BolBol
Üye Girişi

Gaziantep'te Gezilecek Yerler - Gaziantep'teki En Popüler 25 Yer

Keşif Bülteni
Aylık Seyahat Önerileri için E-Bültene Abone Ol

Gaziantep denildiğinde bazı kişilerin aklına kentin sahip olduğu gastronomik zenginlik gelebiliyor. Ancak deneyimli gezginler için kent, bu özelliğinden çok daha fazlasını ifade ediyor. Sizin için hazırladığımız Gaziantep gezilecek yerler listesine göz attığınızda, kentin bünyesinde barındırdığı kültürel çeşitliliği çabucak keşfetme olanağı bulabilirsiniz.

Gaziantep Kalesi

Gaziantep'te Gezilecek Yerler Gaziantep’te gezilecek yerler listesinin ilk sırasında asırlara meydan okuyan kale yer alıyor. Gaziantep Kalesi, Alleben Deresi’nin güneyinde bulunan ve yaklaşık 25 metre yüksekliğindeki tepenin üzerinde yükseliyor. Askeri yapının kökenleri, MS 2. yüzyıla kadar uzanıyor. Uzunca süre gölgesinde Gaziantep’in ilk yerleşim bölgelerinin filizlendiği kale, günümüzdeki görünümünü MS 6. yüzyılda almış.

Kent merkezinde yer alması nedeniyle Gaziantep Kalesi’ne yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Daha sonra da yine yürüme mesafesinde yer alan ve listemizin sonraki bölümlerini oluşturan cazibe merkezlerine gidebilirsiniz. Kaleyi giriş ücretini ödeyerek 08.30-17.30 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Gaziantep Savunması Kahramanlık Panoraması ve Müzesi

Kaleden ayrıldıktan sonra Demokrasi Meydanı’na doğru Derekenarı Caddesi boyunca yürüdüğünüz takdirde Gaziantep Savunması Kahramanlık Panoraması ve Müzesi’ne ulaşabilirsiniz. Müzeyi gezerken Millî Mücadele döneminde kentte yaşanan olaylara dair belgeleri ve görselleri inceleyebilirsiniz. Müzede, o yılları betimleyen bir panoramik çalışma da bulunuyor.

Gaziantep Savunması Kahramanlık Panoraması ve Müzesi’ni her gün 08.30-17.30 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Kurtuluş Haritaları ve Telgraf Odası gibi dikkat çekici bölümlerin bulunduğu müzeyi, Gaziantep Kart alarak indirimli fiyatla gezebilirsiniz.

Gaziantep Arkeoloji Müzesi

“Gaziantep’te gezilmeye değer yerler hangileridir?” sorusuna verilebilecek ideal yanıtlardan bir diğeri Arkeoloji Müzesi. Bir önceki durağınıza gayet yakın konumdaki kültürel tesis, 1944 yılından bu yana kentin geçmişini merak edenleri kendisine çekiyor. Deprem dolayısıyla geçici olarak kapalı durumdaki güncel adresine 1969 yılında taşınan müzede, 1.800’e yakın eser sergileniyor.

Gaziantep Arkeoloji Müzesi’nin sergi alanlarında, çeşitli kayaçlar ile nesli tükenen Maraş Fili’nin kalıntılarını yakından inceleyebilirsiniz. Ardından Neolitik Dönem’den günümüze ulaşan taş heykellere göz atabilirsiniz. 08.00-17.00 saatleri arasında ziyarete açılan müzede ayrıca Karkamış antik kenti buluntuları sergileniyor.

Zeugma Mozaik Müzesi

Zeugma Müzesi Kale ve müze gezintileri sonrasında bir süreliğine Hacı Sani Konukoğlu Bulvarı’nın karşı tarafına geçebilirsiniz. Zira göz alıcı koleksiyonu ile konuklarını büyüleyen Zeugma Mozaik Müzesi, kentin bu kesiminde yer alıyor. Sanata ve kentin tarihine meraklı gezginlerin Gaziantep gezilecek yerler listelerinin vazgeçilmezi müzedeki en eski eserler, Geç Antik Dönem’e dayanıyor.

