Almatı'ya Nasıl Gidilir?

Kendine özgü doğal güzellikleri ve köklü geçmişi ile her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapan Almatı’ya ülkemizden de pek çok turist gidiyor. Pegasus Havayolları'nın İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan direkt; diğer şehirlerden ise İstanbul aktarmalı uçuşları bulunuyor. Uçuş tarihleri ve detayları için Almatı uçak bileti sayfasını inceleyebilirsiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

Almatı Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezinden 18 kilometre uzakta yer alan havalimanından şehir merkezine 79, 86, 106 ve 92 numaralı otobüsler ile ulaşım sağlanabiliyor. Sabah 7’den itibaren her 15 dakikada bir hareket eden otobüsler terminalin önündeki duraklardan hareket eder.

Almatı Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım taksilerle de sağlanabilir. Havalimanı dışında bekleyen taksileri kullanarak ve 2000-3500 tenge(2019) arasında bir ücret ödeyerek şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Almatı seyahatinizde araba kiralamak ve seyahatinizi daha konforlu kılmak isterseniz Pegasus araç kiralama sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Seyahat tarihlerinize göre sunulan araç seçeneklerinden ideal aracınızı seçebilir, havalimanından teslim alabilirsiniz.


ARAÇ KİRALA

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.