tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Şehir Rehberi Şehir Rehberi

Sharjah’ta Gezilecek Yerler

Otel Önerilerine Göz At Sharjah’ta Gezilecek Yerler
Keşif Bülteni Keşif Bülteni

Aylık Seyahat Önerileri için E-Bültene Abone Ol

Diğer Şehirler

Birleşik Arap Emirlikleri’nin en gelişmiş şehirlerinden biri olan Sharjah’ta, tarihi ve kültürel açıdan görmeniz gereken yerler hayli fazla. İşte, Sharjah’ın öne çıkan gezi durakları…

Sharjah İslam Müzesi

Sharjah İslam Müzesi

1996 yılında kapılarını ziyaretçilerine açan Sharjah İslam Müzesi, İslam sanat alanında 5 binin üzerinde esere ev sahipliği yapıyor. İslam Medeniyeti hakkında tam bir kültür hazinesi olan müzede, en güzel eserleri yakından inceleyebilirsiniz.

Kral Faysal Camii

1987 yılında inşası tamamlanan Kral Faysal Camii, şehrin en görkemli yapısı olarak nitelendiriliyor. İslam mimarisinin incelikli işçiliği ile yapılan cami, görsel açıdan ziyaretçilerini büyülüyor. 15 bin kişi kapasiteli camide bir de İslam kütüphanesi mevcut.

Sharjah Bilim Müzesi

Bilim alanındaki gelişmeleri eğlenceli bir konseptte ziyaretçilerle buluşturan Sharjah Bilim Müzesi, 1996 yılından beri hizmet veriyor. Fizyoloji, doğa kanunları ve fizik alanında çok farklı koleksiyonlarla karşılaşacağınız müzede, zaman zaman düzenlenen eğlenceli şovlar da ziyaretçilere keyifli anlar yaşatıyor.

Al Noor Camii

Al noor cami

Türk ve Osmanlı mimarisinden izler taşıyan Al Noor Camii, şehrin görülmesi gereken yapılarından biri. Etkileyici mimari unsurları ile görenleri kendine hayran bırakan dini mekanın esin kaynağı ise ülkemizdeki Sultan Ahmet Camii.

Al Mamzar Plajı

Şehrin en huzurlu mekanı olarak nitelendirilen Al Mamzar Plajı, yumuşak kumları ve palmiye ağaçları ile tam bir dinlenme noktası. Sharjah’ın en güzel gün batımını da izleyebileceğiniz plajda su sporları gibi aktivitelerle eğlenebilirsiniz.

Sharjah Akvaryumu

6 bin 500 metrekare genişliğinde bir alan üzerine inşa edilen Sharjah Akvaryumu, 150’nin üzerinde deniz canlısına ev sahipliği yapıyor. 20 adet farklı akvaryum alanı ve uzun bir tünelden oluşan mekanda, su altı dünyasını yakından tanıyabilirsiniz.

Sharjah Arkeoloji Müzesi

Birleşik Arap Emirlikleri’nde yapılan kazılar sonucu çıkarılan pek çok eseri Sharjah Arkeoloji Müzesi’nde görebilirsiniz. Taş Devri’nden İslam tarihine kadar farklı dönemlerde bulunan eserler, sizi kültürel bir yolculuğa davet ediyor.

Sharjah Kalesi

İlk kez 1820 yılında inşa edilen, daha sonra yıkılıp orijinaline sadık kalınarak restore edilen Sharjah Kalesi, suçluları cezalandırma noktası olarak kullanılmasının yanında turistlerin en çok rağbet gösterdiği yerlerden biri.

Klasik Araba Müzesi

Sharjah klasik araba müzesi

20. yüzyılda üretilen farklı özellikte otomobillerden oluşan Klasik Araba Müzesi, otomobil meraklılarına hitap ediyor. Müzede otomotiv endüstrisi hakkında bilgi sahibi olmanız da mümkün.

Sharjah Sanat Müzesi

1997 yılında açılan Sharjah Sanat Müzesi, Arap sanat tarihinin önde gelen eserlerini inceleyebileceğiniz adreslerden. Kısa ve uzun süreli sergi alanına sahip iki bölümden oluşan müzede, Orta Doğu çağdaş sanat eserleri oldukça ilgi çekiyor.

Khor Fakkan

Khor Fakkan

Palmiye ağaçları ile çevrili upuzun kumsalı ve berrak denizi ile Khor Fakkan, özellikle hafta sonları ziyaretçilerin akınına uğruyor. Dalış imkanı da bulunan Khor Fakkan şehir merkezine yaklaşık 100 km mesafede yer alıyor. 

Fossil Rock

Bölgenin en çarpıcı doğal güzellikleri arasında bulunan Fossil Rock, Sharjah’a bir saatlik mesafede ve arkeolojik alanları ile ünlü. Bölgede yürüyüş turlarına katılabilir, kızıl kumların arasında eşsiz fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz. 

Sharjah Ulusal Parkı

Sharjah gezi listenize ekleyebileceğiniz yerlerden biri de rengarenk çiçeklerle süslü Sharjah Ulusal Parkı. 155 dönümlük alanıyla şehrin en büyük parkı konumunda olan Sharjah Ulusal Parkı, piknik ve oyun alanları ile çocuklu aileler için cezbedici yerlerin başında geliyor.

Yukarı Yukarı