Toplam 2 bin 500 metrekare alanı kaplayan mozaiklerin yanı sıra müzeyi gezerken Roma Dönemi’ne ait heykel, sütun ve çeşmeleri yakından inceleyebilirsiniz. Sesli rehberlik hizmetinin bulunduğu Zeugma Mozaik Müzesi, her gün 08.30-17.00 saatleri arasında tarih ve sanat meraklılarını ağırlıyor.

Gaziantep Atatürk Anı Müzesi

Yeniden Gaziantep Kalesi civarına döndüğünüzde ilk olarak Gaziantep Atatürk Müzesi’ne zaman ayırabilirsiniz. Tarihi Bey Mahallesi sınırları içerisindeki anı müzesi, Atatürk’ün 1933’te kenti ziyaret ederken konakladığı binanın bir benzeriyken içerisinde sergilenen kişisel eşyalar ise bizzat Mustafa Kemal Atatürk tarafından kullanılmış. Müzenin anı kısmını gezdikten sonra mutlaka ikinci kısma geçmenizi öneririz. Çünkü bu kısımda, Atatürk Araştırma Kitaplığı ile Sözlü Tarih Araştırma Odası bulunuyor.

Bey Ali Özalgan Sokak’ta yer alan müze, hafta boyunca 08.30-17.30 saatleri arasında ziyarete açık tutuluyor.

Bayazhan Gaziantep Kent Müzesi

Gaziantep merkezde gezilecek yerler arasında bulunan Bayazhan Gaziantep Kent Müzesi, yerel kültürü ve tarihi tanıtma misyonu üstleniyor. Müze, klasik Osmanlı han mimarisiyle 1909 yılında inşa edilmiş iki katlı yapıda misafirlerini ağırlıyor. Kültürel tesisi, aslında kenti tanımanızı sağlayacak bir rehber kaynak şeklinde düşünebilirsiniz. Zira içeriği, Gaziantep’in tarihi ve turistik yerleri ile doğal güzelliklerini gezginlere tanıtacak şekilde tasarlanmış.

Bayazhan Gaziantep Kent Müzesi’nde gezerken kentin zengin mutfak kültürü hakkında da bilgiler edinebilirsiniz. Kent müzesinde ayrıca kutnu, sedef, bakır işçiliği gibi el sanatlarının ziyaretçilere tanıtılması amaçlanıyor.

Emine Göğüş Mutfak Müzesi

Gaziantep uçak bileti alıp kente ulaştığınızda, kentin kökenleri binlerce yıl öncesine dayanan gastronomik zenginliğini tanımak için doğruca Emine Göğüş Mutfak Müzesi’ne gidebilirsiniz. Kalenin hemen arka tarafındaki müze, emek ve yardımlaşma odaklı mutfak kültürünü tanıtma misyonunu başarıyla üstleniyor. Üstelik kültürel tesis, 1904 tarihli ve mimari açıdan çekici bir konakta faaliyet gösteriyor.

Emine Göğüş Mutfak Müzesi’nde, yerel halkın kullandığı yemek malzemelerinden mutfak araç gereçlerine kadar birçok detay hakkında bilgi edinebilirsiniz. Hatta yöresel yemek ve içeceklerin nasıl hazırlandığı konusunda kapsamlı fikir sahibi olabilirsiniz. Belirli tarihlerde gastronomi odaklı etkinliklere ev sahipliği yapan müzede, Gaziantep’e özgü baharatları satın alabileceğiniz bir alışveriş yeri bulunuyor.

Tarihi Gümrük Han

Gezdiğiniz kentlerdeki el sanatları zenginliğini tanımaktan hoşlanıyor musunuz? O hâlde Kale çevresindeki turunuzu tamamladıktan sonra soluğu Tarihi Gümrük Han’da alabilirsiniz. Han, 1878 yılında yapımı tamamlandıktan sonra yolcuların konaklaması için hizmet vermeye başlamış. Kale gözetiminde yıllar boyu Gaziantep’e gelenlere konforlu ve güvenli konaklama olanağı sunan yapı, şimdilerde el sanatlarını yaşatmak isteyen ustalara ev sahipliği yapıyor.

Yerel halkın “Yaşayan Müze” adıyla da andığı Gümrük Han’da kentle özdeşleşmiş ve bazıları unutulmaya yüz tutmuş el sanatları hakkında detaylıca bilgi edinebilirsiniz.  Hatta dilerseniz bu özgün ürünlerden satın alıp el sanatları koleksiyonunuzu genişletebilirsiniz.

