tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Şehir Rehberi Şehir Rehberi

Berlin’de Gezilecek Yerler

Otel Önerilerine Göz At Berlin’de Gezilecek Yerler
Keşif Bülteni Keşif Bülteni

Aylık Seyahat Önerileri için E-Bültene Abone Ol

Diğer Şehirler

Berlin'de Gezilecek Yerler

Tarihi yapılarının yanı sıra sayısız müze ve sanat galerisine de ev sahipliği yapan Berlin, her yıl milyonlarca ziyaretçiyi ağırlıyor. Avrupa’nın gözde şehirlerinden biri olan Berlin’de gezilecek çok sayıda yer var. İşte, Berlin seyahatinde görülmesi gereken yerlerden başlıcaları...

Brandenburg Kapısı

Brandenburg Kapısı

Berlin şehrinin simge yapısı Brandenburg Kapısı, 18. yüzyıldan günümüze kadar uzanıyor. Prusya Kralı III. Friedrich Wilheim’in emriyle inşa edilen Brandenburg Kapısı, Neo Klasik mimarisiyle şehri ziyaret edenlerin ilk uğradığı noktalardan biri. 

Reichstag (Alman Parlamento Binası)

Tepesinde bulunan cam kubbesi ile turistlerin en fazla ilgi gösterdiği yerlerden biri olan Reichstag, Alman Parlamento Binası olarak hizmet veriyor. İnternet sitesi üzerinden rezervasyon yaparsanız, 1 saatlik tur ile cam kubbe bölümünü ücretsiz gezebilir, farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz. 

East Side Gallery (Berlin Duvarı)

1961 yılından 1989 yılına kadar Berlin şehrini Doğu ve Batı olmak üzere iki bölüme ayıran Berlin Duvarı, görülmeye değer yapılardan bir diğeri. 46 kilometreyi bulan uzunluğu ile “Utanç Duvarı” olarak da adlandırılan Berlin Duvarı’nın sadece 1 kilometrelik kısmı sağlam bırakılmış. Günümüzde 100’ü aşkın sanatçının graffiti çalışmalarıyla renklendirilen East Side Gallery keşfedilmeyi bekliyor.

Berlin Katedrali 

Barok mimarisi ile göz alıcı bir güzellik sunan Berlin Katedrali, şehrin önemli dini yapıları arasında. 18. yüzyılda inşa edilse de geçirdiği yangın sonrası neredeyse kullanılamaz hale gelen Berlin Katedrali, restorasyon çalışmalarının ardından 2006 yılında kapılarını tekrar ziyarete açmış. Dilerseniz katedralin çan kulesine çıkarak Berlin manzarasını bir de buradan izleyebilirsiniz. Berlin Katedrali’ne giriş ücretli. 

Müzeler Adası (Museumsinsel)

Tarih ve sanat tutkunlarının buluşma noktası olan Müzeler Adası zengin bir koleksiyona sahip. Özellikle Bergama Müzesi’nde Anadolu’dan getirilen pek çok eser sergileniyor. Beş farklı müzeye ev sahipliği yapan Müzeler Adası’nı haftanın her günü 10.00-18.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Yukarı Yukarı