SAYFA BAŞINA DÖN

Amasya'ya Ne Zaman Gidilir?

Amasya ne zaman gidilir

Karasal iklimle Karadeniz ikliminin buluştuğu bir noktada yer alan Amasya, kışın yağışlı ve soğuk, yazın ise sıcak ve kuraktır. İlkbahar aylarında aşırı yağış alan şehir kış aylarında ise soğuktur.

Amasya’yı ziyaret etmek için en uygun tarih aralığı haziran ile eylül ayları arasıdır. Sıcağı pek sevmeyenler ise eylül ile kasım ayları arasıdır. Ancak şehrin yıl boyunca ortalama sıcaklığı 13 derece olduğu için, uygun kıyafetlerle yılın her döneminde ziyaret edilebilir. Amasya'nın müzeleri ve merkezi dâhil ortalama gezi süresi 2 gündür.

UCUZ UÇUŞ BUL

Amasya'daki Festivaller

Amasya’da yılın belirli dönemlerinde Yöresel Çömevliya Pilav Şenlikleri, Cafer Dede Kültürel Etkinliği, Ali Pircivan Kültür Etkinliği gibi yüzlerce hatta binlerce kişinin katıldığı birçok etkinlik yapılıyor. Her bir festivalin farklı tarihleri olduğu için, şehirde bulunacağınız zaman aralıklarında hangi etkinliğin olduğunu Amasya belediyesi web sitesinden öğrenebilirsiniz. Amasya’da yapılan festivaller:

  • Amasya Uluslararası Atatürk, Kültür ve Sanat Festivali (12 - 22 Haziran)
  • Uluslararası Geleneksel Okçuluk Festivali (Haziran-Temmuz)
  • Merzifon Kültür ve Sanat Etkinlikleri Haftası (Ağustos)
Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.