Hamam Müzesi

Gaziantep, gastronomik zenginliği ile olduğu kadar hamam kültürüyle de ünlü. Kentin bu yönü hakkında detaylıca bilgi edinmek için en ideal ziyaret noktası olaraksa Hamam Müzesi öne çıkıyor. Müze, 1577 yılında Lala Mustafa Paşa tarafından yaptırılan külliyenin hamam bölümünde faaliyet gösteriyor. Kültürel tesisin soğukluk, ılıklık ve sıcaklık bölümlerinde Osmanlı zamanında kullanılan eşyaları inceleme fırsatı bulabilirsiniz.

Halûk Perk koleksiyonundan eşyaların sergilendiği Hamam Müzesi’nde, kültüre özgü detaylar balmumu heykellerin kullanıldığı canlandırmalar aracılığıyla konuklara aktarılıyor. Kaleden Hanlar Bölgesi’ne yürürken karşınıza çıkacak müzeyi 08.30-17.30 (yaz döneminde 19.00) saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Kaleoğlu Mağarası

Hamam Müzesi’nden çıkışta rotanızı Gümrük Caddesi’ne çevirip bir süre yürürseniz, kentin bir diğer görülmeye değer mekânı olan Kaleoğlu Mağarası’na ulaşabilirsiniz. Mağara, Yeni Han adıyla bilinen yapının geçmişte depo olarak kullanılan kısmını oluşturuyor. Üstlendiği misyonsa aslında tam da kentin kültürel ve tarihi zenginliğini tanımak isteyenlere göre.

Ücretsiz girebileceğiniz Kaleoğlu Mağarası’nı ziyaret ettiğinizde, Osmanlı mimarisine özgü detayları yakından inceleme olanağına kavuşabilirsiniz. Bu fırsata ek olarak yerel mutfağa özgü lezzetlerin de tadına bakabilirsiniz. Bu yönünden ötürü mekânı, Gaziantep akşam gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz.

Gaziantep Zincirli Bedesten

Aynı cadde üzerinde biraz daha ilerlediğinizde, “Gaziantep’in tarihi AVM’si” yakıştırmasının yapıldığı Zincirli Bedesten’de dolaşma imkânı bulabilirsiniz. Bedesten, 1718 yılında Darendeli Hüseyin Paşa’nın isteği doğrultusunda inşa edilmiş. Yapı, Osmanlı Dönemi kapalı çarşı mimarisinin bir örneğini oluşturuyor.

Vakıf kayıtlarında 80 dükkâna sahip olduğu belirtilen Zincirli Bedesten’de, ağırlıklı olarak turistik eşyaların satışı yapılıyor. Burada dolaşırken kente özgü el sanatları ürünlerini, bakır ve gümüş takıları, yöresel lezzetlerin temelini oluşturan gıda malzemelerini satın alabilirsiniz. Bedesten, 19.30’a kadar ziyaret edilebiliyor.

Bakırcılar Çarşısı

Gaziantep’te gezilebilecek turistik yerler denildiğinde, Bakırcılar Çarşısı’na mutlaka ayrı bir yer ayırmak gerekiyor. Siz de birçok gezgin gibi çarşıya otantik bir alışveriş deneyimi yaşamak amacıyla uğrayabilirsiniz. Birkaç yapının birleşiminden oluşan alışveriş kompleksi şeklindeki çarşının ilk olarak 19. yüzyılda kurulduğu düşünülüyor.

Peki, Hanlar Bölgesi’nde sizleri neler mi bekliyor? Buradaki dükkânları dolaşırken çarşıya adını veren bakırcıların satışını yaptıkları ürünleri satın alabilirsiniz. Hatta birkaç atölyede bu ürünlerin nasıl yapıldıklarını ve kalaylama sürecini öğrenebilirsiniz. Gaziantep Bakırcılar Çarşısı, binalarındaki ahşap işçiliği ve dükkân içerikleriyle fotoğraf çekimi için de ideal bir mekân olma özelliği taşıyor.

