SAYFA BAŞINA DÖN

Elazığ'a Ne Zaman Gidilir?

Elazığ ne zaman gidilir

Elazığ’ın iklimsel koşulları Keban Barajı'nın yapımı ile birlikte karasal iklimden Akdeniz iklimine doğru geçiş gösterir. Bu nedenle şehrin sıcaklık ortalaması Doğu Anadolu Bölgesi sıcaklık ortalamasının üzerindedir. Yağışların çoğunlukla kış aylarında olması nedeniyle Elazığ’ı ziyaret etmek için kış ayları tavsiye edilmez. Aynı şekilde temmuz-ağustos ayı sıcaklık ortalaması hayli yüksektir ve bu aylarda da konforlu bir tatil yapmak zordur. Elazığ’a gitmek için en uygun zaman ilkbahar ve sonbahar aylarıdır. Ilıman iklimin etkisi ile özellikle ilkbahar aylarında eşsiz manzaralara şahit olabilirsiniz. Şehrin, zengin tarihi ve doğal güzelliklerinin tadına tam varabilmek için 3-4 günlük bir seyahat planı yapmak gereklidir.

UCUZ UÇUŞ BUL

Elazığ’daki Festivaller 

Elazığ kadim tarihinin yanı sıra sahip olduğu zengin kültürüyle de ön plana çıkar. Özellikle saray musikisi olarak adlandırılan yerel müziği hayli dikkat çekicidir. Elazığ’da her yıl çeşitli festivaller düzenlenir ve özellikle kültür festivalleri oldukça ilgi görür.  Tüm festival ve etkinlik programına Elazığ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün web sitesinden ulaşabilirsiniz.  

  • Uluslararası Hazar Şiir Akşamları Festivali (Eylül-Ekim)
  • Uluslararası Çayda Çıra Film ve Sanat Festivali (Mayıs)
  • Birvan Piri Davut Şenlikleri (Ağustos)
  • Keban Su ve Alabalık Festivali (Ağustos)
  • Ağın Kültür, Sanat ve Leblebi Festivali (Ağustos)

 

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.