• Ana Sayfa
  • Berlin
  • Berlin Gezinizi Klişelerden Arındıracağınız Farklı Aktiviteler

Berlin Gezinizi Klişelerden Arındıracağınız Farklı Aktiviteler

Berlin, Avrupa’nın en kalabalık ve en hareketli şehirlerinden biri. Tıpkı İstanbul gibi Berlin’i de gezmek bir hayli zor. Çünkü burada gördüğünüz her şey önemli ve bir o kadar da gezilesi. Berlin kalıplardan ibaret değil. Klasikleşmiş gezi rotalarından kopup, Berlin’i derinlemesine keşfetmek isteyen bünyelerdensen, söyleyeceklerimize kulak vermelisin. Berlin indirimli uçak biletlerini hazırla! Bu kenti, hiç beklemediği yerden yakalayıp, büyük bir zevkle keşfedeceğiz!

Tekno Müziğe Burun Kıvıranlara Çılgın Alternatif
Berlin, Almanya’nın başkenti olduğu kadar tekno müziğin de başkentidir. Fakat buranın en çılgın yönünü punk rock mekânları belirler. Berlin’de sıkı bir dinleyici kitlesi bulunan bu müzik tarzının çalındığı barlar, sık sık farklı görüntülere sahne olur. İlginç kıyafet ve asi tavırlarıyla dikkat çeken müzikseverleri belki de hiçbir coğrafyada bu kadar net göremezsin. Berlin’de punk rock mekânlarının başında; SO36, Ramones Museum, Køpi 137, Cassiopeia, Core Tex geliyor. Öyleyse renk!

Tekno Müziğe Burun Kıvıranlara Çılgın Alternatif

Berlin’de Plaja Gitmek…
“Ama Berlin’de deniz yok ki!” dediğini duyduk sanki. Coğrafi bilgini takdir ediyoruz fakat Berlin’de plaja gitmek için denizin olmasına hiç gerek yok. Çünkü Berlin’in geniş kumsallara sahip müthiş gölleri var. Bu göllerin kenarına yapılandırılmış plajlarda kumdan kale yapanları, plaj voleybolu oynayanları rahatlıkla görebilirsin. Strandbad Wannsee, Berlin’in en çok tercih edilen plajı. Daha sakin bir yerde yüzmek istersen, Strandbad Grünau tam sana göre bir yer.

Berlin’de Plaja Gitmek…

Orta Avrupa’nın Göbeğinde Dünya Bahçelerine Ziyaret
Marzahn’da bulunan ve bir dünya bahçesi olan Gärten der Welt, muhakkak uğranılması gereken bir park. Rengârenk çiçeklerin bulunduğu, harika bahçe düzenlemeleri ile dünya standartlarının çok üstünde olan bu park, havuzları ve Uzak Doğu yapıları ile muhteşem bir manzara sergiliyor. Buraya genellikle Çin bahçesi denildiğine bakma. Evet, 27 bin metrekarelik bir alan Çin bahçesi ama o kadar büyük olmasalar da Japonya, Kore, Fas ve İtalya bahçelerinden de örnekler bulunuyor burada.

Orta Avrupa’nın Göbeğinde Dünya Bahçelerine Ziyaret

Sokak Festivallerinden Birini Yakala
Bu şehrin en iyi olduğu şeylerden biri festivaller. Hem de sokak festivalleri. Müziğin, dansın, kahkaha ve eğlencenin bol olduğu bu festivallere muhakkak katılmalısın. Kendini bir Berlinli gibi hissedersen asla şaşırma. Bu festivallerin en büyüğü ve eğlencelisi May Fest’tir. Eğer bu festivale yetişemiyorsan da üzülme, Kreuzberg Oranienstrasse çevresinde dolaş. Bir festivale denk gelmen an meselesi.

Sokak Festivallerinden Birini Yakala

Şehrin Maceracı Yüzünü Keşfet
Eğer bir adrenalin aşığıysan MountMitte’e uğramadan Berlin’i terk etmemelisin. Gerçek arabaların, kano ve fıçıların asıldığı ve uzaktan bakana uçuyormuş izlenimi veren bu eğlence merkezi, Berlin’in en iyi tırmanma parkı. Bu sıra dışı parkta, halatlara tutunarak birçok maceralı yoldan geçebilir, tırmanabildiğin kadar yükseğe tırmanabilirsin.

Şehrin Maceracı Yüzünü Keşfet

Bir Berlin Nostaljisi; Açık Havada Sinema Keyfi
Berlin’de bir gelenek olan açık hava sinemalarına katılmayı düşünür müsün? Kunsthaus Bethanian Sanat Merkezi’nin arka bahçesinde yapılan etkinliği kolaylıkla bulabilirsin. Muhtemelen İngilizce olacak bu filmleri; nostaljik bir atmosferde, gazozunu yudumlayarak izlemek büyük zevk verecektir. Yalnız buraların bir âdeti vardır. Hava şartları ne olursa olsun film yarıda bırakılmaz. Bu yüzden, şemsiyeni ve battaniyeni yanına alman konusunda ısrarcıyız.

Bir Berlin Nostaljisi; Açık Havada Sinema Keyfi