Almacı Pazarı

Bakırcılar Çarşısı’nı dolaştıktan sonra komşusu Almacı Pazarı’na vakit ayırmak isteyebilirsiniz. Eğer yöresel lezzetlerin tadına bakmak istiyorsanız, burada ilgi çekici fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Zira pazar bünyesinde faaliyet gösteren satıcıların tezgâhlarını Antep fıstığından ev yapımı tarhanaya, yöresel tatlılardan peynir çeşitlerine kadar onlarca farklı seçenekten ürün oluşturuyor.

Üstelik Almacı Pazarı, yalnızca Gaziantep mutfağının temellerini tanımak için ideal bir mekân niteliği taşımıyor. Çünkü pazarda el sanatları ürünleri de ilgilenenlerin beğenisine sunuluyor. Pazar ayrıca ünlü komşusu Bakırcılar Çarşısı gibi ilgi çekici mimari detayları bünyesinde barındırıyor.

Şahinbey Millî Mücadele Müzesi

“Almacı Pazarı’ndan ayrıldıktan sonra acaba nereye gidilir?” diye soruyorsanız gezi rotanıza Şahinbey Millî Mücadele Müzesi’ni ekleyebilirsiniz. Üstelik tarih meraklılarının Gaziantep gezilecek yerler listelerinin vazgeçilmezi konumundaki müzeye, Şehitler Caddesi üzerinde bir süre yürüyerek rahatça ulaşabilirsiniz. Müzede, Kurtuluş Savaş’ında Gaziantep’te sürdürülen direniş hareketine dair tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Şahinbey Millî Mücadele Müzesi’nin sergi alanlarını gezerken tüm bilgileri kronolojik sırayla edinme kolaylığını ilk elden deneyimleyebilirsiniz. Döneme yönelik canlandırmalar içinse yönlendirmeleri takip edip mağara bölümüne geçiş yapabilirsiniz. Ücretsiz ziyaret edebileceğiniz kültürel mekân, her gün 09.00-18.00 saatleri arasında faaliyet gösteriyor.

Şehreküstü Konakları

Gaziantep, birçok alanda dünü ve bugünü bir arada sunma konusunda örnek şehirler arasında yer alıyor. Kentin bu yönünü daha net biçimde tanımak için gezi programınızda Şehreküstü Konakları’na yer verebilirsiniz. Birçok dizi ve filmde de kullanılan Tarihi Gaziantep Evleri’ni gezerken 1900’lü yılların kent mimarisine dair dikkat çekici detaylara denk gelebilirsiniz.

2013 yılında restorasyonları tamamlanarak yeniden kullanıma sunulan konaklardan biri, günümüzde kütüphane işlevi görüyor. 292 numaralı konut ise kültür evi olarak ziyarete açık tutuluyor. Yöreye özgü kesme taş işçiliğinin başarılı örneklerinden bir diğeri ise kadınlara özel okuma salonuna ev sahipliği yapıyor. Evlerin avlularını dolaşırken bol bol fotoğraf çekme fırsatı bulabilirsiniz.

Kurtuluş Cami

Gaziantep evlerini gezdikten sonra kent merkezindeki turunuza Kurtuluş Cami ile devam edebilirsiniz. Mimari özelliklerinden dolayı “Gaziantep’in Ayasofya’sı” lakabıyla da anılan dini yapı, 1892 yılında Valide Meryem Kilisesi olarak inşa edilmiş. Bir dönem hapishaneye dönüştürülen yüksek kubbeli yapı, Gotik tarzı ile kentte görülmeye değer yapıların başında geliyor.

Kent merkezine yürüme mesafesindeki dini yapı, taş işçiliği ile dikkat çekiyor. Kurutuluş Cami’nin ardından mimari özgünlüğü ile öne çıkan bir diğer dini yapı olan Kendirli Kilisesi’ni de ziyaret edebilirsiniz.

Gaziantep Botanik Bahçesi

Kapalı mekânlarda zaman geçirdikten sonra biraz açık havada dolaşmak isterseniz, Gaziantep Botanik Bahçesi’ne gidebilirsiniz. Gaziantep Gezegenevi ve Bilim Merkezi’ne komşu botanik bahçesi, 2009 yılında 17 bin metrekarelik alan üzerine kurulmuş. Aynı zamanda ilk, orta ve lise çağındaki çocuklar için bir eğitim merkezi işlevi üstlenen cazibe merkezinde Zen, Japon, Osmanlı bahçelerinde zaman geçirebilirsiniz.

