tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Şehir Rehberi Şehir Rehberi

Batum’da Gezilecek Yerler

Otel Önerilerine Göz At Batum’da Gezilecek Yerler
Keşif Bülteni Keşif Bülteni

Aylık Seyahat Önerileri için E-Bültene Abone Ol

Diğer Şehirler

Batum, genelde eğlence olanaklarıyla anılıyor. Ancak sınırları dâhilinde zengin kültürel çeşitliği ve tarihi birikimi de barındırıyor. Batum'un popüler cazibe merkezlerine gezi programınızda yer verirseniz, kentin bu yönlerini tanıma olanağının dışında fotoğrafını çekebileceğiniz birbirinden güzel manzaralarla karşılaşma imkânı yakalayabilirsiniz.

Batum Bulvarı

Batum’un sahil kesimini neredeyse boylu boyunca kaplayan bulvara, Karadeniz’in enfes manzarasını seyretmek ve zaman içerisinde kentin simgeleri arasına katılmış eserleri yakından incelemek için gidebilirsiniz. Kent manzarasına hâkim bir yer ararsanız, dönme dolaba binebilirsiniz.

Alfabe Kulesi

Batum Bulvarı üzerindeki kule, DNA’nın çift sarmallı yapısından esinlenilerek oluşturulan tasarımı sayesinde yoğun ilgi görüyor. Akşamları ışıklandılan ve göz alıcı bir görünüm kazanan kulenin üzerinde ayrıca Gürcü alfabesindeki harflerle bezenmiş 33 levha bulunuyor. Yapının üst kısmındaki restoranda, manzara eşliğinde keyifli bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.

Ali ve Nino Heykeli

Kurban Said’in ölümsüz eserinden ilham alınarak yapımı gerçekleştirilen ve iki insan silüetinden oluşan yedi metrelik heykel, her on dakikada bir değişen açısıyla ziyaretçilerine hoş görüntüler sunuyor. Heykelin hareketinin tamamını izlerseniz, imkansız bir aşkı anlatan eserin baş kahramanları Ali ve Nino'yu simgeleyen parçaların kucaklaşmasını görebilirsiniz.

Piazza Meydanı

İtalyan esintileri taşıyan meydan, Eski Kent sınırları içerisinde yer alıyor. Gürcü mimar Vazha Orbeladze’nin tasarladığı alan, mozaik çalışmaları ve saat kulesi ile dikkatleri üzerine çekiyor. Meydan aynı zamanda şehrin en lüks restoran ve mağazalarına ev sahipliği yapıyor.

Batum Arkeoloji Müzesi

Zengin koleksiyonu vasıtasıyla Batum’un tarihini merak eden gezginleri kendisine çekmeyi başaran müzede, farklı dönemlere ait bronz kaplar ve seramik eşyalar sergileniyor. 1994 yılında kapılarını ziyarete açan kültürel tesiste sergilenen arkeolojik buluntular hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için rehberli turlara katılabilirsiniz.

Argo Teleferiği ve Sputnik Tepesi

Yerel kültür hakkında ilginç ipuçları yakalamak ve enfes manzarayı seyrederek sakin saatler geçirmek isterseniz, Argo Teleferiği aracılığıyla Sputnik Tepesi’nin zirvesine çıkabilirsiniz. 15 dakikalık yolculuk sonucunda ulaşacağınız zirvede, kültürel açıdan doyurucu içeriğe sahip etkinliklerin yapıldığı alanlar sizleri bekliyor.

Batum Botanik Bahçesi

Şehir merkezi ile arasında dokuz kilometre mesafe bulunan botanik bahçesi, 109 hektarlık alanı kaplıyor. Deniz kıyısındaki eğimli arazi üzerine 1912 yılında kurulan tesiste, Kafkaslar başta olmak üzere dünyanın farklı bölgelerine özgü 1800 farklı bitki ve ağaç türünü görebilirsiniz.

Gonio Kalesi

Türkiye sınırına sadece 4 kilometre uzaklıktaki kale, Gürcistan topraklarında varlığını koruyan en eski askeri yapı unvanını elinde bulunduruyor. Romalılar’ın inşa ettikleri ve M.Ö. 2. yüzyılda küçük bir kent haline geldiği anlaşılan yapıyı bir rehber eşliğinde gezerseniz, zaman içerisinde hakkında türetilen çeşitli efsaneleri dinleme şansı bulabilirsiniz.

Yukarı Yukarı