeşillikler içinde büyük bir şelale. Çevresinde piknik alanları da bulunan şelaleye kadar gelmişken biraz daha ilerisinde yer alan Tortum Gölü de es geçmemelisiniz.

Adres: Uzundere

Bu doğal güzellikleri yerinde keşfetmek için hemen Erzurum uçak bileti ayırtmaya ne dersin?

×
Online check-in yap, havaalanında sıra bekleme.
Aşağıdaki bilgileri doldurarak online check-in yapabilirsiniz.
Havalimanları Online Check-in Uygunlukları
ONLINE CHECK-IN
Online check-in yap, havaalanında sıra bekleme.
Aşağıdaki bilgileri doldurarak online check-in yapabilirsiniz.
Havalimanları Online Check-in Uygunlukları
Bir şehir ya da havaalanı seçiniz
Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

PNR Numarası ve E-Bilet Nedir?

PNR Numarası Nedir?

PNR Numarası Nedir?

PNR(Passenger Name Record)kodu, Yolcu İsim Kaydı’nın kısaltmasıdır. Daha çok rezervasyon numarası olarak bilinir. İnternetten bir bilet rezerve ettiğinde ya da satın aldığında sana verilir. Rakamlar ve harflerden oluşur. Bu numara ile havaalanlarında biletin çıktısını alabilir, değiştirme ve iptal işlemlerini yapabilirsin. Kısaca uçuş bilgilerine ulaşabilmek için en kolay yoldur.

PNR kodu internetten bilet aldığında e-mail yoluyla sana gönderiliyor.

E-Bilet Nedir?

E-Bilet Nedir?

Belge numaranız PC ile başlar ve 13 hanelidir. Bu numarayı bilet işlemlerinizi gerçekleştirmek için kullanabilirsiniz.

Hatırlatma:

Flypgs.com'u daha iyi görüntüleyebilmeniz için tarayıcınızı ileri bir sürümü ile güncellemeniz gerekmektedir.