Gaziantep Botanik Bahçesi’nde üç tematik bölüme ek olarak su bitkileri, gül, açık tohumlu bitkiler gibi kısımlar da yer alıyor. 9 farklı bölümde toplam 1.000 civarında bitki türünün bulunduğu botanik bahçesi, haftanın her günü 09.00-18.00 saatleri arasında ücretsiz ziyaret edilebiliyor.

Gaziantep Gezegen Evi ve Bilim Merkezi

Gaziantep’te çocuklarla gezilebilecek yerlerden bahsedildiğinde akla hemen iki önemli cazibe merkezi geliyor. Bu durakların ilki olan Gaziantep Gezegen Evi ve Bilim Merkezi; 3500 metrekare kapalı, 1500 metrekare açık alana sahip ve küçük yaştaki gezginlere yaşadığımız dünya ve evren hakkında eğlenceli bilgiler anlatmayı hedefliyor.

Gaziantep Gezegen Evi ve Bilim Merkezi ziyaretiniz esnasında çeşitli gök cisimlerini ve onların uzay boşluğundaki hareketlerini izleyebileceğiniz salona odaklanabilirsiniz. Özel tasarımlı salonun ardından rotanızı atölye çalışmalarının gerçekleştirildiği alanlara çevirebilirsiniz.

Gaziantep Oyun ve Oyuncak Müzesi

Kentte tatil yaparken hem çocukların hem de yetişkinlerin ilgisini çeken Gaziantep Oyun ve Oyuncak Müzesi’ni ziyaret etmeyi düşünebilirsiniz. Üstelik bu aktiviteyi gerçekleştirirken bir Antep evini gezme fırsatı da yakalayabilirsiniz. Tarihi atmosfere sahip Bey Mahallesi sınırları içerisindeki müze, 18. yüzyıldan günümüze kadarki süreçte toplumların yaşadıkları değişimleri oyuncaklar üzerinden ziyaretçilerine aktarıyor.

Küratörlüğünü Sunay Akın’ın yaptığı Gaziantep Oyun ve Oyuncak Müzesi’ni, yaş ve meslek gruplarına göre değişen giriş ücreti ile 08.30-17.30 saatleri arasında gezebilirsiniz. Müzenin koleksiyonunda 1700-1990 yılları arasında el emeğiyle üretilmiş birçok oyuncak bulunuyor.

Bey Mahallesi

Gaziantep kent merkezindeki turunuzda, vaktinizin bir kısmını Bey Mahallesi’ne ayırabilirsiniz. Geniş avlulu ve iki katlı taş evlerle süslü mahalle, asırlar boyunca farklı anlayışlara sahip toplulukların birlikte huzur içerisinde yaşadıkları bir yermiş.

Bey Mahallesi’nin Arnavut kaldırımlı dar sokaklarını arşınlarken sizlere detaylıca anlattığımız Gaziantep Oyun ve Oyuncak ile Atatürk Anı müzelerini ziyaret edebilirsiniz.

Dülük Antik Kenti

Gaziantep kent merkezinden 10 kilometre uzaklıktaki Dülük Antik Kenti’nin kökenleri, günümüzden tamı tamına 600 bin yıl öncesine uzanıyor. Hâliyle tarih odaklı gezilerden hoşlanan kişilerin Gaziantep günübirlik gezilecek yerler listelerinin ilk sıralarında kendisine yer buluyor. Keber Tepesi ve çevresini kaplayan antik kent, Anadolu bulunan ilk Mitras Yeraltı Tapınağı’nı bünyesinde barındırıyor.

Tapınağın bulunduğu mağara, Roma Dönemi’nde de dini mekân olarak kullanılmış. Bu nedenle içerisindeki buluntular oldukça değerli kabul ediliyor. Dülük Antik Kenti’ni gezerken tapınağın yanı sıra nekropol alanına zaman ayırabilirsiniz. Zira antik yerleşimin bu kısmındaki bazı mezar odalarında, döneme özgü anlayışı betimleyen dini ve mitolojik kabartmalar yer alıyor.

