SAYFA BAŞINA DÖN

Malatya'da Gezilecek Yerler

Malatya günpınar şelalesi

Kendine has kültürü ve Hititler’e uzanan köklü geçmişi ile Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri olan Malatya, son yıllarda en çok turist çeken doğu illerinden biridir. İşte Nemrut Dağı eteklerinde yer alan Malatya’da gezilmesi gereken en önemli yerler:  

Arslantepe Höyüğü

Karakaya Baraj Gölü’nün batı yakasında bulunan Arslantepe Höyüğünde ilk kazılar 1932 yılında gerçekleştirilmiştir. Arslantepe Höyüğünde ortaya çıkarılan en eski tarihi eser ise MÖ 3600’lü yıllara dayanan bir tapınaktır.  

Beşkonaklar Etnografya Müzesi 

Şehir merkezinde bulunan müzede yöre halkının geçmişte kullanmış olduğu eşyalar ve kıyafetler sergilenir. Şehrin sosyokültürel tarihini yansıtan müzeyi ziyaret planınıza dâhil ederek şehrin geçmişi ve dokusu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.  

Kernek Şelalesi 

Şelale Parkı olarak da adlandırılan Kernek Şelalesi yeşilin birçok tonuna ve muhteşem bir manzaraya ev sahipliği yapar. Şehrin merkezi noktasında bulunmasına rağmen, şehrin telaşından izole olunabilecek bir alan sunan Kernek Şelalesi’nin etrafında da dinlenilebilecek birçok park ve kafe bulunur.  

Levent Vadisi 

Malatya Levent Vadisi

Malatya’nın etrafını saran Sarp Dağları’nın sunduğu muhteşem bir doğal güzellik olan Levent Vadisi Akçadağ ilçesinde yer alır. Üzerinde yer alan kabartmalarından anlaşıldığı üzere tarihi Hititler’e uzandığı varsayılan vadi; oldukça derin uçurumları, sarp kayalıkları ve sayısız mağaraları ile dikkat çeker.  

Somuncu Baba Türbesi ve Külliyesi

Son derece etkileyici bir mimariye sahip olan Somuncu Baba Türbesi ve Külliyesi, Darende ilçesindedir. Külliye etrafındaki doğal güzellikler de hayli ilgi çekicidir.  

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.