Almatı'da Gezilecek Yerler

Uluslararası etkinliklere ev sahipliği yapan şehir; ekonomi, ticaret ve kültür açısından oldukça gelişmiştir. Kendine özgü doğal güzellikleri ve köklü geçmişi ile her yıl binlerce misafir ağırlayan Almatı'da mutlaka görülmesi gereken yerler:

Cumhuriyet Meydanı

Almatı Cumhuriyet Meydanı

Cumhuriyet Meydanı, Almatı’daki resmî törenlerin ve etkinliklerin gerçekleştirildiği alandır. Cumhuriyet Meydanı’nın ortasında bulunan bağımsızlık anıtı turistlerin ilgisini çeken yapılar arasındadır. Anıt, tepesindeki altın adam heykeli ile oldukça dikkat çeker.

Devlet Merkezi Müzesi

Cumhuriyet Meydanı’ndan 300 metre uzaklıktaki müze, Kazakistan’ın en değerli müzelerinden biridir. İçerisinde 300’den fazla eseri barındıran Devlet Merkezi Müzesi, Tunç Devri’nden kalma eserler ile göz doldurur.

Zenkov Katedrali

Almatı Zenkov Katedrali

Göğe Çıkış Katedrali olarak da adlandırılan Zenkov Katedrali 1907’den beri kullanılır. Katedralin ahşap yapısı ve ihtişamlı mimarisi Almatı’ya gelen turistlerin ilgi odağıdır. Farklı bir mimari yapıya sahip olan katedrali görmeden Almatı’dan ayrılmamalısınız.

Kök Töbe

Yeşil Tepe olarak da adlandırılan Kök Töbe, Almatı’nin en yüksek yeridir. Almatı’yı ziyarete gelenlerin denizden 1100 metre yükseklikteki bu bölgeye çıkmaları ve şehrin muhteşem manzarasına tanıklık etmesi tavsiye edilir.

Büyük Almatı Gölü

Şehir merkezinden 30 metre uzaklıkta bulunan göl, Eliy Milli Parkı ile büyüleyici bir mekândır. Çevresinde bulunan dağlara sahip olan ve her mevsim rengarenk bir görüntüye sahip olan gölü ziyaret etmeden Almatı’dan ayrılmamalısınız.

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.