Antik kente gitmek için Gaziantep merkezden Dülük Köyü’ne ulaşım sağlayan dolmuşlara binebilirsiniz.

Zeugma Antik Kenti

Gaziantep ve çevresini saran coğrafyanın tarihi hakkında daha fazla bilgi edinmek için gezi planlarınıza Zeugma Antik Kenti’ni dahil edebilirsiniz. Mozaikleri ile ünlenen kent, aslında oldukça zengin tarihe sahip. Nizip ilçesine bağlı Belkıs Köyü’ne komşu antik yerleşim bölgesi, MÖ 300 yılında Büyük İskender’in komutanlarından Selevkos Nikator kurulmuş ancak asıl yükselişini MÖ 1. yüzyılda Roma hâkimiyetine girince yaşamış.

Roma hâkimiyeti altında olduğu dönemde önemli bir ticaret merkezi hâline gelen Zeugma, kısa sürede zenginleşmiş. Öyle ki kent merkezinde sergilenen mozaiklerin kentte bulunanların küçük bir kısmı olduğuna inanılıyor. Antik kent ziyaretiniz esnasında hâlâ daha devam eden kazı çalışmalarını gözlemleme fırsatı bulabilirsiniz.

Müze Kart’ın geçerli olduğu antik kente, Belkıs Köyü’ne giden toplu ulaşım araçlarına binerek rahatlıkla gidebilirsiniz.

Rumkale

Tarih odaklı gezilerden hoşlanıyorsanız, Gaziantep’te gezilecek yerler listenize Rumkale’yi ekleyebilirsiniz. Çünkü burada geçireceğiniz zaman boyunca hem tarihi kalıntıları yakından görme hem de birçok fotoğraf çekme fırsatını yakalayabilirsiniz. Peki, buraya nasıl mı gideceksiniz? Önce toplu ulaşım araçlarıyla Yavuzeli ilçesine bağlı Kasaba Köyü’ne ulaşıp teknelerle karşı kıyıdaki kalıntıları gezebilirsiniz.

Yerleşime dair izlerin Antik Dönem’e dayandığı Rumkale, konuklarına Geç Roma ve Orta Çağ Dönemi’nden kalıntılar sunuyor. Kaleyi gezerken özellikle iki dini yapının günümüze ulaşan bölümlerini görme olanağı bulabilirsiniz. Bu yapılardan Aziz Nerses Kilisesi kalenin güneyinde, Barşavma Manastırı ise kuzeyinde yer alıyor.

Yesemek Açık Hava Müzesi

Taş oyması eserlerden hoşlanıyor musunuz? O zaman Gaziantep gezinizin bir kısmını Yesemek Açık Hava Müzesi’ni gezmeye ayırabilirsiniz. Müzenin bulunduğu alan, Yakın Doğu’nun en büyük taş ocağı ve heykel işleme atölyesine ev sahipliği yapmış. Hitit kültürüne özgü kalıntıları burada düzenli bir şekilde görmek mümkün.

Yesemek’te dolaşırken taş ocağından çıkarılan parçaların nasıl bir sanat eserine dönüştürüldüğü konusunda kapsamlıca fikir sahibi olabilirsiniz. Zira sergi alanları oluşturulurken tıpkı Antik Dönem’deki gibi taşların ocaktan kesilmesi, yontu taslaklarının hazırlanması, taslakların esere dönüştürülmesi safhalarına bağlı kalınmış.

Yesemek, 08.00-17.00 saatleri arasında ziyarete açık tutuluyor. Ücretsiz gezebileceğiniz müzeye, kent merkezinden özel araç ile ulaşabilirsiniz.

Köklüce Kanyonu

Tatil sürenizin bir kısmını doğal güzelliklerle çevrelenmiş hâlde geçirmek isterseniz, Gaziantep gezilecek doğal yerler listenize Köklüce Kanyonu’nu ekleyebilirsiniz. Merkeze yaklaşık 60 kilometre uzaklıktaki kanyonda, kamp deneyimi yaşayabilirsiniz. Araban ilçesi sınırları dahilindeki doğal oluşumda ayrıca oldukça keyifli kaya tırmanışı parkurları bulunuyor. Dilerseniz yürüyüş rotalarında bol bol fotoğraf da çekebilirsiniz.

