tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Şehir Rehberi Şehir Rehberi

Kahire'de Gezilecek Yerler

Otel Önerilerine Göz At Kahire'de Gezilecek Yerler
Keşif Bülteni Keşif Bülteni

Aylık Seyahat Önerileri için E-Bültene Abone Ol

Diğer Şehirler

Tarihi güzellikleri, kültürü ve etnik dokusuyla Kahire’de gezip görülecek çok fazla rota bulunur; Gize Piramitleri bu rotaların başında yer alır. Tarihi öneme sahip ve eski uygarlıklara ışık tutan pek çok müzesi, otantik sokakları ve çarşılarıyla Kahire’de oldukça keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Gize Piramitleri ve Sfenks

Gize Piramitleri dünyanın en ilgi çekici yerlerinden biri olarak bilinir. Kahire’den düzenlenen günlük turlarla ziyaret edilebilen Gize platosunda yer alan piramitler Kahire gezisinde mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. İsimlerini Antik Mısır firavunlarından alan üç piramitten oluşan Gize Piramitlerinin isimleri Keops, Kefren ve Mikerinos’tur. Dünyanın yedi harikasından biri olan piramitler büyüklükleri ve ihtişamı ile ziyaretçilerini adeta büyüler. Piramitlerin yanı sıra burada bir de Büyük Gize Sfenksi bulunmaktadır. 73.5 metre uzunluğa, 6 metre genişliğe ve 20 metre yüksekliğe sahip olan bu yapı, dünyanın en büyük heykeli olarak kabul edilir. Antik Mısır kültüründe kutsal kabul edilen sfenksin, piramitleri korumak amacıyla inşa edildiği düşünülmektedir. 

Han El Halili Çarşısı

Kahire’nin merkezindeki 600 yıllık El-Hüseyin mahallesinde yer alan çarşı şehrin sosyal hayatının kalbi olarak da kabul edilir. MS 970 yılında inşa edilmiş olan hanın daracık ama ışıl ışıl koridorlarında gezinirken birbirinden ilginç hediyelik eşyalara, bölgeye has tekstil ürünlerine ve bolca otantik nargileye denk geleceksiniz. Bu tarihi çarşı sadece Kahire için değil aynı zamanda Mısır için de oldukça önemli bir yere sahiptir. Alışveriş ve yerel hakla kaynaşmak, Mısır’ın etnik dokusunu deneyimlemek için en uygun yerlerden biridir. Toplu taşıma araçlarından herhangi biri aracılığıyla bu çarşıya rahatlıkla ulaşım sağlamak mümkündür. 

Aklınıza gelebilecek her şeyin satıldığı bu inanılmaz çarşıdaki alışverişinizi yaparken han bölgesinde Orta Çağ İslam mimarisine dair birçok tarihi yapıya da rastlayacaksınız. Bu yapılar arasında en ilgi çekici olanların başında El-Hiseyin Cami gelir. Bunun yanı sıra Muizz Caddesi, Wekalet El Ghouri ve El-Azhar çarşıları da görülmeye değer rotalar arasındadır. 

Kahire Mısır Müzesi

Antik Mısır uygarlığına ait pek çok eser ve piramitlerde bulunmuş olan mumyaların sergilendiği müze, 1902 yılında açılmıştır. Tarihi 1835 yılına dayanan, köklü bir müze olan Mısır Müzesi’nde sergide bulunanlar arasında lahitler, büst ve heykeller, hiyeroglifler gibi eserler yer almaktadır. 

Old Cairo (Eski Kahire ya da Coptic Cairo)

Kahire’deki İslam öncesi Hristiyan yapılarına da çok iyi örnekler barındıran olan Old Cairo bölgesinde Mısır’ın tarihine ışık tutan pek çok yapı yer almaktadır. Semavi dinlerin tümünden örnekler barındıran bölgede ziyaret edebileceğiniz en önemli yapılar arasında Ibn El-Aas Camii, Ben Ezra Sinagogu ve bir de kilise bulunmaktadır. Kıpti Müzesi de görülmeye değer birbirinden ilginç 15.000 adet tarihi esere ev sahipliği yapan bir müzedir. Burada Eski Mısır, İslam, Bizans, Eski Yunan ve Osmanlı gibi pek çok imparatorluk ve kültüre ait eserlere rastlamak mümkündür. 

Al-Azhar Parkı

Al-Azhar bölgesinde adeta bir vaha olan park, Mısır’da yerel halk ve turistlerin nefes almak ve keyifli vakit geçirmek için ziyaret ettikleri yerlerin başında gelmektedir. Kalabalık sokaklardan ve Mısır’ın trafiğinden biraz uzaklaşmak ve doğayla iç içe bir gün geçirmek isterseniz, Al-Azhar Parkı beklentilerinize cevap verecektir. Salah Salem Caddesinde bulunan parkı toplu taşımayla ziyaret etmek oldukça kolaydır.

Yukarı Yukarı