Krasnodar'da Gezilecek Yerler

Krasnodar, asırlardır hem kültürel hem de sanatsal açıdan eşsiz eserlere ev sahipliği yapan bir şehirdir. Mimari açıdan muhteşem eserlerin bulunduğu Krasnodar’da hem modern hem de klasik eserlere rastlamak mümkündür.  

Kovalenko Sanat Müzesi

Sanat Müzesi dendiğinde akla ilk gelen mekânlardan biri olan Kovalenko Sanat Müzesi, bölgenin en eski ve değerli müzeleri arasındadır. 10 bine yakın eserin bulunduğu müzede Rusya kültürüne ait pek çok eser sergilenir. 20. yüzyılın başında inşa edilen bu müze Rusya’da en çok ziyaretçi alan yerlerdendir.

Krasnodar Askeri Ekipman Müzesi

1. Dünya Savaşı sırasında kullanılan tank ve diğer askeri ekipmanların sergilendiği açık hava müzesinde lunapark vb. alanlar da bulunur.

Alexander Nevsky Katedrali

Krasnodar Alexander Nevsky Katedrali

Ortodoks inancına mensup insanlar için önemli mabetlerden biri olan bu katedral 200 yıl önce inşa edilmiş olsa da 1932’de hasar görmüş ve 2006 yılında restore edilmiştir. Özü korunarak yapılan restore işlemi sonrasında eski ihtişamını tekrar kazanan katedral; turistik açıdan oldukça dikkat çekici olmasının yanı sıra ibadete de açıktır.

Büyük Katerina Anıtı

Krasnodar Büyük Katerina Anıtı

Rus tarihinde önemli bir yere sahip olan ve II. Katerina adına yaptırılan bu yapıt, Krasnodar halkının imparatoriçeye olan sevgisinin göstergesidir. Bolşevik devrimi sırasında aslı yakılan ve tahrip edilen heykel daha sonra tekrardan yapılmıştır. Günümüzde bir parkın içinde konumlandırılan II. Katerina anıtı görenleri kendine hayran bırakır.

Red Street

Modern anlamda ziyaret edilmesi gereken en önemli mekânlardan bir tanesi olan Red Street, Krasnodar’ın en işlek caddelerinden bir tanesidir. Alışveriş ve eğlence mekânlarının da bulunduğu Red Street mutlaka görmeniz gereken yerlerden biridir.

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.