Köklüce Kanyonu’nda ücretsiz kamp yapabilirsiniz. İzole ortamı nedeniyle bölge gökyüzü gözlemi için de ideal. Yalnız kamp yapmaya karar verirseniz, yanınızda yeterli miktarda erzak bulunmasına özen gösterin. Çünkü kanyonda herhangi bir tesis bulunmuyor.

Gaziantep, bir yandan harika lezzetlerin tadına bakarken diğer taraftan kültürel bilgi dağarcığınızı genişletmenizi sağlayacak sayısız fırsatı bünyesinde barındırıyor. Bu fırsatları ilk elden deneyimlemek için hemen bir uçak bileti alıp kentteki tatil sürecinize hazırlanmaya başlayın.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Gaziantep’in en güzel gezilecek yeri neresi?

Gaziantep merkezde ne yapılır?

Gaziantep hafta sonu nereye gidilir?

Gaziantep bölgesinde çocuklarla birlikte gidilecek yerler nereler?

Çerezleri kullanımımız hakkında

Pegasus İnternet Sitesinin düzgün bir şekilde çalışması ve performansının artırılması için gerekli çerezleri kullanıyoruz. Bunlara ek olarak tercihinize bağlı foksiyonel çerezler ile reklam ve üçüncü kişilere ait çerezler kullanmaktayız. Fonksiyonel çerezler Pegasus İnternet Sitesindeki tercihlerinizin hatırlanmasını sağlar. Reklam ve üçüncü kişilere ait çerezler ise tarayıcınız üzerinden internet kullanımınıza bağlı reklam ve tanıtım içeriği sunmaktadır.Tercihe bağlı çerezlerin kullanımına aşağıdaki tercihler üzerinden izin verebilir veya bu yönde kullanımı engelleyebilirsiniz. Gerekli çerezleri internet tarayıcınızın ayarlar bölümünden etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Bu çerezleri devre dışı bıraktığınızda Pegasus İnternet Sitesinin bazı özelliklerinden faydalanamayacağınızı lütfen dikkate alınız. Detaylı bilgi için Pegasus Gizlilik Politikası – Çerezler (Cookies) ve Dijital Pazarlama Uygulamaları sayfasındaki bilgileri inceleyebilirsiniz.

Oturum çerezleri

Pegasus İnternet Sitesinin düzgün bir şekilde çalışabilmesi için gereklidir. Pegasus İnternet Sitesinin ziyaret edilebilmesini ve özelliklerinden faydalanılmasını bu çerezler sağlar. Oturum çerezleri, internet sitesinde sayfalar arasında bilgileri taşıyabilmek ve bilgileri tekrardan girmek zorunluluğunu ortadan kaldırmak için kullanılmaktadır.

Performans çerezleri

Bu çerezler aracılığıyla, sayfaların ziyaret sıklığı, varsa ilgili hata iletileri, sayfalarda geçirilen zaman ve kullanıcının internet sitesini kullanma şekliyle ilgili bilgileri toplanır. Bu bilgiler aracılığıyla, Pegasus İnternet Sitesinin performansının arttırılması sağlanır.

Fonksiyonel çerezler

Bu çerezler ile kullanıcının site içinde yapmış olduğu seçeneklerin (örneğin, seçilen şehir, uçuş tarihi) hatırlanması sağlanır ve böylelikle kullanıcıya kolaylık sağlanmış olur. Bu çerezler ile kullanıcılara gelişmiş internet özellikleri sağlanır.

Reklam ve üçüncü taraf çerezleri

Pegasus internet sitesinde bazı fonksiyonların kullanımı amacıyla üçüncü taraf tedarikçilerine ait çerezleri kullanılır (örneğin, uçuş noktaları ve promosyon sayfalarında yer alan sosyal medya paylaşım araçlarının oluşturduğu çerezler). Pegasus İnternet sitesinde reklam takibi yapan firmaların çerezleri de mevcuttur.

Detaylı bilgi için

Detaylı bilgi için Pegasus Gizlilik Politikası – Çerezler (Cookies) ve Dijital Pazarlama Uygulamaları sayfasındaki bilgileri inceleyebilirsiniz.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus BolBol hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.
İŞLEM TAMAMLANDI
Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.