tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Şehir Rehberi Şehir Rehberi

Üsküp'te Gezilecek Yerler

Otel Önerilerine Göz At Üsküp'te Gezilecek Yerler
Keşif Bülteni Keşif Bülteni

Aylık Seyahat Önerileri için E-Bültene Abone Ol

Diğer Şehirler

Köklü geçmişi ve kozmopolit kültürü ile etkileyici bir şehir olan Üsküp; Roma ve Osmanlı dönemlerinden kalma tarihi eserleriyle yerli ve yabancı turistlerin cazibe merkezidir. Üsküp’te mutlaka görülmesi gereken yerler: 

Aziz Ohrid Kliment Katedrali

Üsküp Aziz Ohrid Kliment Katedrali

Üsküp’te bulunan Meryem Ana Katedrali’nin menfur bir saldırı sonucu tahrip edilmesinin ardından 1972 yılında yeniden inşa edilen katedral, Aziz Kliment’in 1150. yaş dönümünde kutsal bir kimlik kazanmıştır. Kubbe ve kemerleri ile ihtişamlı bir görünüme sahip olan mabed, Avrupa sanatının eşsiz özelliklerini taşır. 

Bedesten

15. yüzyıldan kalma tarihi çarşı dönemin Osmanlı yöneticileri tarafından inşa ettirilmiştir. Türkiye’de de benzerine sık rastlanan bedesten, 1689 yılında büyük hasar görmüştür. Bu tarihten sonra zaman içinde tahrip olsa da 1900 yılında yeniden inşa edilmiş ve ayakta tutulmuştur. Günümüzde Makedon hükümeti tarafından kullanılan bedesten, şehrin en çok ziyaret edilen yerler arasında yer alır.

Mustafa Paşa Cami

Cami Osmanlı veziriazamlarından bir tanesi olan Mustafa Paşa tarafından 1492 yılında inşa ettirilmiştir. Tek minareli bu görkemli cami uzun yıllar boyunca restorasyon yapılmadan ayakta durabilmiştir. 1963’te yaşanan deprem sonrası hasar gören cami restore edilip ibadete açılmıştır. Mustafa Paşa Cami, günümüzde faal olarak ibadet edilen ve pek çok turist tarafından ziyaret edilen bir mekândır.

Matka Kanyonu

Üsküp Matka Kanyonu

Üsküp’ün batısında bulunan ve Makedonya’nın en önemli açık hava mekânlarından biri olan bu kanyon huzur ve dinginlik arayanlar için eşsiz bir mekândır. İçinde manastırların bulunduğu yaklaşık 500 hektarlık kanyon, ülkenin önemli bir yapay gölü olan Matka Gölü’nü de içinde barındırır. Turistler için adeta bir cennet kabul edilen bu mekân görülmeye değerdir.

Taşköprü

Üsküp taşköprü

Üsküp şehir merkezinde Vardar Nehri üzerinde kurulu olan Taşköprü klasik Osmanlı eserlerinden bir tanesidir. Üsküp dendiğinde akla gelen ilk eserlerden biri olan köprü, “Fatih Sultan Mehmet Köprüsü” olarak da bilinir. Yapımına 1451 yılında başlanan köprü 18 yılda tamamlanmıştır. 4 metre uzunluğundaki köprü 6 metre genişliğe sahiptir.

Yukarı Yukarı